Yol Bisikleti Kullananlar Ort. Kaç Tempo Çeviriyor?

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Merhaba
Mtb hakkında konusu acılmıs fakat yol bisikleti hakkında bulamadım tamamen merakımdan soruyorum , yol bisikleti kullanan arkadaslar 80-100 km civarı düz bir parkuru ortalama kaç tempo ile bitirebiliyor ? Tek kaç tempo verebiliyor ya da grup arkadasıyla birlikte ?

Scudo

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Kadansımı soruyorsunuz ort. hızı mı?çeviriyor dediğiniz için anlayamadım cevapta gelecektir;)

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
strava da gördüğüm kadarıyla yol bisikleti olanların avg hızı 37 km/h ..yolun durumuna göre avg değişkenlik gösterecektir

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@Gökhan Toros

Tek başınıza yaptıysanız helal olsun cidden adam sıkılıyor daha önce bu tarz uzun yol yapmıştım fakat 3 kişi olarak yaptık ortalamada sizinkinin civarındaydı cidden adam çok sıkılıyor uzun yolda :)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Yücel Dk

Grupla başladık bu sürüşe. 50km civarı 4 kişiye düşüp öyle devam ettik.

50km'de 34.2km/h ortalama var.
(link)

100km'de 33.2km/h ortalama var.
(link)

İkisi de grup sürüşleri bunların.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
98 km lik bir parkurumu hatırlıyorum. geçen yaz dan. ortalama hızım 35.9 du galiba hatırladığım kadarıyla. ( km saati verisi) aslında en verimlisi şu strava tarzı uygulamaları kullanmak. Maalesef gerekli malzemelerim olmadığı için kullanamıyorum. Ancak imkanım olursa önümüzdeki yaza kullanmaya başlamayı düşünüyorum. Nedeni de bazen birbirine çok yakın parkurlarda birbirlerinden baya uzak rakamlar çıkması. Mesela bu örneğini verdiğim turda 36.9 ortalama görürken neredeyse eşdeğer bir parkurda 25 lerde olduğunu hatırlıyorum. O zaman aklımı kurcalamıştı aslında ama çok aşırı performans kaygım olmadığı için takmamıştım. Ama zaman içinde baya takıldı aklımda. En azından performansım hakkında net e yakın bilgiler edinmek istiyorum. O gün ki istek, antrenman durumu vs etkiliyor değerleri bence. Ama 35 ortalama ile 25 ortalama arasındaki fark az değil. teknik bir hata da olabilir. Yada farklı sebepler.

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@ömer karan

Ortalamada bırakın 25 le 35 arasındaki farkı bence 2-3km fark bile çok önemli , bende sigma bc 1909 kullanıyorum ve runtasticle karsılastırdıgımda pek farklı sonuclar meydana gelmedi.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Yücel Dk

Sİgma 1609 kullanıyorum bende. Bir kaç kez böyle uçuk farklarla karşılaştım. Genel olarak hobi amaçlı kullandığım için çok kafama takmamıştım ama imkan olursa strava vs birşeyi kullanabilmek için gerekli envarteri edinip kullanmaya çalışacağım. Acaba hangi değerler doğru hangileri yanlış bende biraz merak etmeye başladım. Açıkçası 36 ortalama çıkarabileceğimi de pek düşünmüyorum. Aklımı biraz da bu kurcalıyor yani.

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@ömer karan
Kendim Runtastic kullanıyorum , gerekli ekipmanı sağlarsanız denemenizi tavsiye ederim.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Şuan onunla çok fazla uğraşamıyorum. Genel olarak bisikletin işleri bitmedi daha sıra ona gelince detaylı bir araştırma yapıcam. Tavsiyeniz için teşekkürler. Genel olarak kullanımı en kolay olan yabancı dil gerektirmeyen öncelikli tercihim olacak galiba :)

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
@Yücel Dk
Runtastic programının Ayarlar/Genel ayarlar sekmesinin içinde "Gelişmiş GPS filtreleme" diye madde var. ondaki işareti kaldırmanı tavsiye ederim.
o işaretli kalınca telefonun GPS modülünün tespitini (ki çoğunlukla oldukça doğru oluyor bu tespitler) kendince yazılımsal olarak düzeltmeye çalışıyor ve genelde hatalara sebep oluyor (gittiğinden daha kısa bir mesafe gitmişsin gibi gösterebiliyor)

@Yücel Dk
Runtastic programının Ayarlar/Genel ayarlar sekmesinin içinde "Gelişmiş GPS filtreleme" diye madde var. ondaki işareti kaldırmanı tavsiye ederim.
o işaretli kalınca telefonun GPS modülünün tespitini (ki çoğunlukla oldukça doğru oluyor bu tespitler) kendince yazılımsal olarak düzeltmeye çalışıyor ve genelde hatalara sebep oluyor (gittiğinden daha kısa bir mesafe gitmişsin gibi gösterebiliyor)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İsmail Bey runtastic hakkındaki uyarınız için çok teşekkürler. Geçtiğimiz pazar günü 82 km. yaptığım tur sonucunu runtastic 80 km. olarak hesapladı. Km. saatimin ayarını özellikle kontrol ettim, ancak daha önce endomondo ile km. saatim birbirine çok yakın sonuçları yakalarken runtastic ile 2km.'lik farkın sebebini anlayamadım.

Bahsettiğiniz değişikliği yapıp tekrar deneyeceğim. :)

edit:

runtastic road bike pro sürümü telefonumda yüklü ancak bahsettiğiniz ayarı bulamıyorum. :/

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
bende tek kullanıyorum,trafik durumuna göre değişse de +/-25km genelde

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Serhat Erol'la antrenmana çıkarsam 100 km yi ortalama en kötü 40ın altına inmez :)

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Normalde 52 aynakol kullanırım , 50 aynakolla sürüş yaptım bugun ortalama tek başıma saatte 40 km ortalama verebiliyorum yaklaşık 1 saat sürüş yaptım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar merhaba, Runtastic ile başım dertte. Programı Topeak Panobike hız ve kadans sensörü ile birlikte kullanmaya başladığım günden beri Maksimum hız kısmı sapıtıyor.

Bugün 40 km.lik kısa bir tur yaptım. Fakat her nasıl olduysa en yüksek yaptığım hız 101,57 km/h olarak görünüyor. Geçen hafta 80 km. yaptığım turda nasıl olduysa 126 km. hız yapmışım. :S

Programın içerisinde bir ayar varsa da bunu henüz çözemedim.

Önerebileceğiniz bir ayar yada başka bir program var mı?

Teşekkürler. :)