Yol bisikleti tavsiyeleri

ramkar

Üye
Tepki
3
İsim
ramazan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar 1500 tlye 2017 model bianchi slr 500 buldum öneririmisiniz?

Scudo

OEmpire

Üye
Tepki
8
İsim
Sedat
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar Merhaba,

Carraro 227 mi sattım ve bir yol bisikleti almaya karar verdim. Bütçem 3000 TL az biraz çıkabilirim üstüne.
Bir önceki bisikletimi ağırlığından dolayı sattım. 5. kata her seferinde çıkarmak zor oluyordu.

Hem bu ağırlık sorununu çözmek hem de yol bisikletine hiç binmemiş olup binmek istememden dolayı yeniden bisiklet arayışına girdim. Umuyorum ki bu konuda yardım alabilirim burada.

Boyum 1.66 ve bacak boyum 73
Kadro boyu için 50-52 uygun olur sanırım. Bundan emin değilim.

Bu bilgiler ışığında aşağıdaki sorulara yanıt aramaktayım.
3000 TL ile f/p olarak sıfır hangi yol bisikletini almamı önerirsiniz?
3000 TL ile ikinci el hangi bisikleti almamı önerirsiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.

Türkerer

Üye
Tepki
1
İsim
Mirsad Ünal
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Klasik
@Serkan Mıstınoğlu
Sizce carraro 042 alınır mı

• Beğen
Tepkiler: meren12

CannBektas

Üye
Tepki
2
İsim
Can
Bisiklet
Bianchi
Carraro 052 almayı düşünüyorum bu hafta içinde. Sizce nasıl bir bisiklet. İlk defa yola geçeceğim ve antremanlara katılacağım. Aynı zamanda kendimi geliştirirsem yarışlara da katılmak istiyorum.

xdag15

Üye
Tepki
0
İsim
Nuri Gündoğdu
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
selamlar arkadaşlar ben yol bisikletine giriş yapıcam 2. el bir bisiklet almayı düşünüyorum ve bütçem 1000tl bana önerebiliceğiniz iyi başlangıç bisikleti varmı yarışlara katılmıyacağım sadece istanbul-tekirdağ istanbul-çorlu istanbul-sakarya gibi mesafelere gitmeyi düşünüyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim ayrıca şehir içinde kullanıcam şimdiden teşekkür ederim arkaşlar :)) (((181cm boy, 85 kilo))

Son düzenleme:

OEmpire

Üye
Tepki
8
İsim
Sedat
Bisiklet
Carraro
@Türkerer

Baktığım bisikletlerden birisi ama fiyat performansı nasıl bilmiyorum. Bende sizin gibiyim. Tavsiye bekliyorum.

sukber

Üye
Tepki
0
İsim
Ali Güllü
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Bmx
Oğlum için 24 Jant vitesli bisiklet alacağım. Orta kalitenin biraz üstünde yormayan bir bisiklet olsun istiyorum. Ümit marka düşünüyordum başlarda biraz hesaplı diye ama bayağı olumsuz yorum görünce vazgeçtim. N11 den kuponla 890 TL ye Bianchi Junior düşünüyorum fikrim değişmezse. Özellikle çocuklarına bisiklet alan arkadaşlardan öneri bekliyorum.

Onderti

Üye
Tepki
0
İsim
Önder
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@onur caliskan

O dönem yine yanlış ölçüm yapmışım iç bacak iç kısımdan ölçüm videoları izleyerek ölçüm yaptım.ic bacak boyu 90 cm çıktı zaten benim bacak boyum normale göre uzun herkes söylerdi. Ekte ki gibi ölçüm yaptım 89 91 arası çıkmaktadır.

O zaman 90x 0,67 = 60 kadro bakacağım ?

12380343_10153976962302482_306052494_n.jpg33d96e9fbd56ee18948a2fc87d0a3d6c.jpg

Tepki
0
İsim
Alper Şahin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar merhaba,
Yol bisikletine yeni başlayacağım.
Uzun süredir araştırma yapıyorum burada yazdıklarınızı takip ediyorum?

Son günlerde Aliexpresste karşıma görseldeki modeller düşüyor. Bu modeller hakkında bilgisi olan var mı? Türkiyede satışı var mı?

Dosyalar

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.786
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@KuzeyEdiz1967

Pek bir fikrim yok ama garanti ve daha sonrasi için ulkemizden almanizi öneririm. En azindan bir muhatabiniz olsun.

Son düzenleme:

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@KuzeyEdiz1967
hiç aliexpress'e bu konuda bakmayın, vergisini falan geçtim normal bir ürün alıyoruz takipli olduğu halde 1 ay gelir oldu. Burada büyük ihtimal PTT'den kaynaklı bir sorun var. İkinci olarak satış sonrası bir arıza durumda kime ulaşacaksınız ?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
0
İsim
Alper Şahin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MakRo
Ben aslında bu bisiklet modeli/markası ile ilgili bilgi arıyorum. Var mı türkiyede bunlardan acaba?

