Yol bisikleti için lastik seçimi 2008

cansın

Aktif Üye
Tepki
180
Sadece yarışlarda Vittoria Open Corsa Evo CX kullandım. Ben çok memnunum.
Bana göre tam bir yarış lastiği ve bu yüzden fazla km. yapılacağını tahmin etmiyorum.

Scudo

deli kadir

Forum Bağımlısı
Tepki
519
tekrar selam.. ben conti 4000 ten randıman alamadım.. dediğiniz gibi virajlara 70 le gire işini bende çok severim ama conti ile bu iş biraz sakat 3 kez yattı bisiklet allahtan bana pek bişey olmadı... ama pro race 2 ile de viraj alımı daha güvenli olduğunu söyleyebilirim.. continin ile michelinin arasında çok büyük bi fark var.. yüzyeyi bile çok farklı.. conti parlak pro race 2 ise daha mat .. huntchinson top speed ise conti ile michelin arasında bi lastik, kenerındaki ufak dişler sayesinde viraj ve frenleme de büyük performans sağlıyor

hkn

Aktif Üye
Tepki
463
@AMRE

Sipariş edilen lastikler daha elime ulaşmadı, yakın zamanda detayları yazarım.

• Beğen
Tepkiler: Ali Emre Akcan

Mephamd

Üye
Tepki
41
Konuyu hortlatmış olacağım sanırım...
700*23 lastik takılı yol bisikletinde jant değiştirmeden 700*28 yol lastiği yada 700*30 cyclecross lastiği takılabilir mi?

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Ben kendi yol bisikletimde 700*28 lastik kullanıyorum. Yinede kullandığınız jantın en son hangi ölçülerde lastik değişimine müsait olduğunu araştırmanızda fayda var. Ayrıca jantlar istediğiniz lastik seçimine izin verse dahi kadronun bu değişime uygun olup olmayacağıda önem arzediyor.

@Mephamd

• Beğen
Tepkiler: Mephamd

Deep Diver

Üye
Tepki
9
Continental Grand Prix 4000 kullanıyorum ben ve yağmurlu havalarda bile zemin ıslakken neredeyse hiç kaymıyor.Yol tutuşu olarak onu öneririm.

Mephamd

Üye
Tepki
41
Jantın her tarafını aradım ama ebatlarıyla ilgili bir ibare bulamadım.Bisikletim eski bir pejo,eski katalogların birinde tam olarak aynısı olduğundan emin olamadığım bisikletin jantı için RL6v, 14x24 ibaresi var.

ramon71

Daimi Üye
Tepki
164
Merhaba,

Kışlık 700x23 ölçüsünde lastik araştırıyorum. Ağırlıktan ziyade sağlamlık ve yol tutuş önemli.İstanbul'da tedarik edebileceğimiz, tavsiye edeceğiniz marka,model var mıdır ?

Teşekkürler

pilot

Forum Demirbaşı
Tepki
215
İsim
mehmet coşkun uzak
Bisiklet
Focus