Yol bisikleti istanbul için doğru seçim midir?

Babayaga

Üye
Tepki
2
İsim
Celal Semi Savcı
Bisiklet
b'Twin
@edoardo Avcılar da sahil sürmek için uygun sayılır gidiş yaklaşık 3.8 km. Akşamları kalabalık. Bisiklet yolu var ama yayalar malum.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Adalarda bisiklet deneyimi olan biri olarak yol bisikletinden şaşmayın derim.

İstanbul'da bisiklet kullanılacaksa eğer bisikletin şehir yada yol bisikleti olması daha mantıklı diye düşünüyorum. Çevremize baktığımızda herkesin hevesle MTB aldığını görüyoruz. Belli bir süre MTB kullanıcıları da şehir yada yol bisikletine geçiş yapıyor. MTB denildiği gibi araziye çıkmayacaksanız hiç gerek yok.

edoardo

Üye
Tepki
6
İsim
efeberk kaplan
Amacım erken saatte kalkıp uygun vakitlerde toplu taşıma kullanarak keyfi bir gün geçirmek. Yeni başladığım için kendime hedefler koydum yani kısa mesafelerden başlayıp yavaş yavaş uzunlara doğru olucak şekilde. 6 7 aydır araştırıyorum bilgi topluyorum bi ands atılmıcam maceraya="Kudret Kurtcebe, post: 2016439, member: 18086"]@edoardo

genç dostum,avrupa yakada,uzun yol tecrüben yok ise uzaklardan önce sahil yollarında sürmeni öneririm,bisiklet yolunda tabi,avrupa yakada malum araç terörü vardır,beşiktaş-sarıyer arası yoğun kullanılan bir güzergahtır ,çırağanda-bebekte-emirganda ve rumelihisarda yol daralır, buralara dikkat edecen,sağda park etmiş araçlar yanından geçerken gözün kapıda olsun her an oltaya sazan balığı düşer.çukurlara dikkat artı mazgallara,anadolu yakaya geçer isen bostancı-kaynarca etabı vardır,burada bisiklet yoğunluğu çoktur ,yollar geniştir,ama dikkat edecen sağa giren araçlara.kilitli pedala geçecek isen önce düz yolda tak çıkar talimleri yapacan asla sola kuvvet verme,iki ayağın kilitli pedalda iken frene basıp durmayacaksın.yol demek sürat demek ,ben iyi yolcuyum demek ise doğru değil,yola geçen hep uyanık olacak..

başlangıç olarak avcılar-bakırköy arası emniyetli yolları seçmende fayda var ayrıca avcılardan ta adalar uzak .
Amacim