Yol bisikleti jant seti tavsiyesi

• Konuyu başlatan BF Okuru
  • Başlangıç Tarihi

Savaş Uzun

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Focus
@mehmet.ali valla çok güzel olmuş Kırmızı sanki çok sırıtmadı gibi geliyor elinize sağlık çok sağ olun...
@delann
Herkese çok teşekkür ediyorum tekrardan...

Scudo

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.515
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bener E. Valla ben bilmiyorum online program var mı ama araştırmak lazım.

@Savaş Uzun Rica ederim. Bencede fena olmadı :)

• Beğen
Tepkiler: Savaş Uzun

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
610
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
bende yeni aldıgım canyon endurace (ultegra 6800 set) ile beraber gelen aksium one jant setimi deiştirmek istiyorum. aklımda dt swiss r23 spline ve token c28a vardı bu konudaki yorumlar kafayı iice karıştırdı işin içine campagnolo zonda da girdi. campagnolo diyince daha önce bir kaç yorumunu okudugum neutron da var.. uuuu epey karıştı işler :)

bisiklet endurance ve tavsiye edilen 25 mm lastik bu jant setlerinden bazıları 23 üstüne desteklemez diye biliyorum. acıkcası 25 mm den 23 mm e geciş yapsam konfordan başka ne kaybederim bilemedim. kafa bi daha karıştı.

sıralamak gerekirse

1 campagnolo zonda
2 campagnolo neutro (listemdeki en pahalı jant seti)
3 token c28a
4 dt swiss r23 spline ( canyon u getirirken 1500 euro sınırından dolayı aksium one setliyi almak zorunda kalmıştım. üst modelde bu jant seti var.)
5 diger .

herkesin önerisine açıgım. ama daha önce yorumlarını çok defa okudugum sizlerin yorumunuda almak isterim ;

@Edip Dinçer (tüm jant setleriyle alakalı bana fikir verebileceğinize inanıyorum.)

@Erdal YILMAZ (zonda yı epeydir kullanıyorsunuz. yorumlarınız benim için önemli.)

@Gökhan Toros (daha önce token ve neutron hakkındaki bazı yorumlarınızı ve incelemelerinizi okumuştum. hatta yanılmıyorsam sizde endurance tipi bir Orbea sahibisiniz. bana en iyi fikri siz verebilirsiniz gibime geliyor.)

şimdiden çok teşekkürler. konunun hortladığı iyi oldu konu açmamıza gerek kalmadı ...

• Beğen
B

BF Okuru

Misafir
@sinobjk

Zonda'yı yorumlayacak kadar prof. olmadığımı belirteyim. Yurt dışı fiyatına ve hafifliğine göre alınabilecek, en iyi jantlardan birisi olduğunu düşünüyorum.

Yolu size hissettiren, akıcı ve iyi bir tırmanış jantı bence.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.344
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@sinobjk

Sanırım aero jantlara hiç bakmıyorsunuz, amaç hafiflikse Fulcrum Racing 3 fiyat olarak daha uygun gelebilir. Fulcrum, Campagnolo'nun firması, yani aynı kaliteyi yakalayabilirsiniz.
Dt Swiss'ler hep pahalı geldi bana. Onlara hiç bakmadım o yüzden. Keza Token'ı, benim ağırlığıma uygun olmadığı için, elemiştim kendime jant bakarken. Ama @Gökhan Toros kullanmıştı. Eminim bir bildiği vardır ;).

Ama bunların arasında fiyat/performans olarak öne çıkan Zonda bence, hatta;
(link)

Kargo da ücretsiz oluyor :)

• Beğen
Tepkiler: sinobjk

Savaş Uzun

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Focus
@Edip Dinçer fulcrum racing 3 de çok iyi tercih ama Türkiye de bulunanları listeledim şahsen ama işte birkaç yerle görüşeceğim sizinde fikirlerinizi alıp ona göre yurtdışından alabilirim... Bu arada aero olarak neler önerirsiniz?

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.680
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Murat Cömez

Hocam bende forumdan birisinden Campy Scirocco 35 jantlardan aldım. Bakalım göreceğiz konsept jantlardan sonra nasıl olacak.

Bendede Culebro 4.0 var. Bütün Focus'cular jantları değiştiriyor galiba.

• Beğen

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
228
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
@Edip Dinçer

Fuclrum benim hedef listemde... Beyaz bilsiklete de ayrı güzel yakışacak :harika:

• Beğen

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
248
@Zekeriya Çab Size teşekkür etmek istiyorum. Yorumunuzu okuduktan sonra merak edip biraz latex iç lastiklere baktım, çok faydalı bir bir okuma oldu.
(link)
(link)
(link)

120psi da 4 watt, 80psi da 5 watt kazanç sağlıyormuş meğer latex lastikler yuvarlanma direncinden.
Sonraki siparişimde iç lastiklerim latex olacak :harika:

Gerçi 4watt dan daha fazlasını 32 telli 29er mtb teker setimin aerodinamisinden dolayı kaybediyorum ama olsun :D

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.335
Bisiklet
Focus
bende de culebro 2 var nesi varmış concept jantların yahu bisiklete verdiğimiz paranın yarısını şimdi de jantlara mı vericez ortalama hızınız ne kadar artacak bu jantı değiştiren arkadaşlar yazarlarsa çok sevinirim :islik:

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
610
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
@Edip Dinçer aero jantlara evet bakmadım. tavsiyeniz varsa işin kolayına kacıp tavsiyenize bakabilirim. fulcrum da cok güzel bir alternatif fakat daha pahalı. zonda bir adım önde gibi duruyor.

nihai karardan önce @Gökhan Toros un token ve campagnolo hakkındaki yorumlarını merak ediyorum.

ioalici

Daimi Üye
Tepki
159
İsim
İbrahim Onur ALICI
Bisiklet
Cube
Bu aero jantlarin tartisilmasi gerekiyor bence. Bilgi ve tecrubesi olanlar paylasmali. Yarislarda bircok unlu yukek profil tercih etmeye basladi hele de sprinterlar. Yani tum yaris boyunca sizi her turlu yanal ruzgardan koruyacak bir pelotonunuz varsa, 1400gr altinda bir aero janta paraniz varsa evet mantikli.... Ama gercek hayattaki degisen sartlar, agirlik ve cogumuzun butcesi dusunuldugunde benim kafama yatmiyor. Gercekte asil belalar yokuslar ve yan ruzgarlardir. Yuksek profil yuzunden dusme tehlikesi yasayan bir arkadasimizi hatirliyorum. 35mm uzerini kastederek soruyorum, ne dersiniz?

• Beğen

ioalici

Daimi Üye
Tepki
159
İsim
İbrahim Onur ALICI
Bisiklet
Cube
Ben bisikletin en onemli bileseninin teker ve lastik takimi olduguna inaniyorum. % veremem ama ben bu cahilligimle 300gr ve dusuk yuvarlanma direncinin hissedilir bir fark oldugunu anliyorsam, evet onemli...

• Beğen

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.056
Başlangıç
2009—10
@sinobjk

Token C28A ile Neutron arasındaki en belirgin fark dayanıklılık. Neutron seti yıllarca çok az bakımla kullanabilecekken Token bu konuda biraz daha sıkıntılı.
İki setin ağırlığı da aynı. Ama ek olarak Token daha aerodinamik ve daha rahat bir set.

Çok uzun yıllar hiç düşünmeden kullanmak istiyorsanız eğer Campagnolo Neutron daha mantıklı. Aynı paraya daha yüksek performans alayım, setle de yakından ilgilenirim derseniz Token alın.

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
610
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
@Gökhan Toros tahmin ettiğim gibi. sanırım zonda da neutron un bir tık altıdır. uzun yıllar düşünmeden zondayıda kullanabiliriz. son bi sor sormak istiyorum. hub performansı ve sesi olarak (sessiz jantları daha cok sevdiginizi biliyorum.) token mi campy mi ?

• Beğen

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@Savaş Uzun ben Zonda kullanıyorum ve çok memnunum. O fiyata daha iyi jant bulunabilir mi bilmiyorum.

Bike Components sitesinde %19 vergisi dahil fiyatı 329€. Yani siz aldığınızda 266€'ya gelecek. Gümrük vergisi ile 314€ olur. 962TL eder. Kargo bedeli falan da koysanız 1000 lira diyelim. 1400 lira olmaz. ;)
(link)

Rengine de takılmayın. Üzerindekiler sticker sonuçta. Sökerseniz simsiyah bir jant kalır.

@Gökhan Toros Zonda ile Ultegra'nın neden uyumsuzluk çıkaracağını düşünüyorsunuz? Görsel kaygı mı teknik kaygı mı? Ben Force ile kullanıyorum tamamen sorunsuz olarak da merak ettim Ultegra ile neden sıkıntı çıkartsın :)