Yol bisikleti tavsiyeleri

flashsel

Üye
Tepki
0
İsim
Selami Özcan
Bisiklet
Merida
@flashsel
Bu konu ile ilgili olarak 2018 Kron RC 5000 cazip geldi ama hiç bir yerde düzgün bir bilgiye ulaşamadım. 105 setli karbon maşa fiyat da fena değil ama başka hiç bir bilgi ve yorum yok. Sizce bu bisikleti almalımıyım. Yoksa başka seçeneklere mi bakmalıyım.

Scudo

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar bende bir kaç soru soracaktım bende yakında yol bisikleti almaya gideceğim 3000 3200 civarında param var (ekipman parası hariç) Peugeot R15 28 CARRARO cr 042 arasında gidip geliyorum sizin önerebileceğiniz bir model varmı corelli de gözüme güzel görünüyor ama yerli bir firma olup daha kendini kanıtlamamış bir marka olması kafamı karıştırıyor

Son düzenleme:

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bisiklet sever 93

Vallahi zor karar kardeşim aslında aralarında dağlar kadar fark yok , ikiside sora setli ama peugeot da tüm kablolar kadro içinden geçiyor, kimine göre artı kimine göre tel değişimi gerektiğinde eksi.

m_m

Üye
Tepki
22
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar bende 10 bine kadar bir bisiklet bakıyorum. Uzun yıllardır şehir bisikleti sürüyorum, performansım iyidir. Ama esnekliğim zayıf, 8-10 aydır ağırlık antrenmanı yapıyorum, gücüm arttı ama esneklik zayıf, eğilince ayaklarıma hala dokunamıyorum mesela. Kısa bir süre yarış tipi yol bisikleti kullandım, güç aktarımı çok hoşuma gitse de ufak bir çukurda bile sarsıntıyı hissetmek insanı biraz yoruyor, sert bir çukurda insanın beyni sarsılıyor adeta, bu sebeple kadro tipine net karar veremedim. İstanbul içi hobi kullanıcısıyım ama performanslı bir bisiklet istiyorum, ciddi antrenman yapıp kendimi zorlamak istiyorum. Belki yine yarış tipi ama karbon kadro olunca biraz rahat olabilir, denemediğim için bilmiyorum, önerilere açığım.
Bisikleti ikinci el temiz ve fiyatı uygun bulsam olabilir ama millet kullanıp kullanıp sıfırının azıcık altına sattığından yurtdışından almayı düşünüyorum.

Seçeneklerim altta, fotoğrafta ne görüyorsanız bisiklet o. Hepsi 2019, hepsi 105 setli, caad hariç hepsi karbon, hepsi efsane kadrolar. %99 İstanbul içi sahil yolunda antrenmanlar, Şile-Tekirdağ tarzı günübirlik uzun turlar ve denk gelirse seneye TTUBR bike packing turuna katılabilirim. Yine belki eğlencesine ufak yarışlara da katılabilirim. Ama temelde hobi kullanıcısıyım, hobi-spor olsun diye haftada 2-3 tur yapan biriyim.

Hepsinin fiyatları birbirine yakın, Synapse ve Supersix Evo bin lira civarı diğerlerinden pahalı sadece. Benim favorim Synapse, disk frenli ama en pahalısı da o.

Cannondale Synapse Karbon 105 2019 Disk Fren
Screen Shot 2019-08-11 at 17.48.37.png

Cannondale Supersix Evo Karbon 105 2019
Screen Shot 2019-08-11 at 17.49.17.png

Focus Izalco Race 9.7 Karbon 2019
Screen Shot 2019-08-11 at 17.51.14.png

Cannondale CAAD12 Alüminyum 2019
Screen Shot 2019-08-11 at 17.51.52.png

Giant TCR Advanced Karbon 2019
Screen Shot 2019-08-11 at 17.52.23.png

Son düzenleme:

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Synapse tam olarak endurance tarzı bir bisiklettir, alın borusu yüksektir bunu gözünüzle gördüğünüz takdirde siz de anlarsınız. Diğerleri synapse e göre yarış geometrisine sahiptirler. Titreşim sizin için önemliyse 25mm veya 28mm lastik takabileceğiniz bisikletleri düşünebilirsiniz. Yarışlara girmeyecekseniz, uzun turlarda da kullanacaksanız şayet endurance geometrisinde bisiklet sizin için daha doğru tercih olabilir. Kaldı ki endurance tarzı bisikletlerin bizim seviyemizde kullanıcılar için performas etkileri minimal düzeyde kalmaktadır. Üst seviyede hız-performans arttıkça aero veya rijitlikten dolayı kazanım artmaktadır. Bizim gibi amatör bisikletçiler için bu farkların mertebesinin düşük olduğunu düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: m_m ve Hami Bulut

Hasan143

Üye
Tepki
1
İsim
Hasan
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar forumdaşlar Peugeot türkiyeye giriş yaptı. Peugeot r13 sizce nasıl alınır mı test eden var mı frenler dışında full 105 fulcrum jant seti var maşa carbon

