Yol bisikleti kadro boyu

Scudo
Tepki
8
İsim
İlker Yıldırım
Bisiklet
Scott
Bu yazışmadan çok faydalandım hepinize teşekkür ederim...Fiyatı uygun diye tesadüfen ellerinde kalan tek boy olan 54 kadro scott cr1 kullanıyorum...Şu an supersix ve tarmac arasındayım ama asıl sorun kadro boyu seçimi...Boyum 179 bacak 81cm. Anladığım kadarıyla 54 almak daha mantıklı..

ikemath

Aktif Üye
Tepki
718
İsim
Uğur
Bisiklet
b'Twin
Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın bu markaları. Decathlon internet sitesine giriyorum, sağda filtre var. 1, 82 için L kadronun ortasına denk geliyor. Birinci ölçü bu çıkıyor. Bir bisiklet seçtiğiniz zaman, bisiklet fotoğrafları içinde kadro ölçüleri var. Buna göre ise M kadro bitiş, L kadro başlama boyu yine 1, 82. Bu ise ikinci. Yani başka bir kadro ölçüsü çıkıyor. Geçenlerde bir Ultra 700 ikinci el ilanı gördüm, iç bacak boyuna bakarsan S kadro almam gerekiyor. Ölçülerde oldukça farklı (İc bacak 76 cm) Şimdi ben ne alayım @Serkan Mıstınoğlu
Screenshot_2018-10-14-18-21-29-809_com.facebook.katana.png

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@karton_piyer
3 olasılık var, en az biri doğru, birden fazlası da doğru olabilir:
1) boyunuzu yanlış biliyorsunuz
2) bacak boyunuzu yanlış ölçüyorsunuz
3) çok orantısız bir vücut yapınız var.

İlk ikisini kesin olarak eleyebiliyorsanız, fabrikasyon bisiklet almak yerine kendinize özel kadro yaptırmanızı öneririm.

ikemath

Aktif Üye
Tepki
718
İsim
Uğur
Bisiklet
b'Twin
@Murat B.
Gönül ister ki SoulRider' dan bisiklet yaptıralım ama boş kadro parasına Ultra 900 AF alınabiliyor. Şu bacak kaç cm eve gidince tekrar ölçeyim :confused:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben bir boy büyük triban 520 almıştım L boy, kendi boyuma uygun bulamamıştım. Boyuma uysun diye gidon boğazını kısalttım, seleyi çok az öne alıp 1,5 sene kadar kullandım. Çok sıkıntı yaşamadım ama fırsatını bulup boyuma uygun bir bisiklete de geçmek istiyordum. Geçen hafta bir şekilde bakınırken bir ikinci el buldum benimkinin aynısından ama M boy. Benimkine göre daha fazla yıpranmış olduğu halde aldım ve kendiminkini orijinal gidon boğazını takıp satışa koydum. Bugün deneme amaçlı ikisini arka arkaya sürdüm, ama alıştığımdan mı nedir büyük olan daha rahat geliyor. Uzaklığı değil de alın borusunun yüksekliği daha konfor veriyor. Büyük olanın tavsiye edildiği boy normalde benden 10 santim uzun kişiler için. Öyle uzun kollu veya bacaklı da değilim. Kafam karıştı biraz.

Boş yere mi kadro değiştiriyorum acaba?

rodya

Daimi Üye
Tepki
908
İsim
Berkay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@karton_piyer bisiklet taytı giyip iç bacağı (link) ölçmenizi tavsiye ederim. Su terazisi yoksa kitap kullanabilirsiniz.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletim xs 47 cm çocuk bisikleti gibi duruyor boyum 172 iç bacak boyum 73 vücudumun kalan kısmı 99 cm gidon boğazını uzatırsam sorunum çözülüyor.
Bence kadro boyu seçilirken iç bacak boyu birinci öncelikle ele alınmalı büyük kadro erkek sürücüler için özellikle çok tehlikeli :eek:

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

ikemath

Aktif Üye
Tepki
718
İsim
Uğur
Bisiklet
b'Twin
Yine ölçüm, yine 76 cm. Ya cetvel bozuk, ya da kitapta bir problem var :D