Yol bisikletiyle en yüksek hızınız nedir?

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
156
Iphone saatler nabız ve gps verisi olarak piyasanın en iyi saatleri. Bunu test sonuçları söylüyor. Hatta o kadar iyileri ki deli fiyata satılan sporcu saatleri bile yanina yaklaşamıyor. Fakat iphone telefon kullanıp veri ölçersen cihazın uzun kullanımda ısınırsa doğru ölçüm yapmıyor. Bunuda test ettim. Takılıyor cihaz. Kısa yani 3 saati yaz günü aşmazsan daha doğru ölçüm yapıyor.

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.274
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Iphone saatler nabız ve gps verisi olarak piyasanın en iyi saatleri. Bunu test sonuçları söylüyor. Hatta o kadar iyileri ki deli fiyata satılan sporcu saatleri bile yanina yaklaşamıyor. Fakat iphone telefon kullanıp veri ölçersen cihazın uzun kullanımda ısınırsa doğru ölçüm yapmıyor. Bunuda test ettim. Takılıyor cihaz. Kısa yani 3 saati yaz günü aşmazsan daha doğru ölçüm yapıyor.
Size Garminin Descent MK2i veya yeni modeli MK3i denemenizi tavsiye ederim. MK3i yi 1 hafta oluyor allali. Apple Watch Ultra 2 serisini de yeni ciktiginda almistim ama ne yazikki MK2i ve MK3i dalgic bilgisayarini hic bir verileri tutmuyor.

Lutfen yazdiklarimi yanlis anlamayin, ben sadece Apple Watch Ultra 2 ve bir eski modeli ile yaptigim deneyimleri paylasiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Can Çelik

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
156
Size Garminin Descent MK2i veya yeni modeli MK3i denemenizi tavsiye ederim. MK3i yi 1 hafta oluyor allali. Apple Watch Ultra 2 serisini de yeni ciktiginda almistim ama ne yazikki MK2i ve MK3i dalgic bilgisayarini hic bir verileri tutmuyor.

Lutfen yazdiklarimi yanlis anlamayin, ben sadece Apple Watch Ultra 2 ve bir eski modeli ile yaptigim deneyimleri paylasiyorum.
linkteki adam inceleme yapıyor. İncelemeler için saatlere para ödüyor. Yani firma tanıtımı için al bu saati incele diye gönderilen saatler değil. Kıyaslama için kendi verilerini kullanıyor. Tamamen deneysel. Kendi saatinizi belki incelenmiştir. Nabız verilerinde en iyi saatler dediğim gibi apple saatleriydi. Durumda değişiklik var mı saat aldiktan sonra takip etmedim. Kandaki oksijeni ölçmek için oksijenin az olduğu ve rakimin yükseldiği uçağa biniyor. Uyku için bilimsel uyku verileri vs. Onun verilerine göre söylüyorum. Kullandığım saat apple degil linkteki saat.
Yalnış anlayacak durum yok. Onun bundan yada şundan iyi olması önemli değil. Kendi deneyimlerimi yazdim. Özetle telefon gps verileri zaman geçtikçe daha kötü sonuçlar veriyor. İsim gereği gpsli telefonu 8 saat gps ve ekran açık kullandım. Sonuçta her yıl telefon değiştirmek zorunda kaldım. Daha önce marka verdiğim cihazları 1 yılda yenilemek zorunda kaldım. Telefonlar yeni çalışır vaziyette ve elimde. Satmadım bunları. Gps doğruluğu çalışmıyor diye yatıyor bunlar. Şuan kullandığım telefon samsung s10 lite. Yoğun kullanım yapmadan kullanıyorum. İşimi görüyor fakat zorladigim an yani 8 saat gps ve ekran açık kullanırsam elimden çıkar buda. Onun için saat aldım. İyi yada kötü yaptığımı test edebileceğim tek zaman sıcak yaz ayları. Deneyimimi paylaştım. Sen farklı bir deneyim paylaşırsın onuda okur yazarim kafama. Sıkıntı yok.

Son düzenleme:

ufuq81

Daimi Üye
Tepki
257
İsim
ufuk
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Strava linkinide bırakayım😇 Neyseki garmin cihaz-kadans vs sensör verileride mevcut😉 Aslında bu 87.1 km/h hız yokuş aşağı olduğu için pek kadans verisi yok o bölgede. Bi ara basayım dedim pedal boşa döndü o hizlar için vites oranları yetmedi galiba😂
Profil jantlar ile bu hizlar gerçekten yapılmaması gereken şeyler ama şeytan dürtüyor ara sıra🫣Screenshot_20240114_175135_Strava.jpg
(link)

B

BF Okuru

Misafir

Nabız ölçümü ve GPS sorunu için Scuba dalış saati tavsiye etmek.

Murat Cömez

Tepki
19.274
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Neyi bilmiyormuşum yaşlı?
Adamlığı, insanlığı, saygıyı vs. vs. En başta terbiye önemli koç.
hadi şimdi bilgisiz bilgisiz forumda takılmaya devam et ve birşeyler öğren.

benden sana artık cevap yok. Bunu kendine yediremeyecek ve cevap vereceğini biliyorum.

