Yol bisikletinizde hangi lastiği kullanıyorsunuz?

Hangi lastik?

• Continental Grand Prix 4 Season

• Continental Grand Prix 4000S

• Continental Grand Prix 4000S II

• Continental Gatorskin

• Continental GatorHardshell

• Continental Ultra Sport II

• Continental SuperSport Plus

• Continental GP Force II and Attack II

• Michelin Pro4 Service Course

• Michelin Pro4 Endurance

• Michelin Pro 3-4 Race

• Michelin Dynamic

• Michelin Lithion 2

• Schwalbe Marathon Plus

• Schwalbe One

• Schwalbe Durano Plus

• Schwalbe Durano RaceGuard

• Schwalbe Marathon Supreme

• Schwalbe Ultremo

• Schwalbe Ironman

• Schwalbe Lugano

• Vittoria Rubino Pro

• Vittoria Zaffiro Pro

• Vittoria Open Corsa Evo CX & SC

• Veloflex Master

• Hutchinson Serisi

• Challenge Serisi

• Maxxis Serisi

• Rubena Serisi

• Diğer

• Toplam katılım
    955

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@SilentBob hiç kurcalamaya gerek yok ama yapıştırırsanız kesinlikle lastiği indirmek gerekiyormuş ve deliğin dışına taşırmamaya dikkat etmelisiniz.

Scudo

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Bilgi vermek istedim:
SCOTT speedster s20 on maşaya 25mm lastik sığmıyor arkadaşlar. Ancak kağıt girecek kadar yer kalıyor. O nedenle ön taraf için 23mm alın arkada sorun yok.
Bu arada wiggle dan aldığım continental ultra sport 2 lerde biraz da yamukluk çıkınca ihtiyacı olan bir arkadaşım vardı ona verdim. Bir çok bisikletin fabrika çıkış lastiği olduğunu gördüğüm bu lastik bana yaramadı. 23mm olsaydı belki kullanabilirdim. Yumuşak, güzel ama alırken uyup uymadığı noktasında benim hatama düşmeyin diye yazıyorum. (Öne Continental 4seasons aldim bekliyorum ) arkada continental gatorskin hardshell 25mm var memnunum, biraz yere yapışan bir yapısı var ama yumuşak ve güzel bir lastik. Tabi ki yarışçılar için değil...

Tepki
30
İsim
Fatih
Bisiklet
Salcano
Eski bisikletimde continental gp4000s II vardı çok memnunum şuankinde mavic aksium var şimdilik bir fark göremedim ama zamanla değerlendirmem değişebilir daha çok erken

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@alper 76
Üstünden zaman geçmiş konu hortlayınca gördüm...
Hangi senenin kadrosu acaba? 2017 Speedster 20'de 25mm lastik kullanıyorum. Zaten üzerindeki jant için en uygun ölçü o.

Bu arada Michelin Pro 4 Endurance kullanıyorum. Gayet başarılı, akıcı ve güven veren bir lastik :harika: Tavsiye ederim.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren Bazı lastikler 25 olsa da 28 gibi davranabiliyorlar. Benim önceki lastiklerim 23 tü ancak 25 mm lik lastik gibiydi ebatları.

• Beğen
Tepkiler: Berke Şahan

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren
Yoksa sen de mi Continental yakanlar grubuna girdin?
Şaka bir tarafa hangisini tercih etmeliyim?Continental Granprix 4 season mı Michelin Pro 4 Endurance mi bir de aklımda Pirelli p zero velo 4s var.Dayanıklılık 2. planda ciklet gibi lastik arıyorum.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@trainspotting35
Trainer lastiği dahil 4 lastik taktım kadroya. Hepsi 25c idi... Bilemedim :suspus:

@hamlet2006
Ahahaha. Tabi akşamlarıda Coca Cola alıp yere döküyorum :koptum::koptum::koptum::koptum:

@hamlet2006
Ben kış için 4 Season'ları almıştım. Gayette memnunum. Sayısız defa yağmurda sürüş yaptım. Ama yurt dışından almama rağmen lastik fiyatları uçuk. Bu sebeple daha çok sürüş yaptığım yaz ayları için farklı bir lastik bakarken Pro 4 Endurance'te karar kıldım. İyiki de öyle yapmışım. Çok başarılı lastikler.
Önümüzdeki 5-6 ay Pro 4'lerle devam, sonra yine Conti 4 Season :harika:

alcest

Forum Demirbaşı
Tepki
516
İsim
Ahmet
Bisiklet
Canyon
Arkadaşlar bu lastik hakkında bilgisi olan var mı?

