Yol bisikleti lastik önerisi

mrtklks

Üye
Tepki
17
İsim
Murat
Bisiklet
Merida
@myasins aynı mantıkla linkteki lastikleri sipariş ettim çifti 36usd, fiyatı buradakilere göre baya uygun
(link)

• Beğen
Tepkiler: myasins
Scudo

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.597
@Eser Sevinç , bilgilendirme icin tesekkurler , 78 kgs'yim ve hava basincini , on 100 arka 110 olarak kullaniyorum. dedigim gibi henuz bir sorun olmadi . Continental GP 4000 II icin cesitli yerlerde okudugum kadariyla , en iyi kullanim olarak 4000-5000 km kadar gidebiliyormus , bakalim biz sorunsuz daha ne kadar gidebilecegiz?

• Beğen
Tepkiler: Eser Sevinç

ophellia

Aktif Üye
Tepki
55
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mrtklks
Hocam çifti 52 dolar siz nasıl 36 dolara aldınız.

mrtklks

Üye
Tepki
17
İsim
Murat
Bisiklet
Merida
@ophellia toplam faturadan görüp yazmıştım, 35 küsür hatta. ilk alışveriş diye sanırım tüm siparişlerden belli oranlarda indirim olmuş.

@ophellia toplam faturadan görüp yazmıştım, 35 küsür hatta. ilk alışveriş diye sanırım tüm siparişlerden belli oranlarda indirim olmuş.

ophellia

Aktif Üye
Tepki
55
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mrtklks
Hocam lastikler geldimi bir de gümrükte sorun çıktı mı ?

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
-Kolay patlamasın
-Yol tutuşu ıslakta ve kuruda iyi olsun
-Yuvarlanma direnci düşük ve performansı yüksek olsun

Bu özelliklerin hepsini optimum düzeyde sağladıktan sonra fiyatı da ne olursa olsun.(Bu özellikleri aynı anda sağlıyorsa fiyatı da helali hoş olsun zaten:harika:) 3 farklı lastik marka/model tavsiyesi verebilecek var mı?

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
@hamlet2006
Bildiğim kadarıyla Schwalbe Marathon serisi lastikler bu özelliklere ilave birde uzun ömürlü olmasıyla hepsini bir arada barındıran en iyi lastik diye biliyorum. Tek tek özelliklere göre muhakkak daha iyileri vardır ama benim bildiğim hepsi bir arada da en iyilerinden biri.
Bugün barikat film festivali kapsamında engellilere farkındalık oluşturmak maksadıyla düzenlenen köprü geçişi etkinliğinde karbon aero kadro bi bisiklette gördüm aynı lastiği. Bence de çok mantıklı değil aero kadroda ama adam takmış uğraşmamak için.

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@hamlet2006
"Ömrü çok kısa olmasın" demediğiniz ve fiyatın da sorun olmadığını söylediğiniz için: Specialized Turbo Cotton. :p

Bu kriterlerin hepsi göreceli olduğu için sorunuzun kolay bir cevabı yok. 120 gramlık pist lastikleri ile karşılaştırırsanız hiç bir lastik kolay patlamıyor, tur lastiği ile karşılaştırırsanız hepsinin yuvarlanma direnci düşük...

Benim tecrübem, her bakımdan iyi olmaya en yakın lastiğin Schwalbe One olduğu. "Yol tutuşu ve yuvarlanma direnci daha iyi olsun, biraz daha narin bir lastik de olabilir" diyorsanız, Michelin Power Comp'u tavsiye ederim. Öte yandan, "patlamasın, yarılmasın, kaymasın; çok hızlı olmasa da olur" diyorsanız, Vittoria Corsa Control veya Challenge Paris Roubaix gibi yumuşak hamurlu sağlam lastiklere yönelebilirsiniz.

@karanbatu yuvarlanma direnci Schwalbe Marathon'dan daha yüksek olan hangi yol lastiğini kullandınız da Marathon'un düşük yuvarlanma dirençli olduğunu iddia ediyorsunuz, merak ediyorum...

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B.

Schwalbe One kullanan bir arkadaşım; her kategoride çok yüksek puan veririm ama hiçbir konuda en yüksek puanı vermem diyerek ,sizin gibi, optimum özellikteki ve fiyatı en kabul edilebilir lastiğin bu olduğunu söylemişti.Benim de aradığım puanlama bu mantıkta idi.Sizin gibi bir üstad da böyle yorumladıktan sonra bu lastik, mantıklı bir tercih olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: a.valverde

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B.
Schwalbe One da karar kıldım.Ancak görebildiğim kadarıyla 3 farklı varyasyonu var.Hangisi seçilmeli?
Anladığım kadarıyla
-Performans özelliği ön planda olacaksa (link)

-Patlamazlıkta (link)

-Bu varyasyon da performans ve patlamazlık sağlayan ortaya karışık olanı mı oluyor? (link)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Sonuncusu eski model, ikinciden tek farkı üretim yılı ve üzerinde desen olmaması (tamamen düz olması) diye biliyorum.

İlk ikisinin farkına gelince, ilki "Performance" öbürü "Evolution" serisi, yüksek performanslı olan Evolution.

• Beğen

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
@Murat B. Yazdıklarımı tekrar okudum ama iddia ettiğim bir şey göremedim. Buyurun siz de tekrar okuyun.
Bildiğim kadarıyla Schwalbe Marathon serisi lastikler bu özelliklere ilave birde uzun ömürlü olmasıyla hepsini bir arada barındıran en iyi lastik diye biliyorum. Tek tek özelliklere göre muhakkak daha iyileri vardır ama benim bildiğim hepsi bir arada da en iyilerinden biri.
Verdiğiniz bilgiler sayesin de bende bilgilenmiş oldum, teşekkür ederim.
@hamlet2006 Ben Transavrasya için sorduğunuzu düşünerek bu cevabı verdim ve yollarda karşıma çıkacak sürprizleri de düşününce hala aynı karardayım, benim tercihim maraton serisi olacak.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede
Trans Avrasya için en uygun bu olacak,mesaj alınmıştır.:harika:

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
(link)
Bu lastik hakkında fikri olan var mı?

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede

@hamlet2006 Ben bunlardan bir çift kullandım, eskitemedim. Patlatamadım da. Yuvarlanması çok iyiydi. Kenarları ip atmaya başladığı için değiştirmek zorunda kaldım. Biraz ağırdır ama gayet performanslı lastik :harika:

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Abdülkadir Ergin

.Teşekkür ederim tecrübelerini paylaştığın için.Mümtaz Ağabey de bunu öneriyor.Trans Anatolia'da kullanacağım.Hocam ,wiggle veya Merlinden sipariş vereceğim.Tam olarak adı ne diye geçiyor?Çeşit çeşit isimlendirme varo_O

Bir de link atarsan müthiş olur.:harika:

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006 Benim kullandığım Shwalbe Marathon Performance Line Greenguard idi. Yanlız bir dezavantajı vardı. Lastiği janta geçirirken can çekiştim. Hatunla beraber ter içinde geçirmiş, parmaklarım acımıştı. Hiç patlamadığı için o acıyı bir daha yaşamadım ama lastik değiştirirken yine zorladı. Telli lastik, neredeyse hiç esnemiyor çembere zor geçiyor. Bundan ve fiyattan dolayı Trans Anatolia için pek düşünmedim. Satış linkine bakayım, yazarım.

IMG_20181211_213416.jpg IMG_20181211_213429.jpg

Yuvarlanma direnci hakkında: (link)

• Beğen

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87