Yol bisikleti lastik önerisi

Omrmz

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Scott
Bende grandprix 4000 düşünüyorum ama çok pahalı onun yerine ultra sport 2 var yakın rolling resistance ama puncture resistance kötü çok sıkıntı yaşar mıyım bu lastiklerle sizce ?

• Beğen
Tepkiler: celikeren
Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.080
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Grandprix 4000S I, Ultra Sport 2 ve Rubena racing pro phoenix kullandım.
Grandprix çok güzel ve akıcı lastik ama bana pek uymadı, kullandığım dönemde 100kg dım ve 120 psi da kullandım iki lastikte kenarlarından yarıldı, Ultra Sport 2 çok uzun ömürlü lastik ama biraz ağır ve yuvarlanma direnci Grandprixe göre tabiki daha kötü, şuan önde grandprix arkada Rubena racing pro phoenix kullanıyorum, sessiz ve akıcı bir lastik, nazar değmesin şuana kadar da patlamadı 110 psi da kullanıyorum, yol tutuşunu da başarılı buldum, tavsiye ederim.

Tepki
42
Bisiklet
Scott
Ben de dış lastik alacağım. Şu anda Michelin pro 3 kullanıyorum 700x23c
Birkaç sorum olacak :
1. Nereden alım yapıyorsunuz Hangi yurtdışı siteler.
2. 23 den 25 e geçsem ne kazanıp ne kaybederim. Bir arkadaşım önleri 23 arkaları 25 yap dedi.

SagFan

Daimi Üye
Tepki
189
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben Maxxis Dolemites 23 fold kullanıyorum. Çok güzel bir lastik. Ama bir konuda beni sinirlendiriyor oda iç lastik değişimi sırasında. Bu lastiğin yanları çok sert bu yüzden tak çıkar aynı hizaya sokması çok zor oluyor, kolay takılıp çıkan bir lastik almayı düşünüyorum bende. Yollarda çok sıkıntı oluyor, 20 dk'da değiştirebiliyorum.

Tepki
42
Bisiklet
Scott
@mühendis

Olabilir ama sorum bu değildi :)

Hangi yurtdışı site alternatifleri kullanıyorsunuz ?
23 ve 25 arasında avantaj ve dezavantajlar nelerdir ?

Teşekkürler.

SagFan

Daimi Üye
Tepki
189
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@İhsan Soykan
Merlincycles.com tercih edilen bir sitedir ve de suan büyük bir indirim var

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
merlinden almıştım bayramdan önce bende 23 lük maxxis detonator kullanıyordum şimdi 25 lik continental ultrasport 2 kullanıyorum fark yokuş aşağıda 64 görebiliyorken aynı yokuşta 70 i görebildim. asfaltı bozuk olan yerlerde de daha az hissettirdi. çok memnunum :)

Şeref ARSLAN

Aktif Üye
Tepki
55
Bisiklet
Specialized
Merhaba arkadaşlar şu sıralar , continental grand prix 4 season alma arifesindeyim.
kararsızlığım şu ;
mevcutlarda specialized espoir sport 25'ler var lastiklerin ıslak parformansı kötü , tedirginim
grand prix 4 beni tatmin edecek gibi jantım ve kadro yapısı 28 kaldıracak durumda.
25 'ten 28 'e geçsem sıkıntı yaşarmıyım(asfaltda yoltutuş ve virajlarda) . parke taşlarda biraz daha konfor artarmı ?
Ağırlık konusunda, genişlik artmasına rağmen , 370 gr 'dan 280 gr Düşücem.

iç lastik konusu var birde normalde 20-25 arası kullanıyorum . şayet 28'e geçersem iç lastiği 25-32 ile değiştirmelimiyim . diğer iç lastiğin 28 içinde daha fazla şişeceği için inceleceği kanaatindeyim.
fikrinizi paylaşırsanız sevinirim.

yeyu

take me back to my bike on the road
Tepki
188
Bisiklet
Scott
ben continental grand prix 4 season kullanıyorum 4 yıldır çok memnunum. yol tutuş ıslak zemin performansı ve çok az patlaması çok iyi. hatta elimde bir çift fazladan lastik var hiç kullanılmamış isteyen olursa pazarlık yapabiliriz :)

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
Arkadaşlar önce connti grand prix classic modelini aldim yaklaşık 200 km kulandim,almadan önce pek arastirmadim classic continnental tavsiye etmem ufak bir suda jilet gibi kaygan hamuru çok ama çok sert resmen sanki taş üzerinde gibi hissiyat yasatiyor,söktüm geri kutusuna koydum,sonra schwalbe durano modelini aldim yaklaşık 2 bin km dir kulaniyorum mukemel bir konfor ve rahatlık söz konusu,kesinlikle sizlere tavsiyem sadece işi bisiklet lastiği üretimi üzerinde yoğunlaşmış markalara yonelin,bu connti lastik modeleride bir çoğu beş kuruş etmez aslında çok daha güzel markalarda var,tabi ülkemizde onlarca yıldır beli markaların satışı ve reklamı oldu için başka marka ve modellerden pek bilgimiz olmuyor tabiki,bir tavsiyemde mümkün oldukça lastiklerinizi yurt dışından alın...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhabalar Michelin pro3 race veya Vittoria Diamante pro IV kullanan var mı. Vittoria benim için daha uygun olacak ancak pro3 hakkında yorumlar oldukça iyi. Halihazirda 2000kmdir gp4000s2 kullanıyorum ancak lastik kenarlarında mazgal ve cam kesikleri var ve tedirgin ediyor. Bahsettiğim iki lastikten hangisini tercih ederdiniz ?

Yurtdışından sipariş vereceğim, kullanan varsa yorumlarini bekliyorum. Yurtdışı yorumlar genelde ikisi için de olumlu ancak yol şartlarımız aynı değil.

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
@Onur YCL pro 3 kullandım şu an gp4000ıı kullanıyorum.yol tutuşu sessizlik sağlamlık olarak pro3 performans akıcılık gp4000s2 lastik eskidikçe hızlanıyor ama çabuk eskiyor.pro4 dün gp4000s2 ye göre performansı nasıl onu merak ediyorum birde schwalbe one var onuda araştırmak lazım

Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mutlu07

Yol lastikleri arasında 7.7 Watt yuvarlanma direnci ile listenin en iyisi seçilmiş.:harika::harika:

(link)

• Beğen
Tepkiler: nuruasakir

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@anti panik tanesine yurt dışında bile 250 tl istiyorlar bi zahmet en hızlısı olsun.2 tane alsak 500 gayme birde bunlar çabuk eskiyen lastikler o yüzden bu işten para kazananlar dışında pek alacak olan sanmıyorum.
(link)

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
araların f/p
michelin (link) 10.9watt
schwalbe (link) 11watt
birde muhtemel olrak ıslak zeminde yol tutacak mı bunlar bilinmiyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar kısa bir süre kullandığım lastikleri, ihtiyaç fazlası olduğu için satıyorum. Düşünen olursa mesaj atabilir.

(link)

Sefa01

Daimi Üye
Tepki
190
Bisiklet
Pinarello
@Erdal YILMAZ

Sifiri icin hic arastirmadan merlinde 45 dolar diyor, ikisi icin 90 dolara alinabiliyor, sifiri 270-280 liraya gelirken sizin kullanilmis dis lastigi 350 satmaniz cook zor duruyor. Eger satmak istiyorsaniz indirim yapmalisiniz diye dusunuyorum, en azindan 150-200 liraya belki, tabi lastigin durumuda cok onemli

• Beğen
Tepkiler: tırıvırı.