Yol bisikletinin kol ağrısı yapması

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
İyi günler bende de kollara çok fazla yük binmesi var fakat ben bunun bisikletin boyutuyla ilgili olmadiğini dusunuyorum. Çünkü mesela bir sandalyeye veya koltuğa oturup öne doğru ayni bisiklet üzerinde eğildim gibi eğilince o pozisyonda durmak için ellerimle çok fazla dizlerime bastirmam gerekiyor bunun bel bölgesindeki kasların zayifliğiyla ilgisi olabilir mi veya skolyoz ve kifozun buna etkisi olabilir mi ? Çünkü dediğim gibi oturdum yerde bile öne doğru eğilip oturursam (şöyle dusunun parklardaki bankta oturuyorum öne doğru eğilip ellerimi çeneme dayayip dirseklerimide bacaklarıma dayiyorum ve dirseklerim bacagimi çok fazla acıtıyor normal insanlarda okadar büyük bir baski uygulanmiyor eğer kas zayifligindan olabilirse ona göre fitnessa gidip kaslarimi güçlendireceğim.

Scudo

Amatör16

Üye
Tepki
0
İsim
Ahmet BOZBAY
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mywashere

Gidon boynu uzun mu olmalı kısa mı

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Amatör16
Uzun ya da kısa değil, size göre olmalı esasen. Bu da sırasıyla doğru kal - sele ayarıyla, doğru duruşta olup olmadığınızla ilgili bir konu esasen.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Şehir bisikleti denilen hibrit bisikletleri uzun süre kullandım. Yol bisikletine geçmek için sattım. 183 boyum 82 iç bacak boyum var. Kardeşimde 78 iç bacak boyu ile 53 kadro Peugeot bisiklet var ve bende kendime almadan önce bu bisikletle test ediyorum. Hesapladığım zaman bana 53 54 kadronun uygun olduğunu görmüştüm. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Sorun şu, yol bisikletine alışma sürecindeyim, bazı ağrıları normal karşılıyorum elbette fakat kollarımda ve avuç içimde ciddi ağrı oluyor. Yani ağırlığımı ister istemez öne veriyorum ve kollarım hep kasılı bir şekilde duruyor. Dropbarı tutuşum mu yanlış bilmiyorum ama avuçlarım çok ağrıyor. 3-5km de bir durup dinlendirmek zorunda kalıyorum. Daha önce benzer problemler yaşayanlar oldu mu? Sorunun temel sebebini biliyor musunuz? Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Bora Ülgünalp

Aktif Üye
Tepki
436
İsim
Bora Ülgünalp
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün yol bisikletiyle ~30km bozuk yolda sürdüm ve şu anda sol dirseğimin oralarda ağrı ve göğsümde sürekli yanma tarzı bir ağrı var. 3'e kadar uyuyamayıp 2 saat uyuyarak 5'te uyandım. Hala daha devam ediyor. Ağrının geçmesi için ne yapabilirim?

Forumda üşütmeden kaynaklı olduğu yazıyor. Olabilir çünkü yolda giderken tarlada fıskiyeler açıktı ve yol gidiş geliş olduğu için hep en sağdan gitmek zorunda kaldık ve ıslandım. Nedeni belli herhalde. Ama çözümü?? Yarın İzmir'e yola çıkacağız ve yol boyunca bunu çekemem.

Son düzenleme:
  • Üzgün
Tepkiler: el Cezeri
Tepki
419
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün yol bisikletiyle ~30km bozuk yolda sürdüm ve şu anda sol dirseğimin oralarda ağrı ve göğsümde sürekli yanma tarzı bir ağrı var. 3'e kadar uyuyamayıp 2 saat uyuyarak 5'te uyandım. Hala daha devam ediyor. Ağrının geçmesi için ne yapabilirim?

Forumda üşütmeden kaynaklı olduğu yazıyor. Olabilir çünkü yolda giderken tarlada fıskiyeler açıktı ve yol gidiş geliş olduğu için hep en sağdan gitmek zorunda kaldık ve ıslandım. Nedeni belli herhalde. Ama çözümü?? Yarın İzmir'e yola çıkacağız ve yol boyunca bunu çekemem.
1686889744691.png

duruş pozisyonunuz buna yakın olursa kollara gelen baskı azalacaktır. tabi az bir mesafede bozuk yolda sürmemişsiniz. onun da etkisi vardır mutlaka. geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: Bora Ülgünalp

Akhan

Üye
Tepki
51
İsim
Avni
Başlangıç
1975—76
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Merhaba,bozuk satıh ve oturuş pozisyonu,Gidon ayar ve hava şartları kaynaklı olabileceği gibi sol kol ve göğüste yanma yazdığınız için ben vakit kaybetmeden doktor kontrolü de öneririm.Tebbirden zarar gelmez.

• Beğen

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.112
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Gidon çok alçak ise el, el bilekleri ve dirseklere çok yük biniyor bu da ağrıya sebep olabiliyor. Geçen günlerde tüm spacerları çıkartıp gidonu epey alçaltmıştım ağrıdan duramadım.

• Beğen

mcanerg

Daimi Üye
Tepki
714
İsim
Caner G
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Kalp krizinde de sol kola yayılan basınç şeklinde göğüs ağrısı olur, yaşınız kaç bilmiyorum ama bir acil servise başvurmanızda fayda var. Muhtemelen bir şey çıkmaz ama kendinizi garantiye alın.

• Beğen