Yol bisikleti jant seti tavsiyesi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
2016 ksyrium elite hakkında fikri olan var mı ? Mavic'in alt gruplarında kronik arka göbek sorunu olduğu iddia ediliyor. Doğru mudur ? 1500 lira bandında iyi bir jant seti sanırım.

Scudo

justbasicfacts

Aktif Üye
Tepki
263
İsim
ANIL OKAY
Bisiklet
Fuji
@Özhan Akgöğ

selam tekrar. özel mesaj atacaktım ama sanırım özel mesaja kapalı profiliniz.
artık bu iki janttan birini alacağım kesinleşti.
ortalama olarak 100km bir turda 1000 metre elevation yapıyorum. token c22a hafifliği ile cezbediyor ama düz yolda hızı koruma noktasında cole rollen elite daha cazip geliyor.
bu şartlarda hangi jantı almam daha sağlıklı olur?

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@Hamid Asım bizzat kullanıcı olarak şuanda 5K kim de ye geldim. Düz yolda gidişi ve yokuşlarda ki akışkanlığı cidden hiç yormuyor. Tavsiye ederim, 2 sinin arasında kalırsan da Zonda derim tabi ki..

Hamid Asım

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Lapierre
fulcrum 3 var bende de zonda'nın çift yumurta ikizi, acayip memnunum ...

Tepki
21
İsim
Bilgi özkan
Bisiklet
Specialized
merhaba arkadaşlar

forumu tarayabildiğim kadar taradım ama DT Swiss R23 spline Jant seti hakkında kullanıcı yorumu pek bulamadım bu jant hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar biraz bilgi verebilirler mi?

Özcancan

Argon 18
Tepki
815
İsim
Özcan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
iyi akşamlar.Bende zonda siparişimi verdim bakalım :)
Zonda kullananlara bir sorum olacak.Zonda rulmanlı değil bilyalı olduğu için bakımları daha sık mı yapılıyor?Bilyaların ömrü ortalama ne kadar?
iyi forumlar...

• Beğen
Tepkiler: Fuubar

Özcancan

Argon 18
Tepki
815
İsim
Özcan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bilgi ÖZKAN Merhaba,
bende bir ara r23 ve r20 setlere bakmıştım ama yorum veya başka bir şey bulamadım.Campagnolo Zonda da karar kıldım

• Beğen
Tepkiler: Battutaettanci

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Özcancan

Bakım zamanlarını bilmiyorum ama, 1-2 yıldır kullanıp göbekleri açtırmayan arkadaşlar var. Bu detaylara çok takılmayın, jantın tadını çıkartın derim. Vaktiyle ben de alıp satmıştım, sınıfında en iyi jantlardan bir tanesidir.

Ersydn

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Ersoy Aydın
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet fiyatına 2 jant oda güzelmiş

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@Özcancan çok memnun kalırsınız, ben vento kullanıyorum, çok çok memnununm. Arkadaşın da dediği gibi çok takılmayın bakım işine. Kullandığınız zemine, kullanım şekline agresifliğe göre değişecektir ama bakım ihtiyaç olduğunda alimunyüm göbekleri seramikle değiştirirsiniz yepyeni bir jantınız olur

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Antrenmanlarım için jant arıyorum,bütçe yaklaşık 600 lira.Janta bir hal gelse de beni üzmemesi lazım.Ha derseniz 1000 liraya şu var ne çatlar ne patlar tamda aradığın jant bu derseniz onuda değerlendiririm.

@Erkin Kalender Boyum uzun olduğu için pekde hafif değilim,ona görede alalım yorumlarınızı :) (80 kiloyum)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erkin Kalender Erkin profil jant düşünürsen Fulcrum Quattro tavsiye ederim 600tl den fazla ama problem yaşamazsın, ben 94 kiloyum 2500km yi geçti akort bile kaçırmadı, bir turda denk gelirsek yakından inceler test edersin

• Beğen
Tepkiler: İLKER TAŞ

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Eser Sevinç Arka jant telinin teki kırıldı,yaptirinca çıkalım.İllallah ettim bendekilerden ne dönüyor ne sağlamlık veriyor.5 aydır surmuyorum zaten adam akıllı,cikayim dedim tel kırdı :) Dediğin jantlarada bakayım netten.

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
@Eser Sevinç hocam fulcrum quattro ile khamsin g3 arasında kaldım. Siz yine de fulcrum'u mu önerirsiniz?

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cagrig khamsin g3 kullanmadıma ama siz söyledikten sonra araştırdım, quattro 35mm profil jant khamsin g3 normal jant ama yine de quattro dan ağır benim tercihim quattrodan yana olurdu, profil jant kullanmayacak olsam zonda ya da fulcrum 3 almaya çalışırdım.

• Beğen
Tepkiler: ayz0067 ve cagrig