Yol bisikleti kullananlara soruyorum?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu konuyu incelemenizi öneririm.
(link)

Scudo

ParanoidEyes

Aktif Üye
Tepki
28
@murat beyaz

gidiş yolumu belirtmiştim.. e haliyle bu yolun dönüşüde olmalı değil mi günlük 25 km hafta sonları için herhangi bir mesafe belirtemem

@murat beyaz

gidiş yolumu belirtmiştim.. e haliyle bu yolun dönüşüde olmalı değil mi günlük 25 km hafta sonları için herhangi bir mesafe belirtemem

@Tunakan Önen
ve bu yorumlarda içime kurt düşürdü

@zekeriya usta

ve bu yorumlarda içime kurt düşürdü

ParanoidEyes

Aktif Üye
Tepki
28
@Berke Kazankaya

bu yazı da içimi rahatlatmıştı.. yol bisikleti kullanıcıları tarafından çok farklı yorumlar yapılıyor. bir yandan çok istiyroum öbür taraftan acaba sorun yaşarmıyım ya da 1000 tl ye triban 3 aldıktan sonra bana uygun olmadığını anlamam canımı sıkar :( zira 1000 tl benim için çok para.. bu yüzden bi taraftan da 300-400 tl arasında fiyatı değişen eski yol bisikletlerine bakıyorum onlar içinde bir fikir alamadım.. bisiklet almak isterken kanserden imamın kayığına binicem heralde:)

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Kemal bey şuan kullandığınız nedir bilmiyorum ama isterseniz pazar gün ki tansaşın sasalı turu oluyor.Genelde katılmaya çalışırım işim olmazsa. Oraya bir katılın oradakilerle bir muhabbet edin her tarz bisiklet ile gelen var el yapımı choper ile geliyorlar örnek bu :) (link)
Hem oradakilerin tecrübesinden yaralanmış olursunuz hem rica edersiniz oradaki yol bisikletlerini denersiniz kendiniz tecrübe edersiniz fikir konusunda gayet yararlı olur diye düşünüyorum.

ParanoidEyes

Aktif Üye
Tepki
28
@Mustafa demirbacak
çok istiyorum ama bir türlü pazar günü bir işim çıkıyor denk getiremiyorum bir türlü. bu akşam için de bir tweet görmüştüm aziz kocaoğlu bende bu perşembe bisikletimle sizlerleyim diyordu.. ama sadece o kadar bilgim :)..

bir de son kez birdaha sorucam olmadı başka biyerde konu açıcam:) eski tarz yol bisikletleri durumu nedir, nasıdır ikinci el alınıp rahatlıkla kullanılabilir mi?

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
kendi adıma konuşuyorum ben yeni aldığım zaman 1 hafta içinde alıştım oturuş,hızlanma,frenleme vs. ilk aldığım zaman çok naziktim bozuk yol olsun mıcır olsun kasis olsun ama sonralardan direk geçiş yaptım tabikide son sürat normal sürüş ile. eğerki çok aşırı hızda çukurlara sert girersen akort bozulur sadece lastiğim hiç patlamadı ince lteker diye çok çabuk patlar diyorlar yalan :) lastikteki o basınç yerdeki küçük taşları mermi gibi fırlatıyor sağ'a sol'a anca cam yada kesici bir madde girerse o zaman patlar .hız konusu zati müthiş tabikide ama nefes ve bacak gerekli :) yaklaşık 2 ay oldu 1800 km yol yaptım idmanlar falan bir süre sonra alışıyosun eğik pozisyonda sürmek ilk başlarda ağrı yapsada sonradan birşey hissetmiyorsun birde güzel bir sele tercih edin çünkü çok ağrı yapabiliyor :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Melih Çolak

Melih bey ben yol bisikletine yeni başladım, gidonu üstten tutarken frenlemede biraz zorluk yaşıyorum tam sıkamıyorum sanırım bir öneriniz var mı?

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@Berke Kazankaya

parmakların alışması lazım başlarda bende sıkamıyordum elciklerden tutarken fren yapacağın zaman direk orta parmağın gitsin fren koluna ve kolun içe doğru kısmı varya alta doğru oraya basmaya çalış bi süre sonra alışıyosun zati :) reflex oluyor bide ben şaft borusunu kestirdim gidonu düşürdüm aşağıya dahada eğik gidiyorum sanada tavsiyemdir. ilerleyen zamanlarda bunu bi düşün :)

• Beğen
Tepkiler: Berke

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
O şekilde kullanımın ne gibi bir etkisi oldu artı ve eksileri nelerdir ?

