Yol bisikleti tavsiyeleri

AOnurT09

Üye
Tepki
0
İsim
Ahmet Onur Taşgüzen
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben üst sınır 2000 tl bir şehir-yol bisikleti almak istiyorum. Önerebileceğiniz markalar var mıdır? Dağ bisikletiyle şehir bisikleti arasında çok büyük bir fark mı var hız konusunda. Şehirde dağ bisikleti sürülmez mi? Mosso Legarda 1821 MSM mi yoksa Kron tx 150 mi?

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sensium 300 kaç model efi 100 kaç model. İki bisikletin de kadro geometrisi birbirinden farklı. Sensium biraz daha tırmanış kadrosuna yakın gibi geldi bana.

Ayrıca Sensium 300 e 105 set sonradan takılmıştır büyük ihtimalle ve daha az yıpranmış olma olasılığı yüksek.

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
@trainspotting35
lapierre sensium biraz ara bir model xelius safkan tırmanış modeli pulsium taşlı titreşimi çok olan zeminler için aircode ise aero modeli lapierre firmasında almayı düşünen ne şartlarda kullanacağına karar verip öyle almalı tabi bütçe müsaitse :)

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı kadro boylarının tt değerlerine bakarak Sensium sanki daha tırmanış gibi gelmişti bana.

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
@trainspotting35 ben geometri tablolarına yakında bakmadım ama pro peletonda xelius modeli tırmanış için kullanılıyor lapierre youtube kanalında sensium için konfor odaklı daha uzun mesafe ve tırmanış arası tanıtılıyor xelius ise saf kan tırmanış olarak onların tabiriyle endurance ve performans race olarak tanımlıyorlar

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@specific
Kadro yapısı aynı değil sonuçta ...

Demirci41

Üye
Tepki
0
İsim
Emre Demirci
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar herkese selamlar ismim emre aranıza yeni katıldım henüz bir bisikletim yok almayı düşünüyorum. B twin triban 100 modeli övenler de var kötü diyenler de var tabiki bütçe önemli ülkemizde tip olarak güzel bir alet fakat herkesin sorduğunu bende soracağım yokuşta yorar mı bezdirdi dedirtir mi yeni modellerde iyileştirme yapıldı mı acaba bilgilerinize sığınıyorum. Saygılar.

B

BF Okuru

Misafir
@Demirci41
Yeni modeller geldi ama pahalılar..Triban 100'ün fiyatı uygun ama yokuşlarda sizi zorlar..Lastikleri de kalın..

Demirci41

Üye
Tepki
0
İsim
Emre Demirci
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Diğer
@Triban
Daha iyileri de cebi zorlar öneriniz nedir

B

BF Okuru

Misafir
@Demirci41
Yokuş ağırlık bir yerde değilseniz,triban 100 alınır..
Benim gibi yokuşlara meraklıysanız,bu bisiklet olmaz..Aynakol/ruble oranları daha iyi bisikletlere bakmanız lazım..
Benim bisikleti öneririm size..Triban 500..Bütçeniz yeterse,kaçırmayın..

Demirci41

Üye
Tepki
0
İsim
Emre Demirci
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Diğer
@Triban
Bütçem yeterli fakat kardeşim ve benim için iki adet alınacağı için aşıyor triban 500. e haliyle yokuşlar da olacak farklı marka olarak öneriniz ne olabilir yolda gitsin yokuşu bezdirmesin yeterli spor amaçlı kullanılacak yani max 1700 1800/ adet

B

BF Okuru

Misafir
@Demirci41
İki konuda geçen sene açıldı ama yazılan bisikletleri araştırıp/inceleyip,fiyatları uygun olanlara bakabilirsiniz;
(link)
(link)

Decathlon'da istediğiniz fiyatlara şehir ve katlanır bisikletler var;
(link)

Byburak

Aktif Üye
Tepki
56
İsim
Burak kazancı
Konu açıldığında 2000 tl civarında olan bu modellerin haliyle şu anki fiyatları çok farklı. Bisikletlerin kendi aralarında kıyaslamaları yapılmış ama geneline baktığınızda 6 bisiklet içerisinde f/p açısından bu kıyaslamalara da bakarak siz hangisini tavsiye edersiniz ? Düz yol ağırlıkta sürülecek form tutmak ve performansa bağlı bi tıkta sürat açısından kullanılacak bi bisikley düşünüyorym. Bana bianchi daha yakın gibi duruyor ama sizlerin düşüncesi nedir yardımcı olabilir misiniz ? Şimdiden teşekkürler

Atakan D.

Üye
Tepki
3
İsim
Atakan
Bisiklet
b'Twin
Merhaba herkese. Carraro Cr 012 ve Btwin Triban 500 arasında kaldım, Triban 500'e ömür boyu garantisinden dolayı daha yakınım. Sizce hangisini almalıyım? Ya da 2500-3000 arası endurance kadrolu yol bisikleti önerileriniz var mı?

brstrmn

Aktif Üye
Tepki
154
İsim
Barış
Bisiklet
Bianchi
@Candeniz ÖZCAN

bayi kaça kadar indi fiyatta?

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Bu forumda yol bisikleti dedim mi akan sular durur, herkes olaya müdahil olur, konuşur, fikir beyan eder, yardımcı olur. Ama biz katlanırcılar bir soru sorduğumuzda kimse cevap vermez. Bu forumun üvey evladıyız.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
0
İsim
İbrahim S.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba ,2500-3100 tl arası bir bütçem var. İlk defa yol- yarış bisikleti kullanacağım. 185 boyda ve 105 kiloyum. Göbekli bir tip değilim.Bisikletten de pek anlamıyorum.Rica etsem yardımcı olabilir misiniz?

Demirci41

Üye
Tepki
0
İsim
Emre Demirci
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Diğer
Bu gün carraro 011 aldım 3 lü aynakol cazip geldi yaklaşık 10 km sürdüm koltuk biraz rahatsız etti sanırım alışık olmadığımdan tabi yordu tahmini 10 yıldır bisiklete binmedim yani en son ne zaman bindim hatırlamıyorum bisikletin gidişi güzel sevdim diyebilirim koltuk haricinde sıkıntı olmadı onu da değiştiririm alışamazsam
Kullanan arkadaşlar varsa tavsiyelerini bekliyorum. Saygılar.

Farukturan

Üye
Tepki
1
İsim
Faruk
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Merhabalar foruma yeni katıldım bisiklet kullanmak küçük yaşta hiç nasip olmamıştı ama yaklaşık 1 ay önce 21 yaşında bisiklet kullanmayı öğrendim ve gerçekten neden bu yaşıma kadar beklemişim bunu soruyorum kendime :)
Gelelim konuya genellikle İstanbul'da sahilde bisiklet yolunda kullanmak için bir bisiklet bakıyorum bütçe yaklaşık 1500 tl 185 boyunda 80 kiloyum bisikletle tanışmam daha yeni olduğu için oldukça bilgisizim bu konuda siz tecrübeli arkadaşlar ve abilerimden önerilerini alabilir miyim :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Candeniz ÖZCAN

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Trek
5250 tl ye kadar indi yalnız ben yol bisikleti almaktan vazgeçtim en büyük sebebi ne alacağıma karar veremeyip istediklerime bütçe yetmemesi ve yakın zamanda askere gidip(kısa zamanlıda olsa)işsiz kalacak olmam oldu(freelance çalıştığım için işsizlik süremi kestiremiyorum)