(link)

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
Billas türk markası bir yol lastigi var 2 yıldan beri bir tane bile patlak vermedi dış tabanı kalın cam batmiş ama ic lastikte gram zarar yoktu

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@BerkEvren bendeki s20 2015 ön tarafa alip da ucu ucuna sigmadi gibi olan lastik Continental ultrasport 2 idi. Ben de kullanamayinca bir ogrencime verdim gayet memnun oldu. Bazı lastikler biraz tombul oluyor bunu farkettim...ama scott s20 2015 inion masaya 25 uygun değil bu kesin

Su anda önde 4seasons 23mm arkada gatorskin hardshelll 25mm var . Benim önceliğim lastiğin patlamamasi, aşırı ağır olmaması vs. Sonuçta celik bisiklet ile öküz gibi giden adamlar var. Yarışa da katılmıyorum. Antrenman ve ulaşım icin bence gayet iyi lastikler. Hardshelll yanda da koruma o içerdiği için yanakları da biraz sert. Bunu elle kontrol edince anlıyorsunuz. Yani basıncın dustugunu kontrol ederken ellere fazla guvenmemek gerek.

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar bende Michelin pro race 3 almak istiyorum ama nasıl olduğunu bilmiyorum acaba kullanan varmı acaba varsa bana mesaj yazabilirmisiniz

Tepki
105
Bisiklet
Lapierre
Vittoria rubino pro kullanıyorum.. Kağıt üstünde Continental GP 4000 SII'ye en yakın değerlere sahip en ucuz lastik bu :))

• Beğen
Tepkiler: Metin Okutan
Tepki
40
İsim
Sertaç K.
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yağmurda ve kışta çok çıkmadığım için 2 hafta önce Continental GP 4000 SII aldım, ama aldığımın ertesi sabahı ıslak zeminde viraj dönerken (ki çok yavaştım) kaydım ama ayağımı yere koymadan topladım. biraz moralimi bozdu açıkçası. Sonra aldığım yerle konuştum, hangi lastik olsa kayar gibi bir cevap aldım ama pek tatmin edici olmadı tabi, bilemiyorum belki gerçekten denk geldi. Islak zemin görünce inanılmaz dikkatli gidiyorum şimdi, belki de iyi oldu :)

öte yandan düz ve kuru yolda inanılmaz performanslı, normal hızıma en az 2-3km ekledi diyebilirim, önceki lastikler bisikletin üstünde gelen conti ultra sport.tu.

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sertac Kahraman
yeni lastiklerde üzerinde koruyucu bir madde olur raf ömrü uzun olması için. bir müddet kullandıktan sonra memnun kalacaksınızdır. İçiniz rahat olsun.

• Beğen
Tepkiler: Sertac Kahraman

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Continental GP 4000 SII çok kullanan var yaygın bende marka olarak sevıyorum. şuan Schwalbe Lugano K-Guard 700c x 25.. fuatları uygun lastıkler kaliteside ıyı , ikisininde..

Tepki
40
İsim
Sertaç K.
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@celilcetiner
doğrudur, aldığım yer de bu şekilde bilgi vermişti, onu belirtmeyi unutmuşum, dediğim gibi belki de denk geldi, ıslak zeminde dikkat her zaman gerekiyor zaten. Önemli olan bir diğer dezavantajı yandan yırtılmalara denk gelmemek. Ama bir çok arkadaşın dediği gibi lastik marka da olsa pahalı da olsa, biraz şans işi ;)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Triban 500'ün üzerindeki lastikleri kullanıyorum..Aslında lastikleri değiştirecektim ama memnun kaldım lastiklerden..5 aydır aktif olarak kullanıyorum..Hiç sorun yaşatmadı bana..Yol tutuşu da çok iyi..Birkaç kere yağmura yakalandım,hiç kaymadı lastikler..Tabi bende dikkatli sürüyorum,bu da önemli..
Lastik şöyle geçiyor ama Puncture Project yazıyor üzerinde..
B'TWIN Resist 5 lastikler: 700 X 25

• Beğen
Tepkiler: Abdullah ozturk