Yol bisikleti lastik önerisi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kullanıcıların çok büyük bir bölümü 700X25 kullanıyor galiba, 700X23 kullanan sayısında çok ciddi bir düşüş var gibi hissediyorum.
Bu arada bence birkaç yıl içerisinde 700X28 standart hale gelebilir, yani en azından azımsanmayacak kadar kullanıcı 700X28 ölçüsüne geçer diye tahmin ediyorum.

Çünkü geçmişte insanlar 700X23'le 700X25 arasında performans anlamında elle tutulur bir fark olmadığıni anladılar ki üstelik 700X25 standart olmaya başladığında getirdiği konforda insanları mutlu etmişti.

Bence gelişen teknolojiyle birlikte 700X28 yol bisikleti lastiklerinin altın çağı olabilir, daha konforlu bir sürüş bence herkesin hakkıdır.

Scudo

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
(link)
(link)
Bu lastikleri önerir misiniz? Lugano fazla dayanıklı değil diye duymuştum ama katlanır ve 25C ölçüye sahip olması ikisi arası kalmama sebep oldu. Şuanda 25C kullanıyorum 23C ye geçsem konfor ve lastik patlama konusunda sıkıntı yaşar mıyım?

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
@Emert20 Continental'in o modelini kullanmadım ama Schwalbe Lugano (aldığım bisikletin üzerinde geldi) lastikleri 10 aydır kullanıyorum, sadece bir kere patladı. Öyle patlamasın diye çok dikkat de etmiyorum. Başka Lugano kullanan arkadaşım da patlaklardan bıkmıştı. Sanırım biraz da şans meselesi.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
(link)

Bu tek lastik mi çift lastik fiyatı mı.
İndirimli görünüyor.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Emert20

İkisi de giriş seviye lastik. Türlerinin muhtemelen en çok tercih edilen modelleri. Continental Ultra Sport, bildiğim kadarıyla muadili lastiklerden yol tutuşu ve akıcılık açısından daha iyi, ancak yapısında patlak önleyici katman yok, ayrıca telli olduğu için biraz daha ağır. Lugano ise daha sert ve sağlam bir lastik, dolayısıyla yuvarlanma direnci çok yüksek.

Eren Sarp

Aktif Üye
Tepki
314
İsim
Eren
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Michelin Dynamic Sport 700x25 kullanıyorum ve lastiğimi değiştirmek istiyorum. 2 tane dış lastik ve 2 tane iç lastik dahil toplam 200-250₺ arası bütçem var. 700x25 ve ya 700x28 ebatlarda önerebileceğiniz uygun bir lastik var mı ?

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.600
"firsat reyonunda"'da bahsettim continental 4000 s2 23mm icin ozel bir fiyat var , arzu ederseniz bir kontrol ediniz , su an teki 245.-TL pesin odeme ile

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Emert20

Loganoyu gül dikeni delip geçmişti o günden sonra kullanmadım. Delip geçen gül dikeni sivri bile değildi, uğraşsan parmağına batıramazsın yani

• Beğen
Tepkiler: Emert20

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
İkisi arasında karşılaştırma yaparsak hangisi uzun ömür, ıslakta tutuş daha iyidir?

Michelin Dynamic Sport 700x23 Telli Dış Lastik Siyah

Contınental Ultra Sport 700X23C Telli Yol Dış Lastik

Eren Sarp

Aktif Üye
Tepki
314
İsim
Eren
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@epsilon91 660 km Michelin Dynamic Sport lastiklerim kolay kolay diken girmeyecek basınçta kullanmama karşın dikenlerden dolayı süzgeç oldu, kızaklama yapmadığım halde yarıldı ve lastik yola çıktıktan sonra en fazla 3 km dayanıyor. Bana gelen lastikler bayat olabilir ve ya hatalıdır onu bilmiyorum ama ben elimden geldiğince iyi kullanmaya çalıştım. Islakta tutuşu o kadar kötü değil ama güven vermiyor insana. Dün Continental Ultra Sport II siparişi verdim bakalım ondan nasıl bir sonuç alacağım.

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@epsilon91 İkisinide kullanan birisi olarak. Ultra Sport patlama konusunda beni çıldırtmıştı. Islak zemin konusunda ikisinide çok ekstrem şartlarda kullanmadım. Ultra sport daha yumuşak hamurlu olduğundan ıslak zemin daha iyidir diye düşünüyorum. Dynamic Sport çok ağır bir lastik yanlış hatırlamıyorsam 305 gram dı tanesi ama Allah'ı var patlamadı üzerinde yarıklar oluştu ama ona rağmen patlamadı lastikler. Şu anda Rubena Phoenix Racing kullanıyorum hafif bir lastik yol tutuşuda fena değil. Uzun süredir kullanmama rağmen bir defa patladı o da eve gelince indi lastik. Buna rağmen arkadaşıma tavsiye ettim lastikleri uzun süre kullanmadan kalın bir cam parçası lastiği boydan boya yardı. Bu işler kısmet işi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Emert20

Kendi bisikletimde 25 mm ultra sport 2 kullanıyorum. Stok lastiğim ilk göz ağrım.
Kardeşimin bisikletine 23 mm lugano taktım ve 45 km bir turda hem bisikleti hem de lastikleri denemiş oldum.
Kardeşimin bisikleti 52 kadro giriş seviyesi, gidonu vs değiştirilmiş yola çevrilmiş bir triatlon bisikleti. Benimki ise 54 kadro Merida Scultura.
İkisi arasında konforu kıyaslarsam açık ara kardeşiminki daha konforluydu.
İki farklı tip bisiklet üzerinden lastikleri kıyaslamak doğru olmayacaktır belki ama ben 23 mm luganonun 25 mm ultra sport 2 den yol tutuşu ve rahatlık konusunda dezavantajlı olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.

Patlama konusunda ise lastiği yeteri kadar tecrübe etmediğimizden dolayı bir şey söyleyemeyeceğim.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Eren Sarp Geçen 50 km.lik sürüşümde aynısı başıma geldi. Stok Michelin Dynamic Sport lastiklerime yola çıkarken 110 psi bastım. Eve dönüşte küçücük bir diken girmiş nasıl girmişse. Şehir bisikletimde schwalbe marathon kullanıyorum kaç yıldır tık demedi. Bunda daha 3. sürüşümde lastik gümledi. Ben de zor patlayan hatta patlamayan, yuvarlanma direnci düşük, yol tutuşu iyi lastik arıyorum.

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
@Eren Sarp @trainspotting35 İki lastik için de patlama konusunda şikayet var. Gerçi patlama şans işi biraz da çok sık lastik patlatan biri değilim. Bütçeyi artırana kadar beklemek lazım. Teşekkürler yorumlarınız için.

Tepki
90
İsim
Göktürk
Bisiklet
Canyon
schwalbe durano plus zırhlı lastiktir. Pahalıdır ama iç lastik masrafından kurtarır. Parasını çıkarır.

Ismail3807

Üye
Tepki
0
İsim
İsmail
Bisiklet
Salcano
Bisikletim xrs 050 kullandigim yollar belli yani aşırı sicak asfaltta kullanamiyorum ve lastigimin ömrü bitti.onceki kullandigim schwalbe marathon greenguard di ve 700×25 ti.Su an aradigim lastigin onceki lastigim gibi fazlasiyla dayanikli olmasini ve agirliginin az olmasini istiyorum butcem ise 250-300 arasi.bu konuda yardim eder misiniz lütfen bu hafta degistirmeyi dusunuyorum çünkü