Queenly

Üye
Tepki
1
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar benim aklımda bir model yok şu an ama fikir almak istiyorum. Şu an kullandığım bisiklet bisan enzyme. Bi özelliği de yok hafifliğinden dolayı okula gidip gelmek için ucuza almıştım. Şimdi 30km civarı sürüyorum mesafe artabilir ve değiştirmek istiyorum.

Öncelikle lady model ya da unisex olması gerekiyor. Hafif bir model istiyorum bulunduğum bölge biraz engebeli. max 8kg. Fiyat olarak da 2500 üzerine çıkamıyorum. Şu an kullandığım bisiklet 26” boyum kısa 28” alma konusunda emin değilim.

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim önerilerinizi bekliyorum

emred2700

Üye
Tepki
0
İsim
Emre
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Selamlar,

Decathlon yeni yaris bisikleti modellerini duyurdu. Ben de bisiklet icin Trek Al Domane 2 bakiyordum ama simdi arada kaldim. Teknik olarak bilgisizim. Haftaici 5km ise gidip gelecegim. Haftasonlari da 200-300km otedeki yerlesim yerlerine gidip gelmeyi planliyorum. Kisacasi Trek Al Domane 2 ile Triban RC 500 arasinda kaldim. Sizce hangisi daha mantikli. Polonya'da yasiyorum. Trek 2020 model 2900zl(4500TL) Triban rc500 2700zl(4200TL) Hangisini almak daha mantikli sizce?

ashtray

Üye
Tepki
0
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Bianchi
Herkese Merhaba;
Bir süredir bisiklet almak istiyorum.Çok bilgim yok ama araştırdığım kadarıyla mosso,carraro,kron vb gibi markaların f/p oranlarının iyi olduğu.Bugün gezerken aşağıdaki fiyatlara bisiklet buldum.0 bisiklete max vereceğim 2000 tl.sizce hangisi olmalı ve neden?2.sorumda 2.el alınır mı hangi markaya modele yönelmeliyim.Her türlü desteğinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

mosso 1924 msm v 28 jant 1600tl
mosso 1924 msm h 28 jant 2000 tl
mosso 1921 msm h 28 jant 1700 tl

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.786
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ashtray bu bisikletler hakkinda çok soru, cevap ve konu var. Bakın, araştırın sonrasında sorunuza cevap bulamazsaniz yardımci oluruz.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar merhaba! Son 1 -2 yıldır bisikleti ulaşımda olduğu kadar sportif amaçlarla da kullanmaya başladım. Bu süreç içerisinde İzmir'de yaşayan bisiklet severlerin iyi bildiği rotalardan biri olan Karagöl'e sık sık tırmanışlar yapar oldum işin ilginci bu bana zamanla haz vermeye başlamasıyla iyiden iyiye yol bisikleti düşünmeye başladım. Bu tırmanışları Giant escape 2 ile yapıyorum ayrıca diğer boyutu ise bu bisikleti aynı zamanda yazdan yaza da olsa 1-2 haftalık uzun turlarda da kullanıyor olmamdan ötürü rampalarda çok zorlanmamak adına en düşük dişlisi 22 olan bir aynakol ve en büyük dişlisi 34 olan bir ruble taktırmıştım.
Aklıma 2 konu takılıyor. Bunlardan ilki; Fotoğraflarını görüp de bazı özelliklerine hayran kaldığım modellerden biri olan, Trek emonda alr serisine ulaşabilmek adına oldukça uzun süredir (ki tahmini1-1,5 yıl kadardır) para biriktiriyorum. Ancak yüzüp yüzüp kıyısına geldiğim bu günlerde 9.000-15.000 gibi bir rakam dökmenin anlamını sorgular da oldum. Sizce, amator bir binicinin boyle meblağları harcaması gerçekten mantıklı olur mu ?
2. konu ise, uzun süreli tırmanışlarda şu anki bisikletimin 42-32-22 aynakolu ile bile yeterince zorlanırken 50-34 gibi aynakollara sahip yol bisikleti çok daha fazla zorlamaz mı ? Biliyorum arada 4 kilo fark ve kadro yapısı var ama yinede aklm alamayabliyor yol bisikletlerinin etkisi tırmanış hız ortalamamda 5km fark yaratacak kadar kadar büyük mü ?
Biliyorum oldukça uzun yazdım ancak detaylı belirtmem gereken noktalar vardı. Sabrınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: specific
Tepki
1
İsim
Mahmut
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
amatör, hobi olarak bisiklet kullanıyorum ve yol bisikletine geçmek istiyorum. Bu bisikleti köy yollarında yani hafif çakıllı, toprak yollarda da kullanacağım ve bisikletler konusunda çok bilgi sahibi değilim, yaptığım araştırmalar sonucu carraro race 052 veya carraro gravel g2 modelleri arasında kaldım. Max 6 bin tl üzerine bütçe olarak çıkmak istemiyorum, race 052 toprak ve hafif çakıllı köy yollarında beni pişman eder mi? Bu konuda tecrübeli kişilerin önerilerini bekliyorum. 6 bin tl'ye kadar bu bisikletlere göre daha iyi diyebileceğiniz bisikletler varsa onları da belirtirseniz sevinirim. Herkese iyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner