Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti-yola gelir mi

@sarper tuncer

Yol bisikleti kullanan birinden çok nadir olumsuz yanıt alırsın. Genel olarak hep olumludur çünkü İNANILMAZ keyifli :D

• Beğen
Tepkiler: Sarper Tuncer
Scudo

adam yolu bırak dağa taşa getirmiş :)

sağlam olanından alırsan her yere gelir ama diğer türlü dağ bisikleti de alsan perte çıkar :)

Bu videoyu da forumda görmüştüm yine.

2008 senesinin mart ayında 2530 yuroya aldığım karbon scott scale 30 bir çok 200 km görmüştür bi günde tabi ,burada bir çok kereler yazdım çizdim 50.000 km yi çoktan geçmiş olan bu karbon asla çatlamadı .10 kilo 700 gram idi large kadro idi,zamanla değişime gittim ,sert arazilere önceleri amortisör fox yüzlük ile korkusuzca daldım ,banamısın demedi ne bilek ağrısı ne de bel ağrısı ,tabi sert arazi dediğim çatlak topraklar,
offroad'un tadını bir güzel aldım ama gönlüm hıza geçmek idi ,çünki 26 janttan önce ben 1976 da pejo yol bisikleti kullanıyor idim ,o zamanlar kilitli pedal felan yok öyle şeyler,sürati sevdiğim için yolu tercih etmiş idim 70 'lerde ,85 'de dağ bisikletleri revaçta idi ,kendi tarzımı çok iyi biliyor idim ,bu tarz hem asfaltta gideceğim hemde stabil yolda ve düz toprak zeminli yollarda ,endurans kadro çözüm tabi ve cyclo cross yol bisikleti ,tabi işin doğrusu düz toprak zeminlerden aşağı süratle yol gidonu ile inmek için çalışmak gerekir ,evet yorulmadığımı hissettim son haline gelen hibrit karbon scale 30 ile 700x 32 teker hacmine geçtim yani 28 jant ve amortisörü satarak yerine aliminyum çatalı takınca kazın ayağı uzun km 'lerde çok değişti ,26 jant ile gittiğim 200 km 'ler 28 jant ile fark etti ,teker inceldikçe tabiki hız gelir,yorulma olayı ise stabil yollarda olmadı,
mtb 'den bozma son hali ile bu karbon scale endurance ve cyclo cross yol bisikletlerinin alternatifi oldu ,tabi mtb gidon bana güven duygusu vermekte özellikle toprak yollarda ,şimdi gönlüm bi adet endurance kadro almak veya cyclo ama bakalım zaman ne gösterecek.

Back