Yol bisikleti oturuş pozisyonu bel ağrısı yapar mı?

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
sizin 1 saat ayakta durunca mı beliniz daha çok ağrıyor yoksa 1 saat oturunca mı @Taxonera

Scudo

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@Fırat Y.
Abicim sen rahatsız mısın ben tıpbın dediğini diyorum bu işin sana bana var mı yaw

Sen 1 saat ayakta dur belin ağrısın

Git 1 saat otur ağrısı geçsin

Of ya bi laf dedik lastik gibi uzadı....

• Beğen
Tepkiler: furkanbr

efendy06

Üye
Tepki
0
İsim
MURAT
Merhabalar,

İsmim Murat, yaş 32. Her ne kadar bisiklet işine yeni meraklanmış olsam da, uzun süredir bir diğer 2 teker olan motosiklet tutkum var. Yani iki tekere, ve trafikte iki tekere olan ciddiye alınmamaya falan hakimim. Daha önce bisiklet kullandım.

Asıl amacım uzun bisiklet turları vb. değil. Teknik amacım spor yapmak. Bunun için iş dolayısı ile çok fazla vaktim olmuyor. Ben de işe gidiş ve gelişlerde (10 km gidiş-10 km dönüş) bisiklet kullanıp, hem sportif bir aktivite yapmak, hem de vakit olayına böyle bir çözüm bulmuş olmak istiyorum. Normalde motosiklet ile gidip geliyorum. Yaklaşık olarak 30 dk gidiş, 30 dk dönüş hesapladığımda, motosiklete göre günde 40 dakika ekstradan zaman ayırmış oluyorum. Buraya kadar her şey güzel.

Ancak motosiklette bile zaman zaman bel-sırt ağrısı yaşıyorum. Yaptığım bir trafik kazasından kaynaklanıyor bu durum. Kronik bel fıtığı. Dolayısı ile alacağım bisiklette, oturduğum selenin gidondan daha aşağıda olmasını istiyorum. Ağırlığı falan önemsemiyorum çünkü gideceğim yolda eğim sıfır.

Salt ağırlığı kenara bırakırsak, bana selesi gidonundan aşağıda olan bir bisiklet tipi, modeli önermenizi rica ediyorum.

Boyum 1,80, kilo 95 dolaylarındaydı, sorun etmiyordum, ama işim uçak ikramı ile alakalı, sürekli yiyip sürekli oturunca, 106 kg olmuşum :) Müdahale gerektiriyor bu durum.

İki büklüm oturmayacağım, 1,80 boya uygun, selesi gidondan aşağıda kalacak, ağırlığı önemsiz bir bisiklet önermenizi rica ediyorum :)

Lawyer58

Daimi Üye
Tepki
122
Arkadaşlar selamlar. 56 kadro mosso legarda 1721 kullanıyorum. boyum 187. şöyle bi sorun var. gidona aşırı abaniyorim. yani omuzlarım ve ellerim dirseklerime aşırı bir yük biniyor. Daha bir çok sürüş pozisoyonunu nasıl sağlayabilirim. Bu konu ile ilgili şikayeti olup da bir çözüm bulan varsa paylaşabilir mi? çok teşekürler.