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@Mustafa demirbacak

valla hocam yarışlara hazırlanıyoruz performans,rüzgara karşı direnç vs bunları göz önünde bulundurarak ayarladık makinayı :)

ParanoidEyes

Aktif Üye
Tepki
28
klasik yarış bisikleti ilginizi çekmedi madem. triban3 ten bahsedelim :) 1000 tl ye alınabilecek en iyi bisiklet sanırım?

ayrıca triban3 ün sadeliğide çok hoşuma gidiyor.. fiyat sınırlaması olmadan görsel olarak en beğendiğim yol bisikleti kendisi tabi eski yol bisikletlerini gözardı edince:)

ayrıca triban3 ün sadeliğide çok hoşuma gidiyor.. fiyat sınırlaması olmadan görsel olarak en beğendiğim yol bisikleti kendisi tabi eski yol bisikletlerini gözardı edince:)

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Kemal bey gülümsettiniz :) İnşallah gönlünüze göre bir bisiklet bulabilirsiniz :D

timurdigital

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
Merida
soruyu soran Kemal arkadaşım,
bende hem yol hem de mtb var. yol bisikleti biraz eski model,fakat hemen hemen hergün kullanıyorum. İzmir de gitmediğim yer kalmadı desem yanlış olmaz. yol bisikletinin verdiği rahatlığı mtb vermiyor. (bana göre)
eğer yol bisikleti alacaksan şunları bilmende fayda var. naçizane bir iki cümle yazmak istiyorum.
güzelim İzmir de yollarımız malesef pek iç açıcı değil. mazgallara özellikle dikkat et. altınyolda salhane-bayraklı gidiş yolu sevgi yoluna kadar yol traşlı.ayrıca ağır vasıtalar nedeni ile bazı yerlerde asfalt kabarmış. mersinli de araçlara ve yayalara dikkat et.özellikle stadyum metro istasyonundan mtk sitesine giden yolda trafik kuralı falan bekleme. yol bisikleti var diye pedallara abanma. hemen duracakmış gibi sür. kilitli pedal kullanacaksan,kilidin biri açık dursun,özellikle sağ ayak.
sonuç olarak,mtb tekeri kalın patlamaz,yol tekeri ince patlar diye birşey yok,bende mtb daha fazla patlıyor. yol bisikleti alınca,ne kadar rahat ve konforlu olduğunu göreceksin,saygılar.

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

ParanoidEyes

Aktif Üye
Tepki
28
@timurdigital
cevabınız için çok teşekkürle.. trafik kurallarının hiçe sayılması tehlikeye sokarken bizi üzerine yolların durumuda eklenince çok zorlayıcı. Kesinlikle yol bisikleti alıcam kararımı verdim ve alabileceğim en iyi bisiklette triban3 bütçem buna elveriyor..Fakat eski yol bisikletleri de ilgimi çekiyor..sahibinden com da ikinci elleri tribanın yarı fiyatına hatta daha uyguna olanları da var. Performans olarak birbiriyle kıyaslamak pek doğru olmaz ama yinede merak ediyorum kullanımını, beni ne kadar zorlayacağını . her durdugum yerde bisikleti kilitleyip, güvenliğini sağlamakla uğraşmak bana göre değil:) eski bisikletimi karşıyaka çarşının ortasında bir direğe bırakıp 5 saat sonra gelip aynı yerde alıp devam ediyordum:) bu
güzelliği bana eski yol bisikletierinin sağlaycağını ve hırsızlık gibi durumda içimi çok yakmayacağını düşünüyorum:) ama eski yol bisikleti kullanıcısı yorumlarına ulaşamadım hiç:)

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Mesela öyle bir düşünceniz varda bisikletin boyası kötü olmalı bence ki kimse dönüp bakmasın, aman hurdayla mı uğraşcaz desinler. Yani bazı makinalar var cidden çok güzel ve kaliteli donanıma sahipler cezbediyor yani insanı ;)

ParanoidEyes

Aktif Üye
Tepki
28
gerçekten insanı kontrpiyede bırakıyor :) bi tanıdığım iki kere aynı yerden( evinin arka bahçesinden) çaldırdı