Yol bisikletiyle en fazla hız

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Başlık
33
Tepki
1.749
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şuanki bisiklet aero kadro ondan mı yoksa 7005 alüminyum etkisimi bilemiyorum ancak o hızlarda esneme yada dengesizlik hissetmedim
Esneme olayı kadrodan olacağını sanmıyorum en azından o hızlarda.Benimkinin kadrosuda 6001.Bana kalırsa fazla rüzgar yiyoruz ondan dolayı bu savrulma hissi oluşuyor.Dropa yatarsak daha azalır mantıken.Lakin dropa yatma olayına alışamadım doğrusu,bana hiç güven vermiyor.Sanki ön tekerin altında konserve kutusu varmışta dengede durdurmaya çalışıyoruz gibi gidon çok yumuşuyor ve oynuyor. :D

Başlık
1
Tepki
27
İsim
Mehmet Fikret
Schwinn yarış bisikletinde olmuyor .
- otomatik olarak birleştirildi

Murat-k

Aktif Üye
Başlık
13
Tepki
62
İsim
Murat
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Esneme olayı kadrodan olacağını sanmıyorum en azından o hızlarda.Benimkinin kadrosuda 6001.Bana kalırsa fazla rüzgar yiyoruz ondan dolayı bu savrulma hissi oluşuyor.Dropa yatarsak daha azalır mantıken.Lakin dropa yatma olayına alışamadım doğrusu,bana hiç güven vermiyor.Sanki ön tekerin altında konserve kutusu varmışta dengede durdurmaya çalışıyoruz gibi gidon çok yumuşuyor ve oynuyor. :D
Aslında tamda kadroda esneme oluyordu, bu çok düzgün olmayan yolda gövdenin yaylanmasından rahatça anlaşılıyor yine aynı şekilde frene basınca benzer esneme hissi oluyordu.

• Beğen
Tepkiler: mehmet fikret

Carraro71

Üye
Başlık
0
Tepki
34
İsim
Mustafa KACAR
Bisiklet
Carraro
Yokuş aşağı en fazla 80 km/h Düz yolda sprinte kalktığımda ise 15 sn boyunca en fazla 46 km/h. Rüzgar direnci yüzünden eğim 0 Ken daha fazlasını göremedim. Düz yolda 70-80 basanlara selam ederim. Saygılar... :)

• Beğen

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Başlık
33
Tepki
1.749
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında tamda kadroda esneme oluyordu, bu çok düzgün olmayan yolda gövdenin yaylanmasından rahatça anlaşılıyor yine aynı şekilde frene basınca benzer esneme hissi oluyordu.
Bilemiyorum hocam ama bana göre o halen oturuş pozisyonu kaynaklı rüzgar direnci gibi geliyor. :) Rüzgarın etkisiyle tekerlerin yere temas yüzeyi azalıyor ve her pedala basınca bisiklet dengesizleşiyor. Esne olayı bence ani speede kalkışta kendini belli ediyor.Benim bu konuya görüşüm bu. :)

• Beğen
Yukarı Alt