Yol bisikleti tavsiyeleri

shakethat

Üye
Tepki
0
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar forumunuza yeni üye oldum ve bu benim ilk mesajım.
Uzun yıllardır bindiğim Specialized şehir bisikletimi artık yüksek performans ve bu sporun-kültürün bir parçası olabilmek için yol bisikleti almaya karar verdim. Son 2 haftadır yüksek araştırmalarımın sonunda hala tam olarak karar veremedim. Mosso ve Carraro markaları dışında Türkiye'de stokta başka marka bisiklet bulamıyorum neredeyse (56 kadro arıyorum). Ilk bu iki markayı araştırdım ve açıkcası bu iki marka dışında bir marka model aramaktayım. fiyat aralığım 20-25 (aşağısıda olur) olmakla beraber önerilerinizi (Nereye bakmalı nereden alınmalı) bekliyorum.

Son düzenleme:
Scudo

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.891
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Merhabalar forumunuza yeni üye oldum ve bu benim ilk mesajım.
Uzun yıllardır bindiğim Specialized şehir bisikletimi artık yüksek performans ve bu sporun-kültürün bir parçası olabilmek için yol bisikleti almaya karar verdim. Son 2 haftadır yüksek araştırmalarımın sonunda hala tam olarak karar veremedim. Mosso ve Carraro markaları dışında Türkiye'de stokta başka marka bisiklet bulamıyorum neredeyse (56 kadro arıyorum). Ilk bu iki markayı araştırdım ve açıkcası bu iki marka dışında bir marka model aramaktayım. fiyat aralığım 20-25 (aşağısıda olur) olmakla beraber önerilerinizi (Nereye bakmalı nereden alınmalı) bekliyorum.
Grupset, kadro yapısı gibi konularda belirlediğiniz kriterler var mı?

shakethat

Üye
Tepki
0
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Grupset, kadro yapısı gibi konularda belirlediğiniz kriterler var mı?
Hepsine açığım açıkcası full al , veya sadece karbon maşa. ilk başlayacağım için aralarındaki farkı anlayacağımı sanmıyorum. Grup set olarakta görüşüm aynı şekilde.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.891
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Hepsine açığım açıkcası full al , veya sadece karbon maşa. ilk başlayacağım için aralarındaki farkı anlayacağımı sanmıyorum. Grup set olarakta görüşüm aynı şekilde.
(link)

Fiyatı yaz ortasında 13 bin küsürdü, geçen baktığımda 19 bin küsürdü, şimdi 20.5 ama hala f/p ürünü.

• Beğen
Tepkiler: shakethat ve MakRo

Wéndigo23

Aktif Üye
Tepki
384
İsim
Celal
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar yılsonu indirimlerinden faydalanıp yol bisikletine geçmek istiyorum yoksa seneye 2 katı bayılacaz gibi aklımda 2 bisiklet var biri mosso cavalier sora 52 cm diğeri bisan gte claris 50 cm hangisini seçmem daha mantıklı olur acaba boy 172 iç bacak 76 cm

• Beğen
Tepkiler: Çaylak0

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.179
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar yılsonu indirimlerinden faydalanıp yol bisikletine geçmek istiyorum yoksa seneye 2 katı bayılacaz gibi aklımda 2 bisiklet var biri mosso cavalier sora 52 cm diğeri bisan gte claris 50 cm hangisini seçmem daha mantıklı olur acaba boy 172 iç bacak 76 cm
Kadrolar hakkında hiç bir bilgim yok ama grup sete bakarsak ve fiyat farkıda yoksa mosso cavalier daha önde.

• Beğen
Tepkiler: Wéndigo23

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.891
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bu karşılaştırmada fiyatlar çok önemli. Aynı ise zaten Mosso Cavalier Sora, özellikle Aero olmayanı ise.
(link)'te de arka attırıcı Sora olduğundan her iki bisiklet de 2x9 ama Shimano'nun "2x8'e uygun" diye belirttiği (link) ve (link)un 2x9 sistemde kullanılması gibi gereksiz işler ayar sorunlarını beraberinde getiriyor.

Dolayısıyla her durumda Mosso Cavalier Sora daha iyi, daha pahalı olsa bile.

Wéndigo23

Aktif Üye
Tepki
384
İsim
Celal
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu karşılaştırmada fiyatlar çok önemli. Aynı ise zaten Mosso Cavalier Sora, özellikle Aero olmayanı ise.
(link)'te de arka attırıcı Sora olduğundan her iki bisiklet de 2x9 ama Shimano'nun "2x8'e uygun" diye belirttiği (link) ve (link)un 2x9 sistemde kullanılması gibi gereksiz işler ayar sorunlarını beraberinde getiriyor.

