Yine Trafik Yine Kaza!

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
bazi kadinlar erkekten daha pratik araba kullanabilyo ama genel sikinti guvenli surus dusuncesi ile trafik akisindan yavas kullanan bayanlar cok ve kendileri kaza yapmasada kazaya sebebiyet veriyorlar

• Beğen
Tepkiler: jeodemp
Scudo

OguzGyan

Aktif Üye
Tepki
190
İsim
Oguzk
Bisiklet
b'Twin
Gecmis olsun insallah bidaha denk gelmez kaza bela. Celikogluda iyidir. Ensar isini iyi yapar.
Yalniz benimde anlamadigim onundeki araci sollamaya calisan bir insan, nasil yolun en sagindaki bisikletliye carpmayi basarmis gercekten cok ilginc.

Tyler

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Eray I
Bisiklet
Merida
Türkiye'de en çok kaza yaptıran şöförler otobüs, kamyon ve şehiriçi dolmuşlar. Hangisi kadın şöför?
4 senedir araç kullanıyor kaza yapmamışsın ancak kaza sadece seninle alakalı bir durum değil.

Kırmızı ışıkta geçen şehiriçi dolmuş ile kafa kafaya çarpıştığında ve hiç suçun olmadığında bunu da kaza yapmadım diye mi yazacaksın?

Kadın şöför gördüğünde üzerine süren apaçilerin olduğu bir şehirde yaşıyoruz bu baskı tabiki kaza yaptırabilir.
Yöneticilerden başlığın silinmesini talep ediyorum.

jeodemp

Üye
Tepki
154
İsim
Ferdi
Bisiklet
Merida
Arabaya çarmasın diye bana çarptı.

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
arabaya carpsa daha iyi yanlis tercih yapmis sana carpmakla sana bi sey olmamis olsa buyuk sikintiya girer

bu arada buyuk arac

jeodemp

Üye
Tepki
154
İsim
Ferdi
Bisiklet
Merida
Vay arkadaş kadın düşmanı oldum iyi mi? Arkadaşım kim ne derse desin bu benim fikrim, ister katılırsınız, ister katılmazsınız. Ben her kadın şöför kötüdür demiyorum ama %90'ı kötü. İstatistiklere girin bakın dünya genelinde kaç tane kadın şöför kazası var. Ülke acemi şöförlerle dolu. Direksiyonu herkes tutar, 15 yaşındaki çocuğun eline ver o da sürsün arabayı, önemli olan bu gibi durumlarda ne yapacağındır. İşte burada da devreye tecrube giriyor. Altına lüks arabayı çekmeyi biliyorsun, hava atmayı da biliyorsun araba bozulunca niye yapmıyorsun?

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
bu arada buyuk aracta kullniyorum buyuk araclarin yaptigi cogu kaza kor noktaya giriyorlar sag on tarafi goremez sonucunda trfikte kanunen suclu sayilmazlar dolmuslar haric bunda

jeodemp

Üye
Tepki
154
İsim
Ferdi
Bisiklet
Merida
Dolmuşun hızlı gitmesinin sebebi de, adamlar süre ile yarışıyor. Keyfinden basmıyor gaza. Süre geçtiği zaman ceza yiyorlar.

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
Isin esasi ticari olarak araba kullanmayan soforleri fazla anlayamaz 365 gun saatlerce arac kullaniyorlar arac kullanmayana gore kaza yapma ihtimalleri daha fazla

Berkec.

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Diğer
@ferdiunyilmaz

kronik

Aktif Üye
Tepki
56
İsim
volkan
Bisiklet
Mosso
Forum polyana kayniyor arkadas, cocuk gayet guzel fikrini belirtmis, katilmayanlar fikirlerini belirtir. Kadin suruculer dikkatsiz ve acemiler. Biri yazmis tecavuz edip oldurenler erkek :) saka gibi. Bir kadin surucu carpsa bu durup dururken kadin haklarini savunanlara bakalim gene ayni seyi soleyebileceklermi.

Ha bu arada ozgecan icin eylemlere katilip 1 hafta sonra ayni sekilde baska bir kiza tecavuz edip oldurende erkek. O yuzden gosterisde olmuyor bazi seyler.

• Beğen
Tepkiler: jeodemp ve gmfaruk

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
Gecmis olsun
Jantin yamulduysa tamir ettirmekle ugrasma
Umarim kask kullaniyosundur

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@kronik onu yazan biri degil, arkadasin adi onur ve sadece tecavüz olayini yazmamis, beraberinde daha fazla seyler yazmiski nedemek istedigi anlasilin diye. Ama okumadan anlamaya calismak tabiki biraz zor olur ki bence icimizde detayli, dogru ve akillica yazilmis yorumlari onur yazardir. @Onur YCL

• Beğen
Tepkiler: tameryc

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat Cömez Eyvallah Murat abi. Bir kişiye dahi ne anlatmak istediğimizi anlatabiliyorsak bizim için kazançtır. Mesleki bağlamda da sıkça karşılaştığım için örnekleri geniş tuttum. Lakin anlayana tabiki. Selamlar, sevgiler.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Onur YCL
Bosver onur, anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az. Bence bu konuyu yöneticiler daha fazla uzatmasin, konu resmen kadin düsmanligina döndü. Zaten baslikta bir hayir yok, yöneticiler aslinda basligi okur okumaz konuyu kapatmalari gerekiyordu.

@Edip Dinçer, @Sadettin Z. @Atilla Gobel @BF Okuru @Tahir Keskin

Tepki
12
Bisiklet
Carraro
Öncelikle geçmiş olsun.

Bu tip basmakalıp fikirleri savunanlar genellikle "benim fikrim isteyen katılır isteyen katılmaz" diye savunur fakat toplum böyle işlemiyor maalesef. Biraz gerçekçi olup araştırmak gerek.
(link)

Sayılardan ziyade yüzdeler daha makul ve isabetli sonuçlar verdiğinden 10 dk incelerseniz zaten bu işin cinsiyetle alakalı olmadığını olsa dahi kadınlar kötü sürücülerdir denilemeyeceği aşikar.
Biraz daha derinlemesine incelerseniz yaya kazalarında dahi benzer istatistiksel sonuçlar mevcut.

İkinci olarak bu tarz cinsiyetçi yaklaşımlar daha da vahim. Erkek birey üstünlüğünü(?) kadın üzerinden tanımladığı sürece toplumsal ilerleyiş yavaşlıyor çünkü toplum tek ayaktan ilerlemeye çalışmış oluyor o da ayrı konu.
Nasıl ki bir trafik kazası gerçekleştiğinde yine erkek sürücü diye başlık atılmıyorsa, umarım bir gün sizin kullandığınız dilde her türlü etiketleme gibi kaybolacak.

Sözüm şudur ki daha iyi bir toplum olabilmemiz için değişime kendimizden başlamamız ve önceliği kullandığımız ifade ve dile vermemiz gerekiyor.

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
Cok gecmis olsun jantiniz r500avic aksium takdirma dusuncenizi pek etik bulmadim gerekirse sifir r500 jant tsktirip fatura edersiniz bayana ama aksium daha pahali bir jant bu durumdan avantaj saglamaya calismanizi ben dogru bulmadim tekrar gecmis olsun

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
Adam hasar gören bisikleti için fikir talep ediyor,millet bayan sürücü avukatlığı yapıyor.Bence hiç tamirle uğraşma, bisiklet yerde sürüklendiğine göre tamamı hasar görmüştür, bisikletin bedelini talep et.