Yol bisikleti lastikleri fiyatları hakkında

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
benzer konu varmı diye baktım da bulamadım geçen gun bisikletçiye gittim

700X23c patlamaya dayanıklı lastik sordum ne kadar diye bana 65 euro tanesı çifti 130 euro fiyatı dedi.

lira nakit ne kadar olur dedım bana 3 liradan hesap et işte dedi sonra nette arama yaptım 63 liraya tanesını satan bır sıte buldum. ben çok mu zengınım yoksa euro gerçekten 3 liramı oldu :eek:

(link)

tabi benim sorduğum 65 euroluk lastik linkteki olmayabilir büyük ihtimalle daha üst modeldir...

edit: euro 3 lirayıda geçmiş evet :eek::D

1 Euro =
3,03163587 Türk Lirası

Scudo

deathsidestory

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
Cem
Bisiklet
Diğer
Geçen ay lastik almak için Türkiye içinden bir çok siteyi arşınladım. Aradığım model en ucuz 69€ fiyatıyla satılıyordu. Sonra yurtdışı sitelerinden bakmaya başladım. Tanesi 30€ fiyatla 2 tane aldım. Kargo ücretiyle beraber 67€ para ödedim. Yani buradan tekini bile alamayacağım bir fiyata avrupadan iki tane aldım. O yüzden malesef, üzülerek söylüyorum; çünkü aslında kendi esnafının, kendi ülkenin kazanmasını isterim ama bu ülkenin sistemi bizi öpmek için evrildiğinden, yurtdışından almak daha makul oluyor.

Ve ayrıca, yine internetten ve yurtdışından sipariş etsem çok daha uyguna alabileceğimi bildiğim halde, geçen gün Sirkeci'ye kadar gidip, bisikletçilerden 26 x 1.50 iç lastik alayım, internetle uğraşmayayım dedim. 5 tane yer dolaştım, 5.sinde buldum, o da bir saat aradı. Malzemeler hem kalitesiz hem çeşit yok. Hal böyle olunca da mecburen ister istemez yurtdışına yöneliyorsun..

V.K.

Daimi Üye
Tepki
246
Bisiklet
Diğer
@deathsidestory muhtmelen bu iş biraz şans işi ama benim de en memnun kaldığım firma CRC.

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
(link) bu siteyi önerebilirim. 1 hafta gibi bir sürede yolluyorlar. bunun yanında chainreaction var ve bir kaç site daha var. isterseniniz bunlara da bakın zira ne olduğu belirsiz sitelerdense bu güvenliliğini kanıtlamış siteler daha uygundur. sizin paylaştığınız linkteki lastikler tarihi geçmiş falan olabilir. çok ucuzlardı Türkiye içi bir satış için @Cem Ç.

Tepki
18
İsim
Enes
Bisiklet
Colnago
Granpx 4000 S ve ll serileri çifti 400 Tl ve üstüdür. Piyasada her yerde bulunabılcek bir lastıklerde değildir. Satan sadece 2 magaza var diye biliyorum. Oda stoklarında yok sipariş üzeri calışıyorlar. En azından renkli yanaklılar ıcın sayabılırım bunu. Düz siyah belki stoklarında vardır. Ama fiyatının hakkını veren bir lastık. Butcenız yeterli ise almanızı tavsıye ederim.

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
hocam ben (link) lastiğimi spd pedalımı filan aldım kargolandı. tanesi $44 den geldi pedal $27 ayakkabı $63. türkiyede bi ton para ödemem gerekirdi. şimdi sırada scirocco jantlar var.

tavsiye olarak (link) öneririm f/p açısından çok çok uygun

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Sarper Tuncer evet yurtdışından almak daha mantıklı hem benim aradığım modelde yokmuş. burada ki bisikletçilerde olanlarda fiyatı daha yuksek ve eski model... merlinden 5800 set alıcaktım fiyat olarak burada 5700 daha önce ki serisi ve pedalsız seti neredeyse 2 katına satıyorlardı