Mosso 1400 daha ucuza geliyor bikestore da 9360 tl indirim koduyla

M.Hamza.Afacan

ikcu.bisiklet
Tepki
1.176
İsim
Hamza Afacan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti

bu cidden gerçekmi . geçen yıl ki modellerde böyle bir şey yoktu . daha pahalı bir ürün kullanıp kafalarda karmaşa yaratmak . ilginç

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.891
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
bu cidden gerçekmi . geçen yıl ki modellerde böyle bir şey yoktu . daha pahalı bir ürün kullanıp kafalarda karmaşa yaratmak . ilginç
Belki de sadece web sitesinde saçmalamışlardır, aslında Sora arka attırıcı yoktur, 9S ruble de yoktur, çünkü Sora modeline de Claris ruble yazmışlar: (link)

• Beğen
Tepkiler: M.Hamza.Afacan

M.Hamza.Afacan

ikcu.bisiklet
Tepki
1.176
İsim
Hamza Afacan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bence de öyle olmuştur. malesef bizim yerli firmalar o kadar emek sarfedip ortaya çıkardıkları bisikletleri bir profesyonel fotoğrafçı tutup doğru dürüst resimlerle web sayfalarında paylaşmıyorlar. decathlon un yaptığını yapmak bu kadar mı zor .

üstüne teknik özelliklerinde de böyle hatalar yapabiliyorlar .

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.891
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
bence de öyle olmuştur. malesef bizim yerli firmalar o kadar emek sarfedip ortaya çıkardıkları bisikletleri bir profesyonel fotoğrafçı tutup doğru dürüst resimlerle web sayfalarında paylaşmıyorlar. decathlon un yaptığını yapmak bu kadar mı zor .

üstüne teknik özelliklerinde de böyle hatalar yapabiliyorlar .
Fotoğrafta da 105 kullanmışlar. Birkaç resim çekip birbirini andıran her üründe kullanıyorlar herhalde.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi

M.Hamza.Afacan

ikcu.bisiklet
Tepki
1.176
İsim
Hamza Afacan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
(link)
(link)

Bisan bisikletleri ithal edip satan bir yurtdışı sitesi. adamlar ne güzel fotoğraflar çekip ürünlerini yayınlamışlar
birde Bisanın all trailin ne kadar güzel bordo rengi yerine saçma sapan renklere geçmesi bu modelde

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi

efe.drngl

Üye
Tepki
28
İsim
Efe
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fiyat aralığını bilmiyorum ama carraro cr 052 kullanıyorum. Bence alırsan pişman olmazsın. Bisan da bakabilirsin bence

Omzu kalabalık

Daimi Üye
Tepki
540
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba, bisan grand tour 105 grup setli (9,5 kg) bisikletim var. "oturuş pozisyonu daha rahat olduğu söylendiği için" bu bisikleti tercih etmiştim (bu konuda yanlış yönlendirilmiş de olabilirim).

bu sene bu bisikletle 4 granfondo yarışına katıldım. sağlık sorunu yaşamadığım sürece de bu tarz yarışlara imkanlar dahilinde katılmayı planlıyorum. yıl itibariyle de başka yarışım yok. bisikleti yıkayıp eve çıkardım, kışın trainer ile devam edeceğim.

merak ettiğim konu, yarışlarda daha iyi bir performans göstermek için bisikletimi değiştirmem benim işime ciddi manada katkı sağlar mı. yoksa bu bisiklet ile antremanlara devam edip bununla da üst sıralara çıkılabilir mi?

grand-tour.jpg

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.131
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba, bisan grand tour 105 grup setli (9,5 kg) bisikletim var. "oturuş pozisyonu daha rahat olduğu söylendiği için" bu bisikleti tercih etmiştim (bu konuda yanlış yönlendirilmiş de olabilirim).

bu sene bu bisikletle 4 granfondo yarışına katıldım. sağlık sorunu yaşamadığım sürece de bu tarz yarışlara imkanlar dahilinde katılmayı planlıyorum. yıl itibariyle de başka yarışım yok. bisikleti yıkayıp eve çıkardım, kışın trainer ile devam edeceğim.

merak ettiğim konu, yarışlarda daha iyi bir performans göstermek için bisikletimi değiştirmem benim işime ciddi manada katkı sağlar mı. yoksa bu bisiklet ile antremanlara devam edip bununla da üst sıralara çıkılabilir mi?

297625 dosyayı görüntüle
marjinal fayda olarak evet işe yarar. ama yarış performansına etkisi çok çok üst düzeyde ölçülebilir olur bence. önce kilo ve diğer fiziksel yeterlilikleri yerine getirip. sonrasınında ise performansınızı ölçülebilir bir dataya bağlayın. bunun için powermetre imkanınız yoksa sürekli kullandığınız segmentte ki değerlerden kıyaslayarak iyileştirin. bir yerde bisiklet size yetmemeye başlayacak orda zaten değiştirmek zorunda kalacaksınız.

• Beğen
Tepkiler: gunerokn

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

297625 dosyayı görüntüle

Bu bisikleti Gökhan Uzuntaş'a versen yine 1. olur.

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.086
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir miktar mübalağa içerse de yaklaşım olarak bir üstteki açıklamayı destekliyor bence de 😄. Aynı performans seviyesinde fazladan 2 kilo, esnek kadro ve jantlar Gökhan ı birincilikten alıkoyabilir.
Ancak öncelikle kendi kilomuz, gücümüz ve antreman performansımızı iyileştirmek önemli. Sonra bisiklet değişimi yada sadece belirli parçaların upgrade edilmesi kararı verilebilir(jant, lastik başta olmak üzere).
Bu bisikleti Gökhan Uzuntaş'a versen yine 1. olur.

• Beğen
Tepkiler: RTFM

Omzu kalabalık

Daimi Üye
Tepki
540
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti