Yol bisikleti freni için papuç

Scudo

Anıl K

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
Evet arkadaşlar yeni konu açıp forumu kirletmektense bu başlığı bi canlandırayım dedim. Yol bisikletimde tiagra set olmakla birlikte papuçlarda tiagra ve bu papuçları eritmemle beraber pekte memnun değildim. Bana yol bisikleti için papuç önerir misiniz?

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
Baradine turuncu siyah veya kırmızı siyah olan pabuçlar ciddi anlamda dayanıklı ve cantı daha uzun sürede ısıtıyor.
(link)

(link)

Çift komponenli olduklarından hem frene uygulanan güce göre canta tutunma farkli oluyor hemde ıslakta ilk fren de diğer pabuçlardan bir nebze etkili. Setlerin üzerinde gelen pabuçlar genelde daha çabuk eriyor ve cantları daha çok batırıyor.

• Beğen
Tepkiler: Anıl K

Anıl K

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
@Zekeriya Çab cevabınız için teşekkürler araştıracağım dediğiniz papuçları. Baradine nin 3 renkleri nasıl

Latif Ç.

Aktif Üye
Tepki
130
Bisiklet
Specialized
@Zekeriya Çab

bunların boyları aynı mı oluyor? bende de sora set var, pabuçları değiştireceğim, ilk linkteki gibi ucunda vida kısmı var... bir de alüminyum jant için mi bunlar acaba?

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
Baradine in 3 renklileri mtb v fren içindir. Yol bisikleyine uymaz zaten yumuşak olduğundan tekerleri her frende klitler. Bu paylaştığım baradineler yol bisikleti alu Jant için baradinelerin sarıları var karbon jant için ama tr de hiç canlı görmedim. Aynen bende de sora set var turuncu set kullanıyorum kırmızıyı aldım taktım 1 km kadar kullandım ama elimdeki turucular bitsin diye bakıyorum ama bitecek gibi değil bence en az 4-5 sene gider. kırmızıların performansı 1 tık fazla ama az kullandım net bişi diyemem.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
Arkadaşın verdiği ilandaki baradinleri kullanıyorum. Özellikle yağmur için almıştım verdiğin parayı hak ediyor, yağmurda kuruda olduğu şekilde çok rahat durabiliyorsun.

(link)

@Latif Ç. Yol bisikletlerinin boyları aynıdır, sıkıntı olmaz.

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
715
Bisiklet
Cube
Ben de Baradine marka fren pabucu almayı düşünüyorum bu iki model arasında kaldım, kullanılan malzeme (ABS) farkı var sanırım, hangisini tavsiye edersiniz?

mseldur

Aktif Üye
Tepki
96
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Papuç önemli olmakla beraber, jant yüzeyi de önemli. Onu temizlemek için de taşlar vardı sanırım, daha çok yurt dışında bulunan.

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Alabileceğiniz en iyi pabuç Swissstop Flash Pro Bxp ancak fiyatları biraz tuzlu. Ben aldım yeni taktım normal fren padlerim de sram swisstop black olmasına rağmen performans olarak çok fark var. Mtb'de disk fren kullanıyorum ona yakın bir frenleme gücü var ve en önemlisi kızaklama yapmıyor.

(link)

• Beğen
Tepkiler: smclk89

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben de yeni bir başlık yerine buradan yazmak istedim..105 5800 grup var bisikletimde,şimdi linkteki ürünün açıklamasında 105 5500-5600-5700 ile uyumlu diyor.Bu ürünü almam halinde kartuşlar gerçekten uyumsuz mu olacaktır yoksa tavsiye niteliğinde bir açıklama mıdır bu? Seriler arasında bu kadar fark var mı gerçekten?
(link)

JokerJems

Üye
Tepki
20
İsim
DOĞUKAN KEÇECİ
Bisiklet
Sedona
Merhabalar, kış bitti bitecek ilkbahar ve yaz ayları da bizi karşılamaya başladı ufaktan. Belki kış aylarında pek kullanmadık ama yazın canıma okuduk bisikletin ve frenlerin. Sizden bilgi almak istediğim şey şu, yol bisikleti için kaliteli, yararını gördüğünüz ve tavsiye edeceğiniz fren papuçları veya markası var mıdır? Foruma baktım fakat aktiflik derecesine göre en son 2015 tarihli gördüm. Hem güncel bir başlık olur hemde yaza hazırlıklı oluruz. Bisikletli günler ✋?✋?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Alüminyum jant için SwissStop, karbon jant için üretici ne tavsiye ediyorsa o.

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Soruya cevabım yok. Ancak forumda bir başlık bulduysanız oradan devam etmek gerektiğini düşünüyorum. Yıllar içinde orada bilgi biriktirilmiş olabilir. Yapılan bir öneriye olumsuz görüş bildirilmiş olabilir vs vs.

Ben Sora ayaklar içinde Dura-Ace pabuç kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Önceden Swiss stop black pabuç kullanıyordum şuanda Ultegra pabuç kullanıyorum. Kesinlikle ama kesinlikle Swiss Stop pabuçların Ultegra pabuçlardan milyon kat daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Hem yağmurda hem kuruda mükemmel frenliyordu. Ultegra ise kuruda iyi sonuç verse de ıslandığı anda tamamen işlevini yitiriyor ve bisikleti durdurabilmek için çocukluğumua dönüp ayaklarımızı yere sürtüyoruz. Yani tavsiyem Swiss Stop Black ya da Swissstop Flash Pro Lacivert olanı.

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
selamlar.. fren pabuçlarım eridiler değiştirmem gerek.claris fren bacakları var. ne önerirsiniz swissstoptan daha uygun ve genellikle kuru havada kullanan birine.. baradine? bir de claris sora vs farkediyor mu pabuçta

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CeRKeZ

kesinlikle swissstop.. aluminyum jantlar için mavi flash pro bxp..

frknltngl

Üye
Tepki
253
İsim
FURKAN ALTINGÜL
Bisiklet
b'Twin
@eyupozturk
shimano da dura ace, ultegra ve 105 ile uyumludur diyor.