Yine kadına şiddet-baskı..

Hasan TÜRKER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.805
oncelıkle sozlerıme sporcu kardesımıze gecmıs olsun dıleklerımı ıletmek ıstıyorum.

bu nedır kardesım yaaa. her gun bır kadına sıddet her gun bır kadını oldurmek. ayıptır, yazıktır vede gunahtır. oncelıkle sunu dusunun kadınlar olmasaydı toplumun hıc bır kesımı olmazdı. bızım annelerımızde bırer kadın unutmayın. boyle bır yaratıgın ( hayvan bıle demek ıstemıyorum ) yaptıgına bak. neymıs kız bacaklarını uzatıp oturmus. be serefsız sen kımsın lan. bu cesaretı kımde vede nerden alıyorsun. ne ıstıyorsun. gelıp banada desene hadı hergun kaprı gıyıyorum vede yarı geldıgınde otobuste bacaklarımı uzatıyorum. hadı banada desene yada gelıp ayaklarıma vursana. yemın edıyorum varya o bacaklarımı senın munasıp bır yerıne ...... herkes anlamıstır zaten. nedır kardesım bu yobazlık. bız boylemı medenı bır toplum olucaz. boylemı ılerlıycez, buyuyecegz. bırakın bu ıslerı yaa. baska seylere kafanızı yorun. baska seylerı cozmeye calısın. bu ulkede hergun bır suru suc ıslenıyor. aldıgımız para hergun cebımızde pul oluyor. neden kımse bunlar ıcın sesını cıkarmıyor. bu ulkede hergun askerler ana kuzuları 3-5 ıt yuzunden sehıt oluyor. sız kalkıyorsunuz sporcu bır kızı sortu ıcın darp edıyorusunuz. belkıde o darp ettıgın kız 5-10 yıl sonra ulkemızı uluslararası platformlarda temsıl edecek...

• Beğen
Tepkiler: cruphasulie
Scudo

Hasan TÜRKER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.805
@Harun Sayı

aynen katılıyorum harun hocam. ınsanlar avrupada cıplak olarak bısıklete bınıyorlar ama kımse kalkıpta onları tartaklamıyor. bırakın cıplak bınmeyı bız kask taktıgımız ıcın bıle ınsanlar uzaylı gozuyle bakıyorlar :D dusunun ıste ne kadar medenıyız :D :D :D

MertDokur

Daimi Üye
Tepki
205
@Nuri Kongur

bu ancak okuma yazmayı yeni öğrenmiş çocukların münazara yarışmasında geçebilecek bir argüman. İstatistikler sallama (gerçekçi olsun diye küsürlü bile değil), görüş tutarsız. Türkiye Avrupa'da en az alkol satılan ülke olmakla beraber suç oranlarında başı çekmektedir. Ayrıca ülkede herşeyin kayıtsız olmasından dolayı suç oranının bilinenden çok daha yüksek olduğunu tahmin ediyorum.

Buna karşın alkol tüketiminin tavan yaptığı ülkelerde (mesela Fransa) bu ülkelerdeki etnik gerginliklere rağmen suç oranları bu noktalarda değildir. Ayrıca din ile ilişkisine bakarsak iskandinav ülkelerinde ateist/agnostik oranı yüzde 80'lerde dir ve bu ülkelerde suç oranları son derece düşüktür.

Türkiye'de dinin toplumsal kuralları doğrudan belirlediği ve alkol tüketiminin son derece düşük olduğu bir yerde 100.000 de 10 gibi yüksek bir cinayet oranı varken Japonya gibi alkol tüketiminin çok olduğu (ve reklamının da olduğu, her tren ve merkezde kesinlikle bira reklamı görürsünüz) ve dinin sadece kültürel bir kavram olarak düşünüldüğü (bir nazar boncuğu kadar ciddiye alınmaz) bir ülkede 100.000 de 0.83 gibi bir cinayet oranı vardır. Keza almanya 0.84 cinayet oranına rağmen üniversite kantininde bira satılan bir ülkedir.

bunlar böyleyse alkol suçu önlüyor gibi bir yorumda bulunabilirsiniz. Daha önceki yorumunuza dayanarak bu verilere bakınca çıkaracağınız sonuç bu olur diye tahmin ediyorum. Ama hayır alkol suçu önlemiyor mesela Rusya 100.000'de 20 ye yakın cinayet oranı vardır ama alkolde biraz tüketilmektedir. Konu hem ekonomik hemde kültürel bir konudur. Türkiye gibi toplum terörü ile yaşayan ülkelerde en ufak bir farklılık bile zor kabul edilir.

Bunun sebebi Türkiyenin köylü kültürünün baskın olduğu biryer olmasıdır. Köyler ufak ve tek tip kişilerin bulunduğu yerleşim alanları olmakla beraber şehirler tanım gereği her türlü insanın olduğu yerlerdir. Şehirlerde her tür insanı görenler kendisinden farklı olanlara karşı saldırgan olmamayı öğrenirler. Örneğin Türkiye'de eşcinseller en iyi ihtimalle aşağılanmaktadırlar, İngiltere'de ise dev eşcinsel yürüyüşlerine belediye başkanı katılmaktadır.

