Yol bisikleti Bianchi mi, Salcano mu?

Tepki
204
İsim
Berkay
Öncelikle merhabalar ;
Maksimum 1300 tl kadar bir durumum var. Yol Bisikleti almak istiyorum. İstanbulda oturuyorum köprü altındaki bisikletcilere ve eminönüne gittim. Kafamda net bişey oluşmadı marka hakkında ama internetten araştırdıgım kadarıyla bianchi ve salcano iyi deniliyor. Bu markalar arasındada karar veremedim. Yardımınıza ihtiyacım var. Öneri verebilecek varmı acaba ?

Şimdiden çok teşekkür ederim..

Scudo

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu iki marka Arasında salcano donanım olarak daha iyi diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Berkay Filik
Tepki
204
İsim
Berkay
İlginize cok teşekkür ederim. Buradan aldıgım fikirler çok önemli

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Bütçeniz doğrultusunda ikinci el karbon masalı ,Tiagra setlı bir bisiklet almanız sızın ıcın daha ıyı olur.
Belkı pazarlıkla elınızdekı butce ıle linkini verdıgım bisikletlerı alabılırsınız. :)

(link)

(link)

Tepki
204
İsim
Berkay
Çok teşekkür ederim ama hani olur ya araba alırken bile ilk kontağı siz cevirmek istersiniz bende öyle bişey istiyorum yani bütçem doğrultusunda sıfır bir bisiklet almak almak istiyorum. Bu doğrultuda önerebileceginiz bir bisiklet varmı acaba. Salcano cıty sport 40 önerenler oldu birde salcano cıty sport 10 önerenler oldu siz ne düşünürsünüz

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Ben size önce forumdaki açtığınız konuya benzer başlıkları okumanızı tavsiye ediyorum. Zira verdiğiniz son iki örnek yol- yarış bisikleti değil şehir- tur grubuna giriyor. Önce ihtiyacınızı doğru belirleyin ki sonradan pişman olmayın, yanlış tercihte bulunmayın.

skapilar

Üye
Tepki
28
İsim
Serhat
-- sıfır almanız daha mantıklı,

-- bütçenize göre ( sıfır )sora setli bir bisiklet alabilirsiniz

-- size önerebilceğim, Btwin triban 3 bakmanız, neden derseniz daha önce yol bisikleti kullanmadıysanız aynakolu 3'lü olması size avantaj sağlar,
donanmım olarak shimano 2300 serisi yeni adı Claris serisiyle aynı fiyat 900 tl

-- bende şu anda salcano xrs 800 kullanıyorum, iki defa göbek değiştirmek zorunda kaldım, yeni salcano'larda böyle bir sorun olmadığını söylüyorlar,
bisikletlerde donanmım olarak güzel ama yine de soru işareti

-- bianchi ise, city bike kullanmıştım ve çok memnun kaldım,

-- geriye görsel olarak hangisi hoşunuza gidiyorsa onu almak kalıyor.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Yol bisikleti ile şehir/tur bisikletleri arasında konfor,hız ve sürüş karakteristiği açısından çok büyük farklar mevcut.

Bu durumda beklentinizin ne olduğunu kesin olarak belirleyip sonrasında model araştırması yapmanız daha makul.

Bisikleti hangi güzergahta, ne maksatla kullanacağınız, yaşınız boyunuz ve kilonuz, bulunduğunuz yerin coğrafi durumu (düz, yokuşlu, asfalt, toprak zemin vb) seçiminizi etkileyecek en önemli kriterlerden.

Tepki
204
İsim
Berkay
@Yusuf Z. Şipal
Haklısınız ilk defa böyle bi yola baş koydum pek bi deneyimim yok örnek veriyorum. İstanbul tekirdağ arası gitmek istiyorum yani uzun yol bisikleti gibi hangisi tamamen uygun olur onuda bilemiyorum hem uzun yol hem sehiriçi asfalt yollarda gitmek istiyorum açıkcası. Buna uygun bişeyler ne olabilir bana acaba

@skapilar
İlginize çok teşekkür ederim. Dediginiz bisikletleri araştırmaya başladım. İstanbul tekirdağ arası ve şehiriçi asfalt yollarda kullanmak istiyorum. Mesela salcano City 10 mu yoksa yarış bisikleti tarzındamı almam lazım tam bilemedim

