Yol bisikleti için gidon boğazı tavsiyesi

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.817
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@StanicEnemy Bolca tırmanış yapıyosan mantıklı olur tabi, neden olmasın... 200 gram 200 gramdır.

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy
Scudo

ercan koç

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Specialized
Merhabalar,

Bisikletim specialized allez elite e5 2017 model, gidon boğazı 100mm ancak ben 90mm denemek istiyorum. Bisikletimin gidon boğaz ölçülerini ise bilmiyorum internette yaptığım aramalarda net bir sonuç elde edemedim. Acaba burada bilgisi olan var mıdır yoksa yol bisikletlerinde 3 aşağı 5 yukarı bu ölçüler standart mıdır?

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.471
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar,

Bisikletim specialized allez elite e5 2017 model, gidon boğazı 100mm ancak ben 90mm denemek istiyorum. Bisikletimin gidon boğaz ölçülerini ise bilmiyorum internette yaptığım aramalarda net bir sonuç elde edemedim. Acaba burada bilgisi olan var mıdır yoksa yol bisikletlerinde 3 aşağı 5 yukarı bu ölçüler standart mıdır?
Neden 90mm denemek istiyorsunuz? Aşırı ileri mi uzandığınızı düşünüyorsunuz? Fit ayarlarınız doğru mu?

ercan koç

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Specialized
Bisikletimin geometrisi bana göre agresif kalıyor çok uzandığımı düşünüyorum, normal sürüşte önümü göremiyorum boynumu iyice kaldırmam gerekiyor. Bu da boyun ağrısı yapıyor. kondisyonum da çok iyi değil o yüzden biraz daha rahat ve ağrısız sürüş için gidon boğazını kısaltıp ters takarak yüksekliğini de artırmak istiyorum. bike fit yaptırmadım. @RmzBurak

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.068
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar,

Nette şöyle yazıyor gidon boğazın hakkında , ama sen yine arat belki yanlış görmüş olabilirim. Üzerinde ki gidon boğazı şu halen stok olan duruyorsa "
Specialized, 3D forged alloy, 4-bolt, 7-degree rise "
  • 4-bolt oversized 31.8mm handlebar interface with relieved faceplate.

ozy361

Üye
Tepki
423
İsim
ozan demir
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bikefit sonucunda 60 mm 17 derce gıdon bogazı takmam gerektıgı çıktı hiçbiyerde yok nasıl iş anlamadım. En yakın buldugum70 mm 17 derece var

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.471
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bikefit sonucunda 60 mm 17 derce gıdon bogazı takmam gerektıgı çıktı hiçbiyerde yok nasıl iş anlamadım. En yakın buldugum70 mm 17 derece var
60mm mi? :naslyany:
Bisikletinizin bedeniz size büyük olmadığına emin misiniz?
Bisikletimin geometrisi bana göre agresif kalıyor çok uzandığımı düşünüyorum, normal sürüşte önümü göremiyorum boynumu iyice kaldırmam gerekiyor. Bu da boyun ağrısı yapıyor. kondisyonum da çok iyi değil o yüzden biraz daha rahat ve ağrısız sürüş için gidon boğazını kısaltıp ters takarak yüksekliğini de artırmak istiyorum. bike fit yaptırmadım. @RmzBurak
Bisikletinizin kadro boyu size uygun demi?
Sele yüksekliği ve ileri geri ayarı ve derecesini youtube den çağrı terzioğlu beyin videolarından bir bakın. Hala çok uzandığınızı düşünüyorsanız şöyle yapabilirsiniz.
Gidonu normal tutuş pozisyonundan kaç cm geriden tutuğunuzda kendinizi rahat hissediyorsunuz? Çünkü kullandığınız bisiklet aero ve bu da geometrisi sebebiyle endurance kadrolara göre daha agresif sürüş için uygun. "carraro 052 bisikletim vardı, kadro boyu bana büyüktü ve gidon boğazını kısaltarak bir nebze rahatlama oluşturmuştuk" Daha sonra ölçü alarak mevcut gidon boğazınızdan kısa gidon boğazı seçebilirsiniz.

ercan koç

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Specialized
60mm mi? :naslyany:
Bisikletinizin bedeniz size büyük olmadığına emin misiniz?

Bisikletinizin kadro boyu size uygun demi?
Sele yüksekliği ve ileri geri ayarı ve derecesini youtube den çağrı terzioğlu beyin videolarından bir bakın. Hala çok uzandığınızı düşünüyorsanız şöyle yapabilirsiniz.
Gidonu normal tutuş pozisyonundan kaç cm geriden tutuğunuzda kendinizi rahat hissediyorsunuz? Çünkü kullandığınız bisiklet aero ve bu da geometrisi sebebiyle endurance kadrolara göre daha agresif sürüş için uygun. "carraro 052 bisikletim vardı, kadro boyu bana büyüktü ve gidon boğazını kısaltarak bir nebze rahatlama oluşturmuştuk" Daha sonra ölçü alarak mevcut gidon boğazınızdan kısa gidon boğazı seçebilirsiniz.
179 boyundayım bacak boyu 86 cm, bisiklet 56 kadro, parmak ucumla gidonu geriden tuttugumda rahat hissediyorum ayrıca çağrı beyin videosundaki elleri geri atıp denediğimde baya fark var. Bu arada ilginç tesadüf benim bisikleti çağrı bey toplamış üzerinde etiketi bar benimde kendisinden o şekilde haberim oldu.

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.471
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
179 boyundayım bacak boyu 86 cm, bisiklet 56 kadro, parmak ucumla gidonu geriden tuttugumda rahat hissediyorum ayrıca çağrı beyin videosundaki elleri geri atıp denediğimde baya fark var. Bu arada ilginç tesadüf benim bisikleti çağrı bey toplamış üzerinde etiketi bar benimde kendisinden o şekilde haberim oldu.
175 cm boyum ve 85 cm iç bacak boyum var. 53 kadro bisiklete biniyorum, bazen 51 neden almadım diyorum

• Beğen
Tepkiler: ercan koç

ercan koç

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Specialized
175 cm boyum ve 85 cm iç bacak boyum var. 53 kadro bisiklete biniyorum, bazen 51 neden almadım diyorum
bisikleti almadan önce kadro hesaplama sitelerinde testler yapmıştım, bana uygun 56 ve 57 kadroları öneriyordu. Bisikletin kendi sitesinde de 175 ve 183 arası 56 boy kadro öneriyor.