Yol bisikleti için aydınlatma önerileri

Ön - arka Işık Seçeneği

• Toplam katılım
    72

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
önde Moon 780 ve arkaya yeni aldığım lx70 var. çok memnunum. Moon x power 780 knog arc 5.5 ile aynı fiyat fakat knogdan çok çok üstün bir aydınlatması var.

eğer fazla bütçe ayırmadıysanız Moon meteora 20-30 tl fark ödeyerek 330s modeleini almanızı tavsiye ederim.Pil ömrü daha uzun gidiyor.Moon modellerinin hepsini görmüş olarak söyleyebilirim.

Arka çakar olarak da comet-shield-lx70 bunlar da oldukça iyidir.

• Beğen
Tepkiler: ercankutluca
Scudo

Latif Ç.

Aktif Üye
Tepki
130
Bisiklet
Specialized
Kendi yolunu aydınlatma konusuna bir önerim yok ama şöyle bir yorum yapayım. Yarı aydınlık (gece aydınlatılan caddeler) ve karanlık yerlerde sabit ışık çok dikkat çekmiyor. Yaya iken de bir kaç bisikletliyi sahilde son anda fark ettim... Işıklarda falan da yayaların beni görmediğini fark edince aliexpressten çakarlı küçük ışıklardan aldım bir sürü, bir de 20li saat pili paketinden (gerçi hala pilleri bitmedi bir yıl oluyor) link: (link)

Bunların sabit ışık, yavaş yanıp sönem bir de hızlı yanıp sönme modu var... öne bunlardan gidona sola ve sağa birer tane, bir de kadronun ön tarafına biraz zorlu da olsa gerdirerek bir tane takıyorum, çakarlı modda... Arkdaya da bir tane sabit kırmızı ışık ((link) bir ya da iki tane de sele borusunun dibine çakarlı modda takıyorum... Zaten bunlarla bile kısa mesafe düzgün aydınlanıyor da fark edilme çok arttı... Bunu yaptığımda hem yayalar, hem karşıdan veya arkadan gelen araçlarda artık sıkıntı yaşamadım. Herkese bu yöntemi tavsiye ederim...

• Beğen
Tepkiler: YİĞİT ASLAN
Tepki
4
İsim
ercan
Bisiklet
Sedona
@tolga akyol Kardesim bende cateye volt100 var. Acaba moon 330s alsam ışık aydınlatma olrak tatmin olur muyum ?

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
@ercankutluca cateye volt 100 arkadaşım kullanıyor. Dar bir açısı var. Moon 330s çok daha başarılı cateye 100e göre. Ben 330s modelini ideal buluyorum. Tabi bütçe ayrıldığı sürece daha iyi far almakta fayda var .

• Beğen
Tepki
4
İsim
ercan
Bisiklet
Sedona
@tolga akyol Verdiğin bilgiler için tskrler ben 4 gün önce aldım volt 100 89 tl ye. ama cok tatmin olmadım ısık olrak. moon 330s almayı düsünüyorum

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
@ercankutluca salı gününe kadar almaz iseniz cateye 100 ile 330s in aydınlatma fotoğrafını atabilirim. Arkadaşlarımda var bahsi geçen farlar.

• Beğen
Tepki
4
İsim
ercan
Bisiklet
Sedona
@tolga akyol cateye volt100 bende var onu biliyorum da 330s bilmiyorum. volt100 den ısık gücü olrak cok memnun olmadım ama malzeme kaliteli. onuda gidonda tutacagim. ikinci bir far bakıyorum yani .

• Beğen
Tepkiler: tolga akyol

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Evet sizde var. Demek istediğim volt 100 e göre kıyaslama idi 330s i. Aradaki farkı göstermek amacliydi yani.

• Beğen
Tepki
4
İsim
ercan
Bisiklet
Sedona
@tolga akyol Atarsanız sevinirim. Birde 330s in türkiyede satısı var. ebay aliekspress gibi magazalardan almak istemiyorum

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
@ercankutluca çok rahat bulabilirsiniz. Volt 700e baktım sizin için. 100 Euro üzeri fiyatı var yurtdışında. Kdv kargo derken 130 Euro bulur. Yani çok fazla bir fiyat çıkar. En azından 240tl ye aldığım moon x power 780e göre

• Beğen

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Görür tabiki. Grup ile çıkıyorsanız mutlaka 330s kullanan vardır :) arkadaşlarımın çoğunda var o far

Tepki
4
İsim
ercan
Bisiklet
Sedona
Tamam O zaman 330s alacagim. Volt100 de dursun zararı yok :) ben daha yeniyim 2 aylık bisikletciyim:) genelde tek cıkıyorum

Tepki
4
İsim
ercan
Bisiklet
Sedona
@tolga akyol moon x power 780 nu nerden aldınız Türkiye satışı varmıdir ? Özellikleri nedir kaç saate şarj oluyor ve ne kadar gidiyor şarjı

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
@ercankutluca merhaba tekrardan

Teknik bilgilerde 1 saat 40 dakika olarak söylüyor.Fakat ben şehir içi yoğun trafik dışında en full modda kullanmıyorum.Zifiri karanlıklarda en düşük modda bile yeterli oluyor.Yani en full modda şarj süresini test edemedim.Çakar modu da 780 lumende çalışıyor ve 5 saatten fazla çalışıyor.Yurtiçinden aldım.Sakarya içinden.Yurtiçi rahatça alınabilecek bir model.Zaten çoğu bisikletçide moon modeller var.Şarj dolumu olarak 4 saatti sanırım.Onu da geceden bıraktığım için sabaha kadar duruyor.Tam olarak vakit hesabı yapamadım.Yalnız şöyle bir şey var ondan da bahsedeyim.Bir arkadaşımda knog arc 5.5 var. Mtb kullandığımız zamanlarda kadro çantasına powerbank koyup farı ona takıyordum ve baya bir süre full modda bitiremedim :))
Moonlar şarj alırken ışık verebiliyorlar ama Knog şarj olurken uyku moduna geçiyor ve ışık vermiyor.Eğer böyle bir düşünceniz varsa bu bilginin size faydası olacaktır...

Tepki
4
İsim
ercan
Bisiklet
Sedona
Evet cateye modelleri de şarj alırken uyku moduna geçiyor . O zaman moon alsak birde powerbank alsak hem şarj esip hem Işıkla devam edebiliriz o zaman ? Bilgiler için tskr ederim peki 780 ile 330 Arasında Işık gücü olarak fark hissediliyor mu ve 780 nin fiyatı ne kadar ?

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
@ercankutluca evet powerbank kullanarak aydınlatma sağlayabilirsiniz. 780ile 330 arasında ışık farkı var tabiki. Ben 240tl ye almıştım. Şuan ne kadardır bilmiyorum.

E.Balkan

Aktif Üye
Tepki
58
İsim
Erdinç
Bisiklet
Kron
sigma eloy kullanıyorum ben mtb de gayet memnunum ön ve arkada flaşör olabiliyor yağmurda vs gittim bir sıkıntı olmadı ve pille calısıyor şarj derdi yok ben alalı 2 ay olmustur pilleri hiç değiştirmedim ama yanında yedek pil taşımanda fayda var

(link)