Yol Bisikleti Seçimi: KTM vs Lapierre vs Scott

alfisti

Üye
Tepki
76
İsim
Burak Ö.
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar merhaba. Sehir/tur bisikletimin yanına bir yol bisikleti almayı planlıyorum. Hem amacıma hem de bütçeme uygun aşağıdaki modeller arasında kalmış durumdayım. Kullanıcı yorumlarınızı ve artı/eksi karşılaştırması yapabilmem için fikirlerinizi duymak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

(link) (€1029)
(link) (€1029)
(link) (€1004)

Scudo
Tepki
95
İsim
Burak
Bisiklet
Mosso
Benim fikrim KTM yada Lapierre arasında hangisi gözünüze hoş geliyorsa onu alın. Kompanent olarak aynılar.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Scott Turkıye fıyatı bıraz daha farklı : (link)

Kısısel onerım ,butcenız bu kadarken lınkını verdıgım bisikletı almanız yonunde : ;) (link)

alfisti

Üye
Tepki
76
İsim
Burak Ö.
Bisiklet
Specialized
Scott 2014 modeli biraz daha pahalı haklısınız ancak benim bahsettiğim Scott: (link)

Öneriniz gerçekten mantıklı. Çok teşekkür ederim.
Alımı nakit yapacağım. Bu yüzden bisikletçimden liste fiyatı üzerinden önemli bir indirim alabiliyorum. Kaçkar Bisiklet kampanyalı bu üründe nakit indirimi yapar mı diye yarın gün içinde arayıp sorarım.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@alfisti Sitenin Müşteri hizmetleri kısmına gırdıgımde :
''Sitemizde indirimli alışveriş yapabilmek için sitemize üye olmanız gerekiyor. Bunun için bir form doldurmanız ve kendinize ait bir şifre seçmeniz yeterli.
Üye olmadan da alışveriş yapabilirsiniz fakat sitemizdeki çeşitli avantajlarımızdan (Eski ve yeni siparişlerin takibi, Para Puan kazanma, indirim ve kampanyalardan erken haberdar olma vb.) faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir.'' ıbaresı cıkıyor.Bunu da dıkkate almanızda fayda var. Yorumunuzda belırttıgınız gıbı ırtıbata gecıp fıyat konusunda net bir bilgi almanız daha ıyı.

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
hepsi çok güzel bisikletler zaten @Berke K. gerekli açıklamayı yapmış hepsi ithal dediğimiz sınıfta bisikletler donanım aynı hangisi içinize siniyorsa onu alın tabi gönül ister bir lapierre sahibi olarak onu almanızı :)

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Görünüş açısından lapierre daha şık

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben görünüş açısından ktm diyorum. görünüş dışında ne farkları var ki zaten? bide lapierre i bisikletçide gördüm hiç çekici gelmedi gözüme.

Tepki
8
İsim
ilker
Abilerim herkese geliyorsunuz yaiuorsunuz bana nie cavap yazmiyorsunuz bende madurum 2000 tl butcem var bisiklet bulamiyorumm

alfisti

Üye
Tepki
76
İsim
Burak Ö.
Bisiklet
Specialized
@r.ezk

Benim aklımda soru işareti bırakan görünüş dışındaki farklar; Scott'ın jant setinin Shimano WH-R501'den daha alt seviye olup olmadığı, 3 markanın kadro kalite farkları, Scott'ın fren seti olan Tektro'nun Tiagra fren setinden artısı veya eksisi, son olarak ta markaların satış sonrası servis ilgisi ve kalitesi gibi şeylerdi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@alfisti
scott ı bilmem ama lapierre e accell bisiklet bayileri ktm e ümit bisiklet bayileri bakar. servis çok önemliyse direk lapierre o zaman :D

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
2014 scott speedster S10 kullanıyorum. Kadro elimdeki eski 2008 s10 kadroya göre oldukça ağır. Ayrıca bozuk zeminde aşırı titreşim oluyor, kadrodan mı yoksa jantlardan kaynaklı mı henüz çözemedim. 2015 kadroları da 2014 ler le aynı diye biliyorum. Ben kendi deneyimimi göz önüne alarak, kadro ağırlığı ve aşırı titreşim sebebi ile scott tavsiye etmiyorum. Diğerlerinde kadro özellikleri nasıldır bir fikrim yok donanım olarak hepsi hemen hemen aynı.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
@MuratHan daha bugün aynı konuyu bi arkadaşımla konuştuk. Bende de, sanırım 2010 modeldi, s30 kadroset vardı. Titreşimden kaynaklı rahatsızlığı ben de farketmiştim. Şu anki 2000 yılı üretimi Bianchi kadromun açıları daha dik olmasına rağmen daha konforlu mesela. Ağırlık olarak da aynılar neredeyse. Çok sert alüminyum kullanıyorlar heralde malzeme olarak.

@alfisti Tektro fren bacaklarını kullanmıştım Scott'ı kullandığım zamanlar, açıkçası bana biraz esnek gelmişti Tiagra'ya göre. Jant seti hakkında bilgim yok fakat en azından diğer markaların Shimano kullanıyor olması bana göre onları bir adım öne çıkarıyor. Servis, satış sonrası hizmet vb konularda Accell çok iyi gerçekten. KTM de görünüş olarak güzel geldi bana. Bana kalırsa bu ikisinden hangisini beğeniyorsanız onu alın derim :)

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@Berk Mercancı, 2008 S10 - 7005 alu, şu anki 6061. Titreşimi çok hissettiriyor olması Alu farkından mı yoksa üzerinde gelen RS11 jantlardan kaynaklı mı emin değilim. Yalnız şu bir gerçek 2008 kadrom, hem çok daha hafif hem de titreşimi bu derece hissettirmiyordu.

• Beğen
Tepkiler: Berk Mercancı

ÇEVİK

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Volkan Ç.
Bisiklet
Trek
Bütçenizi zorlamayacaksa 1.scott 2.ktm 3.Lapierre(bence çok tipsiz)

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
açıkçası hiçbiri diyesim var, keza hiçbiri de bu parayı etmez ya, tr koşulları neyse...

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
@(link) ne diye moralini bozuyorsunuz içine kurt düşürüyorsunuz peki beyefendinin 3'üde 3.000 tl üzeri gayet iyi markaların bisikletleri atıyorum bu KTM'nin nesi varda size beğendiremedi kendini :ckskc: