Yol bisikleti tavsiyeleri

sirchadol

Üye
Tepki
0
İsim
Enes K
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Diğer
Yol bisikleti uygundur. Hatta o mesafe için her türlü bisiklet uygundurç Model önerisi bekliyorsanız bütçe belirtmeniz şart.
Bütçem 15k civarı ancak bu fiyata çok seçenek bulamadım. bu yüzden 20kya kadar çıkabilirim.

Scudo

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.938
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bütçem 15k civarı ancak bu fiyata çok seçenek bulamadım. bu yüzden 20kya kadar çıkabilirim.
Güncel olarak 20K altında sadece Tourney setli modeller ve üst sınırda bu var: (link)
22K civarından itibaren Claris'li modeller başlıyor.
İkinci elde ise 15-20 bin aralığında Tiagra'lı modeller bile bulunabilir ama Sahibinden'i sabırla taramak lazım.

Sundu'da Aero olmayan Mosso Cavalier Claris'ler 17K, Sora'lar 19K ile piyasa fiyatının epey altında ama güncel fiyatlar siteye yansıtılmamış olabilir, sormak lazım: (link)

mcadirci

Aktif Üye
Tepki
288
İsim
Mehmet
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Herkese merhaba, işe gelip giderken(2km, nispeten düz yer yer az eğimli) kullanmak için bisiklet almayı düşünüyorum. Bisiklet geçmişim var uzun yıllar bisiklet kullandım ancak 4 yıldır seleye oturmadım. Yol bisikleti benim ihtiyacım için uygun mudur? Önerileriniz nelerdir? Zincir koruması olmadığı için iş kıyafeti(sağlık çalışanıyım) binmem sorun yaratır mı? Bazı videolarda sorun olabileceği belirtilmiş.
Herkesin fikrine saygım sonsuz ama bence iki km mesafe için bisiklet değil yürüyüş uygun. Bisiklet için hazıranana kadar yürüyerek varmış olursunuz bile.

• Beğen
Tepkiler: gurkan

V-TR

Üye
Tepki
6
İsim
Volkan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar herkese iyi günler diliyorum. Bir tavsiyeye ihtiyacım var yurtdışından ikinci el yol yarış bisikleti edinmek istiyorum ithal markalı ürünlerden şuan da Peugeot T12FS ve carraro 328 ve bir de carraro gravel G2 bisikletlerine sahibim şehir bisikletlerinden birini satıp yol bisikleti almak istiyorum keyif amaçlı yorucu olmayan sürüşler için ilçeler arası seyahat de falan kullanmak için hangi markaları ve ne tür bisikletleri modelleri önerirsiniz tavsiyelerini bekliyorum şimdiden teşekkürler 🙏

Dushh

Üye
Tepki
0
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba önceden mtb ile uzun yol yapıyodum acaba önerebilceğiniz f/p yol bisikleti varmı bütcem 20k altı olursa iyi olur.

Mazm

Daimi Üye
Tepki
392
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar herkese iyi günler diliyorum. Bir tavsiyeye ihtiyacım var yurtdışından ikinci el yol yarış bisikleti edinmek istiyorum ithal markalı ürünlerden şuan da Peugeot T12FS ve carraro 328 ve bir de carraro gravel G2 bisikletlerine sahibim şehir bisikletlerinden birini satıp yol bisikleti almak istiyorum keyif amaçlı yorucu olmayan sürüşler için ilçeler arası seyahat de falan kullanmak için hangi markaları ve ne tür bisikletleri modelleri önerirsiniz tavsiyelerini bekliyorum şimdiden teşekkürler 🙏
Ben olsam Carraro 328'i satardım, yol düz maşa, gravel düz maşa, bir tane de ön amörtisörlü tutmak iyi olabilir, şayet 3 bisiklet olmalı ise.
Bir diğer alternatif, hepsini satıp bir yol, bir de mtb almak. Bir üçüncüsü ise atlama zıplama olmaz derseniz bir gravel bir yol ile de bir çok şey yapılabilir.
Arkadaşlar merhaba önceden mtb ile uzun yol yapıyodum acaba önerebilceğiniz f/p yol bisikleti varmı bütcem 20k altı olursa iyi olur.
Bianchi r0014 değerlendirilebilir.

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
6.084
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben olsam Carraro 328'i satardım, yol düz maşa, gravel düz maşa, bir tane de ön amörtisörlü tutmak iyi olabilir, şayet 3 bisiklet olmalı ise.
Bir diğer alternatif, hepsini satıp bir yol, bir de mtb almak. Bir üçüncüsü ise atlama zıplama olmaz derseniz bir gravel bir yol ile de bir çok şey yapılabilir.

Bianchi r0014 değerlendirilebilir.

Belki de tek bir gravel bisiklet yeterli olacak ama bu bisikletin yanına bir çift de jant ve teker seti ile yerden kazanmak iyi bir fikir olabilir. (Hızlı yollar için İnce yol tekerleği, arazide kullanılacaksa kalın gravel tekerlekleri kullanılır). Böylece 2 bisiklet yerine tek bisikletle sadece teker değiştirerek ister gravel, ister yol olarak takılabilir insan? :ssrtcbya: Ayrıca evde de yerden tasarruf edilebilir. :krnz:

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
281
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
merhaba, yıllar sonra tekrar yol bisikletine dönmek istiyorum. yarışlara katılmadan kısa ve orta uzunlukta turlar yapmak, günlük kullanmak. hali hazırda bir tane şehir bisikletim var. bu yol bisikleti için ayırdığım bütçe tl olarak 30bin tl civarı sıfır veya ikinci el olabilir. öneriniz olur mu? la pierre veya scott gibi markalar düşünüyorum ama öneriniz olursa açığım. triban, carraro veya salcano gibi markalar düşünmüyorum. çok teşekkürler.

Amanita

Daimi Üye
Tepki
249
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
merhaba, yıllar sonra tekrar yol bisikletine dönmek istiyorum. yarışlara katılmadan kısa ve orta uzunlukta turlar yapmak, günlük kullanmak. hali hazırda bir tane şehir bisikletim var. bu yol bisikleti için ayırdığım bütçe tl olarak 30bin tl civarı sıfır veya ikinci el olabilir. öneriniz olur mu? la pierre veya scott gibi markalar düşünüyorum ama öneriniz olursa açığım. triban, carraro veya salcano gibi markalar düşünmüyorum. çok teşekkürler.
Amacın daha çok gezmek, görmek ve tur yapmak ise gravel bisikletlere de bakabilirsin. Yol bisikletiyle giremeyeceğin bir çok yere daha rahat girersin. Yolda da hız olarak çok üzmez. Hidrolik daha iyi bir seçenek olurdu ama ithal markalarda sıfır ben bu bütçede göremedim.

Kadro ve maşada turlara yönelik daha çok delik var normal bir yol bisikletine göre. Bagaj, çamurluk, suluk vs için.

(link)

• Beğen
Tepkiler: erencaner

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
281
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
Amacın daha çok gezmek, görmek ve tur yapmak ise gravel bisikletlere de bakabilirsin. Yol bisikletiyle giremeyeceğin bir çok yere daha rahat girersin. Yolda da hız olarak çok üzmez. Hidrolik daha iyi bir seçenek olurdu ama ithal markalarda sıfır ben bu bütçede göremedim.

Kadro ve maşada turlara yönelik daha çok delik var normal bir yol bisikletine göre. Bagaj, çamurluk, suluk vs için.

(link)
Çok teşekkür ederim. Bütçeyi 45 hatta 50’ye kadar yükselttim. Gravel’lara baktım hatta bu attığınız bisikletim bir üst modeli vardı ona da bindim ama emin olamadım.

• Beğen
Tepkiler: Amanita

Amanita

Daimi Üye
Tepki
249
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok teşekkür ederim. Bütçeyi 45 hatta 50’ye kadar yükselttim. Gravel’lara baktım hatta bu attığınız bisikletim bir üst modeli vardı ona da bindim ama emin olamadım.
Gravel mı yol bisikleti mi tercihini yapmak size kalmış artık.

Tiagra set+ hidrolik frenli (link) modeli olabilir o zaman bütçe arttıysa ama bu 50k'ya çıkıp 105 set bulamamak da üzücü.

(link) modeli var oldukça güzel ama o da marka olarak sarmıyor anlaşılan :)

Çevrenizde gidip görüp deneyerek alabileceğiniz ikinci el ilanlarına da bakın kesinlikle. Çoğu sıfırından bile pahalı ilan koysa da güzel şeyler çıkabiliyor bazen.

• Beğen

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
281
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
Gravel mı yol bisikleti mi tercihini yapmak size kalmış artık.

Tiagra set+ hidrolik frenli (link) modeli olabilir o zaman bütçe arttıysa ama bu 50k'ya çıkıp 105 set bulamamak da üzücü.

