Yol bisikletine geçiş hikayesi ve teşekkür

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
Eylül 2014 yılında gözümü kapatıp yıllar sonra bisiklet aldım. Alırken bir çok şeyi göz önüne almamı sağlayan ve bu platformda aydınlatıcı bilgiler yazan herkese sonsuz teşekkür ederim. Rock Rider 500 ile başlayan maceram bugün itibariyle Salcano XRS030 ( 2014 model beyaz kırmızı ) ile devam etmektedir. Bütçem dahilinde yaptığım bu tercihin en iyisi olduğu kanaatindeyim. Burada bana sonsuz destek olan ve aydınlatıcı bilgilerini hiç esirgemeyen @Ali Demir kardeşime. Olmadık vakitlerde özel mesajlarımla sürekli sorularımla bunalttığım ve hiç sıkılmadan cevaplarını esirgemeyen @Edip Dinçer 'e ve ne zaman bir sorum olsa cevabını teslim eden @Sadettin Z. arkadaşıma özellikle teşekkürü borç bilirim.

http://i.imgur.com/aKa5wfr.jpg

http://i.imgur.com/bcFa9X2.jpg

Scudo

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun yeni bisikletiniz. Kazasız belasız kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Gjankrow

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Hayırlı olsun iyi günlerde keyifle kullanmanızı dilerim

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
Hayırlı olsun.Nereden ve ne kadara aldığınızı sorabilirmiyim :)

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
@ahmetkya
Yurt bisikletten aldım toplamda 600 TL nakit olarak 1900 TL ödedim.

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
Abi hayırlı olsun. kazasız belasız, güle güle kullan inşallah.

benim de ilk göz bebeğimdi bu model. çok severek, büyük bir heyecanla almıştım. çok iyi bisiklet:)

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
@Ali Demir sana bir kez daha tecrübelerin için teşekkür ederim. Apex alıcaktım fakat fiyat olarak pek iç açıcı olmadığı için tercihimi Tiagra'dan yana kullandım.

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
En güzel günlerde, en düzgün yollarda, güvenle ve keyifle kullanmak nasip etsin. Rüzgar her daim arkadan essin, lastikler patlaksız, gezintiler kazasız olsun.

Tanıdığım herkes birer birer yola gelmeye başladı. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim, benim ağır hizmet tipi cyclo ile fena fark yiyecekmişim gibi geliyor.

Fevzi Orak

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
b'Twin
Hayırlı olsun abi yolundan geliriz umarım :) Güzel bisiklet donanımı özellikle :)

• Beğen

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Hayırlı olsun,güzel günlerde kullanın.Eski bisikleti ne yaptınız?

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
@Ömer Ş.
Eski bisikletimi sattım.

Lesgoo67

Üye
Tepki
1
İsim
Lesgoo67
Bisiklet
Salcano
Selamün Aleyküm beyler yeni konu açamıyorum üyelik yeni ondan heralde ben bisiklet alacamda 300tl bütcem var salcano bisiklet alıcam ama hem önünde hemde ortasında amortisör var ortadaki yaylı ordaki satıcı tanıdık iyi değil ama bende bundan kullanıyorum herkez çift amotisörü iyi sanıyor dedi onun ayarını yapabiliyormusuz ortadaki amortisörü ayarı varmıs sence alayımmı işimi görürmü yoksa amortisörsüzmü alayım amortisörsüz var salcanonun bisikleti 600 tl alamam onu amortisörsüz 300 tl ye iyi bir bisiklet alamammı ? konu açamıyorum lütfen yardım edin burdan

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Hayırlı olsun elinizdeki pedallardan bir an önce kurtulup spd ye geçmenizi tavsiye ediyorum:)

skywagon

Daimi Üye
Tepki
464
İsim
Cem Kürkcü
Bisiklet
Canyon
Hayırlı olsun, güle güle kullanın kazasız belasız sürüşler dilerim. Maşallah parıl parıl parlıyor.

• Beğen

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
@ertanmrtzTeşekkür ederim. Spd 'ye geçerim inşallah. Yurt bisiklet bana wellgo pedallar hediye etti :) Şimdilik bunlarla idare edeceğim. Uyarınızı dikkate alıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Ertan M.

skywagon

Daimi Üye
Tepki
464
İsim
Cem Kürkcü
Bisiklet
Canyon
@Lesgoo67

Size ilk tavsiyem, SAKIN çift amartisörlü bisiklet almayın. Bence paranıza biraz daha katın , sabredin Carraro, Sedona, Salcano alt modellere bakın. Çift amartisör bisikletçiye yapılan ihanetlerden birisidir. ( üst seviye MTB ler hariç)

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@skywagon
Zamanında çift amartisörlü bisikletim vardı hayattan soğumama neden oldu 250 küsür liraya almıştım bir o kadar fazla masrafı oldu sadece arka arttırıcı shimanonun en alt seviye gerisi no name parçalar atsan atılmaz satsan satılmaz bir daha bedava verseler bile almam aldırtmam.