• Beğen
Tepkiler: meren12

m_m

Üye
Tepki
22
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
@hakan hoca

Teşekkürler, evet gönül race geometri dese de mantıklı olan endurance gibi. Synapse zaten çok şık bir bisiklet, favorim o. Ama listede ki diğer endurance geometrili Focus ve Giant TCR da fena değiller, değerlendirmeleri bekliyorum. Focus ve Giant fiyatları yakın, Synapse 1500 daha pahalı, o da disk frenden dolayı, V frenlisinde uygun kadro boyunda stok yok. Ve bundan dolayı da daha ağır ama disk fren aynı zamanda bir artı.

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Focus ile ilgili bilgim yok ancak Giant TCR endurance geometride değil diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: m_m

m_m

Üye
Tepki
22
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
@hakan hoca Teşekkürler,

Diğer arkadaşlardan da yorumlarını bekliyorum. Acele etmeden, uzun ömürlü bir karar vermek istiyorum.
İlerde eğlencesine yarışlara katılabilirim ve yılda 2 hafta yapacağım bir bike packing turuna göre karar vermek istemiyorum, geri kalan 50 hafta İstanbul içi antrenman yapacağım sonuçta. Yollar mükemmel olmasa da yine de sürekli asfaltta kullanılacak, %90 Sarıyer-Florya git-gel yapılacak, bu sebeple race geometri de uygun olabilir. Tek endişem esneklik sıkıntısı sebebi ile bel-omuz ağrısı yaşayıp rahatça binememek. 23 lastikli race geometri bir süre kullandım, açıkcası çukurlar dışında baya hoşuma gitmişti sürüşü. O da zaten fark etmeden girince sorun, ayağa kalkıp yaylanınca ona da alışıyor insan.

Supersix evo da çok merak ettiğim bir bisiklet ama görünümü çok klasik olduğundan pek hoşuma gitmiyor.

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
@m_m bütçe ne kadardı sizin. Bir de kadro boyunu söylerseniz uygun fiyatlı bisiklete denk gelirsek yardımcı olabiliriz belki..

m_m

Üye
Tepki
22
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
@Sefa01
Bisiklet olarak çok seviliyor ama kadro şekli ve kabloların dışarıdan geçmesi hiç hoşuma gitmiyor. Ama race tipine karar verirsem ciddi bir alternatif tabi.

@hakan hoca
Teşekkürler, mesaj atıyorum.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@m_m valla hocam anlattiklarinizdan size endurance tarzi bir kadro gerekiryor diye düşünüyorum.
Giant TCR Advenced güzel tercih olur.

• Beğen
Tepkiler: m_m

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amasseia

TCR tırmanış kadrosu yalnız.
Defy ve Contend serisi endurance kadro

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006
Çok bi ayrıntıya girince evet tırmanış ama all-round diye de geçiyor bu kadro ve endurance tarzda da kullanilabilir yargısını çıkarttim ki zaten Giant'in sitesine girince Endurance sekmesinin içinde konumlandırılmış.

• Beğen
Tepkiler: meren12

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amasseia

Hangi sitesinde yazıyormuş merak etmedim de değil.Çünkü ben hiçbir yerde TCR ların Endurance olarak tasniflendirildiğini görmedim.

• Beğen
Tepkiler: rodya

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@m_m

Bilginiz olsun, Cannondale 2020 modellerinde hem Supersix de hem de caad13 de chain stayleri dusurdu. Yani bu alacaklariniz eski kasa kaliyor.

Synapse disc frenleri ve rahatligiyla en mantikli ve kullanisli secim gibi gorunuyor. Ama eger deneme sansiniz varsa bir deneyin derim. Digerlerini bilmiyorum ama caad12 ve TCR, Synapse’den kat ve kat daha keyifli bisikletlerdir. Sürüs anlaminda diyorum bunu.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve m_m

m_m

Üye
Tepki
22
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
@vetohan

Teşekkürler, Delta bisiklete uğrayıp bir göz atabilirim Cannondale modellerine. Daha keyifli derken kastettiğiniz tam olarak nedir? Tcr çok tutulan bir kadro, marka olarak Cannondale daha çok hoşuma gitse de onu da bir ara ciddi düşünmüştüm.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@m_m

Daha çevikler ve kontrol anlamında daha oynak mı desem, doğru kelimeleri bulamıyorum. Genel olarak daha çok tepki alıyorsunuz bisikletten. Bunu iyi ya da kötü anlamda söylemiyorum. Ben sadece daha keyifli buldum ve bu da subjektif birşey tabi. Ama dediğim gibi denemenizi tavsiye ederim.

frknbykl7

Üye
Tepki
1
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, 3000-3500 civarında sora veya ikinci el tiagra,105 yol bisikleti bakıyorum.(tercihen karbon maşa)Bana ne önerebilirsiniz?