Hakann_563

Üye
Tepki
0
İsim
Hakan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ankara mevlana yolu inişinde 80km/h ulaşmıştım. Allah korudu şimdi olsa asla yapmam.

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.274
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ankara mevlana yolu inişinde 80km/h ulaşmıştım. Allah korudu şimdi olsa asla yapmam.
Benim de en yüksek hızım orada oldu. 2023 Başkent GF'de saatte 80km hızı gördüm ve birkaç dakika da o hızda gitmiştim. 3 sene önce de mtb ile 81 km/sa hıza ulaşmıştım ama sonrasında düşmüştüm(tahmini 50 km/sa ile). Bu hız işleri çok aşırı keyif veriyor insana ama hiç tavsiye etmiyorum. İncecik lastiğin üzerinde gidiyoruz zaten ne olur ne olmaz. En iyi bisikletçi evine sağlam ulaşan bisikletçidir diyeyim ve herkese kazasız belasız sürüşler dileyeyim.

• Beğen
Tepkiler: Aytaç DİREK

kyucel

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Kamuran YÜCEL
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sn. @Deniz Duman
Cevabınız için teşekkür ederim ancak şöyle bir ekleme yapayım; o bölgede (Anıttepe) güvenlik gerekçesi ile çeşitli sinyalleri kesmek için jammer lar sürekli açık olur. Dolayısıyla sinyal kaybolur bölgeden çıktığınızda tekrar sinyali yakalayınca cihaz en kısa yoldan sürmüşsünüz gibi garip çizgiler çizer.

Hatta bu haftasonu sürüşte İncek bulvarından aşağı doğru sürerken hemen sağda "Yargıtay - Anayasa Mahkemesi - Beytepe Jandarma Eğitim Komutanlığı" vardır aynı durum orada da yaşanır. Yol düz olduğunda sinyalin kesilmesi ile tekrar yakalanması arasını düz görürsünüz ancak ölçülen hız her şeyi anlatır. Mesela ben orada en fazla 50km/s hız yaptığım halde görüldüğü üzere hızım 87,9 km/s.

Dosyalar

TalhaB.

Daimi Üye
Tepki
645
İsim
Talha Bölükbaşıoğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Büyükçekmece deve bağırtan yokuşunda 50-55 görmüşümdür max. anlık baya zevkli oluyor ama Allah korusun ters bir durumda olacakları düşünmek bile istemiyorum, biz tedbirimizi alalım:) Profesyonellere bir şey diyecek halim yok ama hobi olarak sürenler için fazla atraksiyona gerek yok düşüncesindeyim

TafLan

Keşfetmeye devam
Tepki
300
İsim
M. M. D
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İstanbul 'dan Kocaeli/Gölcük' e giderken Tuzla - Dilovası arasında tatlı bir iniş var. Yol bisikleti ile 72 gördüm. Hatta tır bile solladım

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.755
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
Aman diyeyim ağalar bu tür gaza getirici başlıklar çok sıkıntılı bence. Daha bugün İzmir/Karagöl inişinde 55 km. hızdayken köpek yavrusu fırladı önüme, zor kurtardım. Uzun lafın kısası yumurta zarı kalınlığındaki formalara ve kafanızdaki 250 gr.lık polikarbonat kasklara güvenmeyin. O hızlarda öyle bir hasar alırsınız ki işin sonunda kalan ömrünüz boyunca çorbayı pipetle içmek de var..
geçen sene trilye dönüşü 50 km hızla viraj için de sol tarafıma düştüm 800 tl lik santini tayt pert oldu sol dirsek kalça sol diz asfalt yanığı komple 1 hafta da günde 2 defa pansuman yaptırmak süreti ile kendime geldim sora kollarım eridi resmen (soğuk asfalt) 1 hafta sonra tiagra ya geçeceğim için o vakit kollara üzülmedim ama tayt ve derim haşat oldu hala asfalt yanığının izi var

Murat Cömez

Tepki
19.274
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
geçen sene trilye dönüşü 50 km hızla viraj için de sol tarafıma düştüm 800 tl lik santini tayt pert oldu sol dirsek kalça sol diz asfalt yanığı komple 1 hafta da günde 2 defa pansuman yaptırmak süreti ile kendime geldim sora kollarım eridi resmen (soğuk asfalt) 1 hafta sonra tiagra ya geçeceğim için o vakit kollara üzülmedim ama tayt ve derim haşat oldu hala asfalt yanığının izi var
Gecmis olsun, Allah bir daha göstermesin insallah.

• Beğen
Tepkiler: ATALAY16

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.741
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu hızlara gerek yok arkadaşlar, hiçbirimiz Fransa Turu v.s. kazanmak için evden çıkmıyoruz. Yollar da o şekilde 1 gün önceden kapatılmıyor. Üstüne üstlük Türkiye yollarında güvenlik seviyesi belli...
Way kardesim. Buyuduk, akillandik be yaw. Gencler basmayin, etmeyin, bu meret dik durmaz diyoruz artik.
Nasip olsa da gorussek bi. Yok mu baharda etap yarisi yine? Babadag tirmanis vb. Yapin biseyler de kuru kuruya 3000km gelmeyim.