(link) modeli var oldukça güzel ama o da marka olarak sarmıyor anlaşılan :)

Çevrenizde gidip görüp deneyerek alabileceğiniz ikinci el ilanlarına da bakın kesinlikle. Çoğu sıfırından bile pahalı ilan koysa da güzel şeyler çıkabiliyor bazen.
yok ya sarıyor van rysel ama yol bisikleti + 1 de şehir bisikleti almayı düşünüyorum. aslında en güzeli denemek. deneyince bazen 1-2dk'da kafanızda oturuyor. van rysel'i gayet beğendim. :)

Amanita

Daimi Üye
Tepki
249
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
yok ya sarıyor van rysel ama yol bisikleti + 1 de şehir bisikleti almayı düşünüyorum. aslında en güzeli denemek. deneyince bazen 1-2dk'da kafanızda oturuyor. van rysel'i gayet beğendim. :)
Yol+şehir yerine Yol+dağ daha mantıklı değil mi :D maximum hız + maximum konfor:D Yer sorunu vs yoksa 2 bisiklet olabilir tabii ama ben olsam yarışmayacaksam gravel alırım ikisinin ortası.

Bir üst modelini denedim dediğiniz crosshill 3.0 mı 5.0'mıydı? Denemekten kastınız mağazada mı buldunuz?

Van rysel'ın bana göre tek eksisi kabloların kadro içinden değil dışandan geçmesi olmuş.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.422
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ülkemizde satılan güzide yabancı markaların 2024 modelleri ne zaman gelecek acaba? Özellikle decathlon. Decathlon dışındaki büyük satıcılar yıllardır aynı modelleri satıyorlar. Sanki stok bitse de dükkanı kapatsak gibi bir havaları var.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ülkemizde satılan güzide yabancı markaların 2024 modelleri ne zaman gelecek acaba? Özellikle decathlon. Decathlon dışındaki büyük satıcılar yıllardır aynı modelleri satıyorlar. Sanki stok bitse de dükkanı kapatsak gibi bir havaları var.
Tabi havaları öyle olacak.
Bisikletten anlamayan arkadaş foruma geliyor ve soruyor.Alt donanımlısı 10 lira bir üst donanımlısı 12 lira.12 liralığa değer mi? Aslında 10 liralık yeter denmesini bekliyor çoğu zaman orası da ayrı.Klasik soru.
Ve bizim forum uzmanlarının klasik cevabı ise şöyle sen yeni başlayansın sana 10 luk baz versiyon yeter.
E be kardeşim böyle cevap verirseniz üst donanımlı bisiklet satılmaz tabi.Diceksin ki kardeş bal gibi de değer,insanlar her şeyin en iyisine en güzeline layıktır senin en az 12 liralığı alman gerekiyor dese bak noluyo iş bitecek.
Yeni başlayan parası olan bir arkadaş soru soruyor.Bütçe sınırım yok ne alayım.Bizim uzmanlar koro halinde ''Sen yeni başlayansın,farkları anlayamazsın ,tiagra al neyine yetmiyor'' diyor tiagralıya yönlendiriyor.Desene kardeşim paran da var hazır ben olsam di2 lu ultegralı dura aceli alırım desene.Ama yok.
Ondan sonra üst modeller satılmıyor, satılmaz tabi :snzdglsn:
Bırakınız alsınlar bırakınız sıkılırlasa da satsınlar.Ben alırım :D

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
281
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
Yol+şehir yerine Yol+dağ daha mantıklı değil mi :D maximum hız + maximum konfor:D Yer sorunu vs yoksa 2 bisiklet olabilir tabii ama ben olsam yarışmayacaksam gravel alırım ikisinin ortası.

Bir üst modelini denedim dediğiniz crosshill 3.0 mı 5.0'mıydı? Denemekten kastınız mağazada mı buldunuz?

Van rysel'ın bana göre tek eksisi kabloların kadro içinden değil dışandan geçmesi olmuş.
evet ama amortisörsüz bir dağ bisikleti bulmak zor. arkada kızımı taşıyacağım günlük gezilerde. :) aslında bir tane peugeot marka 2019 model 27.5 ve 15kg civarı ağırlıkta bir MTB var ama daha hafif bir şey almak istiyorum. :)

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.660
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
evet ama amortisörsüz bir dağ bisikleti bulmak zor. arkada kızımı taşıyacağım günlük gezilerde. :) aslında bir tane peugeot marka 2019 model 27.5 ve 15kg civarı ağırlıkta bir MTB var ama daha hafif bir şey almak istiyorum. :)
Bir dağ bisikleti değil ama günlük kullanımlarda kısa dağ parkurlarında işinizi görür. Bagaj vs takabilirsiniz de . Bir kaç ay denemiştim çok güzel bisiklet. (link)

• Beğen

Amanita

Daimi Üye
Tepki
249
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Amortisörü niye dert ediyorsun ki ağırlıktan dolayı mı? 15k civarına kilitli amortisörlü modeller bulunur yani aynı düz maşa gibi olur. Kalın teker çocuk taşıyacaksanız daha güvenli de olabilir.

• Beğen

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.793
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peugeot t11'e ne dersiniz (ya da t11 x2) ? Lastikler ince gelirse takarsanız bir gravel lastiği keyfinize bakarsınız.

• Beğen