Yol bisikletinde üretilen gücün düşmesi

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@celilcetiner
14:55 ve 14:57 lik iki sürüşünüzü göz önüne alırsak strava değeri gerçek değerden sadece %8 lik bir hata yapmış demektir ki , benim gibi powermetre için bütçe ayıramayıp ürettiği güç hattında fikir edinmek isteyenler için gayet güzel bir bilgi veriyor , bir bilgisayar hesabının gerçek ortam hakkında sadece ağırlık bisiklet tipi ve konumu bilerek daha iyisini yapabilmesini beklemek te haksızlık olur zaten.

Scudo

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@furkanbr

Fark dediginin ne oldugunu anlamadim ben. Droplarda rahat mi edemiyorsun? Esneklik ekstrem pozisyonlari tutabilmek icin gerekli ama senin durumun bu degil. 300km olmus daha yol bisikletine geceli, bu bir etken olabilir. Yine bu bir bikefit problemi olabilir. Kullandigin kadronun boyu ve modeli ne mesela?

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@vetohan
58 kadro bir btwin ultra 900 af kullaniyorum

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@furkanbr

Muhtemelen kisa surede alisirsin. Daha yeni gecmissin bisiklete.
Peki droplardayken kendini fazla ileri uzanmis gibi hissediyor musun? Cunku senin bisiklet 130mm stem ile geliyor ki bu da anormal bir uzunluk. Reach uzun kaliyor da olabilir. Gerci boyun uzun senin. Bacaklar cok uzun, ust taraf cok kisa gibi anomali yoksa sorun olmamasi lazim.

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@vetohan
Ilk suruslerimde hoodlar bile cok fazla ondey ve benim cok fazla egilmem gerekiyormus gibi bir his veriyordu ama artik alistim bi gariplik hissetmiyorum diyebilirim , dropta ise rahatsizlik olarak bi durum olmuyor ama ayni eforu harcadiginda aero pozisyon yerine daha dik oturdugumda kesinlikle fark edilir derecede daha hizli gidiyorum

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@furkanbr squat veya koşunun tırmanışlara faydası olduğu söyleniyor..
Kaskın,lastiklerin,üzerinizdeki ağırlıkların,hava durumunun,midenizin durumunun da tırmanışa etkisi olur..

• Beğen
Tepkiler: furkanbr

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@furkanbr

Tamam bir problem yok o zaman. Ayni eforla en hizli pozisyon hangisiyse en aero da odur.
Cok insan var hoodlarda daha hizli olan, illa herkes icin ayni olacak diye birsey yok. Hatta Cervelo muhendisleri bisikletlerin aerodinamilerini hoodlara gore optimize ediyor.

• Beğen
Tepkiler: furkanbr