Yol bisikleti ayakkabı tavsiyesi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar 300-500 TL arası bir bütçem var. Hangi ayakkabıyı önerirsiniz.
Spiuk Z16R Road Shoes

Bu model hakkında bilgisi olan varmı şimdiden teşekkürler

Scudo
Tepki
48
İsim
Halis
Bisiklet
Scott
Bende ayakkabı arıyorum, yorumları takip edecegim

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Bont blitz sipariş ettim. Size de tavsiye ederim. Full karbon alt kısım, çok hafif ve boa bağlantısı var. O fiyata harika ayakkabı

Bu arada bu Ayakkabıyı sipariş ettim, ancak ilk çocuk dübyaya geldi Vs unutmuşum bile. 3 ay sonra hatırladım denedim ama bana büyükgeldi, topuk kısmına işaret parmağım sığıyor.
Model ise fırında ısıtılıp ayağa giyilince ayağın şeklini alan blitz modeli. Acaba fırında ısıtıp giysem beni kurtarır mı?

Büyük gelen ayakkabının topuk kısmına jel taksak falan idare eder mi? Çünkü iade süresini geçirdim çoktan.

• Beğen
Tepkiler: Ertan M.

yusufgs3625

Daimi Üye
Tepki
299
İsim
isa
Bisiklet
KTM
hocam ben shimano'nun en uygun modeli olan r065 modelini kullanıyorum. kitli pedal ayakkabısı olarak her ihtiyacımı karşılıyor. daha pahalı ayakkabılar muhakkak daha iyidir. işinizi görecek bir ayakkabı arıyorsanız fazlasıyla işinizi görecektir.

• Beğen
Tepkiler: umutntm
Tepki
48
İsim
Halis
Bisiklet
Scott
@serhataltay hocam ayakkabının en üst bağlama şekli cırtcırtlı kalder var.
Bunlar eskiyince değiştirilebiliyor mu?

ahmetaldag

Daimi Üye
Tepki
251
Bisiklet
Motobecane
@Ozan k. ısıtma işlemi ile o kadar daralması biraz zor olabilir.Deneyimi olan birisi ile mutlaka konuşun.Çünkü o işemden sonra eğer olumsuz sonuç alırsanız satmak daha zor olacaktır.istanbul giant da mert yıldırım var.O kullanmıştı.İletişime geçersenz yardımcı olacaktır.bneim naçizene yol ayakkabı önerim kesinlikle ayağınızın kalıbına uygun olan model-marka seçmeniz olacaktır.Ben shimano ve sidi modellerini denedim ve hiç birisi uygun olmadı.Özellikle sidi modellerini çok sevmeme rağmen tercih edemedim.Fizik r5 cuk oldu.Sanki sipariş verilmiş gibi.Gaerne markanın da mtb modelini kullanmıştım.Muhteşemdi.Belki ilerde yol modelini de edineceğim.
Bir de boa bağcık sistemi gerçekten nimet.Kesinlikle tercih sebebi...

• Beğen
Tepkiler: Ozan k.

serhataltay

Aktif Üye
Tepki
109
@halisdonmez değiştririsin amma ben 2 sene kuıllandım hala da kullanıyorum bi problem olmaz değiştirmene gerek kalmadan kullnaısın

Tepki
256
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar Bont blitz öneririm ayakkabı 600 lerden 290 a düştü bu fiyata karbon tabanlı ayakkabı kaçmaz ben mavic kullanmıştım.Ama belli bir süre sonra taban plastik olduğu için belli bir süre sonra yumuşama ihtimali çok yüksek.Biraz paraya kıy sonra benim gibi pişman olmayın derim.Ben Bontu aldım şahanede oluyor.Bontun kendi sitesinde ölçüleri istiyor ve kaç numara alacağınızı size sistem veriyor cuk diye tam ayağına göre alıyorsun .Kendi sitesinden bakarak Merlinden alabilirsin.
(link)

• Beğen
Tepkiler: cagugur

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba bisikletforum ailesi yol bisikleti için ayakkabı alacağım ama hangi marka? hangi model? hangi kilit sistemi? bir türlü karar veremedim.
Aklımda bir kaç model var ama sizlerede danışmak fikir almak istiyorum
Shimano Rp9
Gearne Composite Carbon G.Chrono+
Sidi Kaos
Sidi Road
Shimano Rc7

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
Bende Sidi Wire Carbon almayı düşünüyorum. ((link))Maksat bir kere alayım uzun süre idare etsin ve performanslı olsun. Ama yine de çok kararsızım. Ayakkabı tavsiye eder misiniz ?

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.270
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
Fırsat ürününde paylaşılmış olabilir

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bundan aldım bakalım, nasıl çıkacak.
(link)

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@Hayatikiteker

Yazdıkların arasında Bütçe müsaitse Kaos u alırdım. Olmadı RC7

RP bende var incelemesini de yaptık kilitlipedal da. RP9 un tek olayı esnemezliği karbon tabandan dolayı çok yüksek. Ama görsel ve tek toka kullanmadı o fiyatın hakkı değil. Geriye üstte yazdığım model kaldı.

• Beğen
Tepkiler: Fatih.acar

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hydrocon Çok teşekkür ederim bütçem müsait RP9 toka tasarımı yüzünden benimde kafamda soru işareti bırakmıştı. Sidi Kaos ve RC7 arasında seçim yapmak kaldı.

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@Hayatikiteker

Wiggle dan baktım kaos 30$ kadar daha pahalı ve iki modelinde tabanları composite. Ayakkabılardan biri 140 diğeri 170$ seviyesinde. Bu rakamlara çıkılabiliyorsa Tabanı karbon ve esnemezlik skalasında üst sıralarda yer alan Diadora Vortex Pro bakardım. Kompozit tabanlı bakacaksam çok daha uygun modeller var bendeki RP5 gibi.
Bahsettiğim model

(link)

• Beğen
Tepkiler: Fatih.acar

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hydrocon Cırtlı kapama sistemi olsun istemiyorum çünkü bir süre sonra özelliğini kaybediyor. Fiyat olarak o kadar çok çıkmak istemiyorum.

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Ekmek köfte ilişkisi burada da mevcut [emoji4]

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
İyi günler kusra bakmayın yanlış yere yazıyorsam konu bulamadım spd ayakkabımın kalleri çıkıyor da decathlondaki bu kalleri alsam paramı çöpemi atmış olurum hazır 12 tl ye düşmüşken birde bunların spd pedalıma uyup uymayacağını nerden bilebilirim. (link)

Tepki
13
İsim
Ahmet Can
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İyi akşamlar konuyu bulmuşken sorayım ben bu pedalı almıştım (link) fakat alacağım ayakkabı decathlona baktığımda hala stokta yok diyor ve bir an önce ayakkabıyı almak istiyorum önerebileceğiniz uyumlu modeller nelerdir? Alışveriş yapacağım site Türkiye'den olsun.