@Sadettin Z.
Çok teşekkür ederim. Mesela istanbul tekirdağ arası yollarda ve şehir içi asfalt yollarda kullanmak istiyorum bunun için hangi tür bisiklet ve ne marka alabilirim tavsiyeniz nedir ?

skapilar

Üye
Tepki
28
İsim
Serhat
@NeutralizeR

-- city 10 birkaç modeli var galiba, bu şehir bisikleti dedikleri türden, uzun turlar için arkaya bagaj, heybe, çamurluk takabileceğiniz yaz/kış, hem asfaltta, hemde çok bozuk olmayan yollarda kullanabileceğiniz bir bisiklet, bu demek değil ki alırsam beni üzermi ? hayır. ama yol bisikletindeki keyfi vermez.

-- eğer kamplı uzun turlar yapmak, niyetinde değilseniz, yol bisikleti almanız söylediğiniz kullanım şekline daha uygun olur, hafif yükleriniz için sele borusuna takılan bagajlardan alıp, yine uygun olan çamurluklarla kullanabilirsiniz.

-- son olarak eğer deneme imkanınız varsa iki türüde deneyin kararınızı ona göre verin.

• Beğen
Tepkiler: Berkay Filik
Tepki
204
İsim
Berkay
@skapilar
Gerçekten ilginize çok çok teşekkür ederim. Bilgilendirdiniz beni. Çok soru sordum afedersiniz ama söylediginiz tarzda yol bisikleti olarak bana önerebileceginiz varmı acaba ? Marka ve model olarak ..

skapilar

Üye
Tepki
28
İsim
Serhat
@NeutralizeR

-- yardımcı olabildiysem ne mutlu,

-- Btwin triban 3 tavsiye ederim hem fiyat hemde kullanım açısından fiyat/performans ürünü denilen türden ( hem bagaj, hem çamurluk için uygun ) hatta kaliteli lastiklerle uzun turlar yapabileceğiniz bir bisiklet. (forumda kullanan arkadaşlar var onlardanda fikir alabilirsiniz )

-- bunun dışında benim sıralamam " BÜTÇEM İLE ALAKALI OLARAK "
bianchi slr400(claris),
salcano xrs050(claris),
xrs040(sora), hatta 2014 model xrs040 (sora set) 1100-1200 tl nakit fiyatlara bulunabiliyor,
mosso cavalıer 700 (claris)
peşin alırsanız hemen hemen hepsi % 10-11 civarında indirim yapıyorlar, belki mosso'da daha fazla indirim alma ihtimaliniz olabilir.

Tepki
204
İsim
Berkay
@skapilar
Çok teşekkür ederim btwin fiyat olarak çok uygun diğerlerine göre ilk olarak onu araştırıcam eğer plmazsa bianchi hem tip olarak hemde isim olarak bana biraz daha sıcak geliyor.

• Beğen
Tepkiler: skapilar

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
Btwin triban 3 ile 2500 km'lik tur yapan var eve döndüğümde bulabilirsem linkini de atayım bence tribanları bir düşünün (3-5) bence ikiside iyi ürünler :)

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL

Ahmet A. Atalay

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
b'Twin
Bianchi Yol Bisikleti Konusunda Efsanedir... Tarihtir... Ama Salcano Ucuzdur... Btwin Triban 3 Kullanıyorum Gerekli Yükseltmeler Yapılınca Çok İyi Bir Bisiklet

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL
Tepki
204
İsim
Berkay
@Ahmet A. Atalay
Gerekli yükseltmeler nelerdir acaba ?

Tepki
204
İsim
Berkay
@Ahmet A. Atalay
Hem şehiriçi kullanıcam hemde 90-100 km lik yere gidicem sizce yarış bisikletimi yoksa şehir içi mesela bianchi 727 touring tarzı bişeymi almalıyım ?

Ahmet A. Atalay

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
b'Twin
@NeutralizeR bianchi 727 touring Sizin İçin Daha iyi Olur ama sadece şehir içi ve uzun tur için kullanacaksan %100 Sabit Maşaya Çevirmen Gerekir. Çünkü Maşa Boşuna ağırlık olur.