Durum böyle olunca ortalama John eşcinsellere saldırmak doğru değil, belediye başkanı bile onların yürüyüşüne katılıyor diye düşünür. Ortalama mehmet ise istanbul belediye başkanı, diyanet işleri başkanı gibi tipleri dinlediğinde, pusulası o tipler olduğunda durum bildiğimiz gibi oluyor.

Bildiğiniz kurumsal eğitim birşeyleri çözmüyor bu arada. Ben Türkiye'nin en iyi okulları arasında sayılan birkaç yerde okudum ancak en iyisinde eğitim kabul edilebilirin altındaydı. Buradan alınan eğitimle sınıf arkadaşlarımın çoğu pek bir zihinsel başarı elde edemedi. Bunu yapabilenler hep kendi çabaları ve aileleri sayesinde bunu başardı. Ahlak kuralları olarak tuhaf şeyler öğreten bir toplum olduğu sürece (oranı kapat, düzgün yürü, erkeklere bakma, gece ıslık çalma, seks kötü birşeydir, bekaretini kaybeden kadın evli değilse öldürülmelidir) eğitim kurumları ortalama toplumun çok üzerine çıkamaz zaten.

Kısacası türkiye dinsel ve toplumsal baskı sebebiyle böyle tuhaf ve yaşaması tatsız biryer olmuştur. Alkol yüzünden olsaydı 17-22 yaşlarım arasında yaklaşık 1000 tecavüz, 650 cinayet filan gerçekleştirmiş olmam gerekirdi.

Size tavsiyem her sabah kalkıp bisikletinize binmeniz ve indikten sonra biraz o kaskın altında kalan kısmı geliştirme egzersizleri yapmanız. İnsan okuduğunu anlamadıktan sonra zor çünkü. Oksijen iyi gelir hem...

Biraz okuma araştırma yetisine sahip olmanız dileği ile...

-Mert'in 6 yaşındaki yeğeni

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
Hahahha Fransa'mı suç oranlarında bizden düşük? Güldürmeyin adamı,Paris'te metroda kadınları bir yandan taciz edip bir yandan da çantasını çekip almaya çalışan serseriler ile dolu..Türkiye'de böyle bir olay olsa medya kuruluşları hemen yayınlar ama pariste günlük meseleler bunlar...

Kendi ülkemizde olan ayıplardan hoşlanmamak iyidir ama bazımız çok abartıyor..

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Konu bir ağacın dalları gibi her yöne gitmiş.

Olay kadına şiddet diye başlamış. Burda durum bazı çevrelerce şiddetle reddedilen karşı
provakasyon olarak nitelendirilen: ''Mahalle Baskısı''ndan başka birşey değildir.
Cadde'de, Nişantaşında bayanların keyfi olarak giydiği minisine taytına ortama dallamış
bir şahıs laf edemez başına geleceklerden korkar.
Fakat perifere gidince erkek kadın fark etmeden sporcunun ihtiyaci kıyafetine laf edilir.
Kendini para ile güvenceye almayan insanlar ne yazıkki tektipleştirilmeye, bastırılmaya
çalışılıyor. Kadınlar pasif, erkeklerde bu baskıyı sürdürecek medeniyetten uzak kişiliklere
çeviliyor.

Bunları geçtim imamın kotuna, motosikletine laf edilen bir ülkedeyiz ötesi
yoktur. Hayatını din eğitimine adamış bir insan, kişisel zevklerinden tarzından mahrum
edilmeye çalışılıyorsa; dinden öte; asıl suçu mahalle baskısında, gelenek, töre vs.
diye yutturulmaya çalışan tabulaşmış zırvalarda aramak lazımdır.

Bir taraf da siz dinden vurmuşsunuz, bizde içkiden vuralım demişler. Tamamen haksız
değiller aslında. Kısaca söyle açıklayayım:

-İçmeyi bilen, medeni bir insan; hiç birşey olmaz; kimseye zararı dokunmaz, kavga
çıkarmaz, tam tersine ortamı neşelendirir.
-Medeni fakat içmeyi bilmeyen insan; kimseye zararı dokunmaz; biraz maymun olur,
yine ortamı neşelendirir. Arkadaşları tarafından eve bırakılmalıdır.
-Medeniyetten uzak ve içen insan; normal hali tehlikeli olan bu insan grubu
içince daha da tehlikeli hale gelir. Herşey beklenir.

Sorun yine nereye geldi ''medeniyetten uzak'' ve böyle olmaları istenen, bu şekilde
yetiştirilmiş insan grubuna...

Üçüncü olarak Hasan bey güzel bir konuya değinmiş. Bu insanların ülkemizi temsil
edeceği akıllarına gelmiyor mu demiş. Ne yazıkki en alttan en üst eğitim, gelir vs. vs.
seviyesindeki yurdumuz insanlarının; Türkiye'de kaç sporcu yetişiyor yurt dışında
hangileri temsil ediyor? Bilmiyorlar ve umurlarında değil. Oturup bir saat
boyunca yurt dışında gözden çıkarılmış futbolcuları, bu futbolcunun nerede oynayacağını;
20 sene top koşturmuş 10 sene antrenörlük 5 sene teknik direktörlük yapmış edasıyla
konuşurlar... anca bu...

Ferhat Öz

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar hareketleri İslam la bağlaşlaştıranlara sesleniyorum.Buna ne diyeceksiniz. Adam özür dilemesine rağmen kız tokat atmış.(link)
Siz önce önyargınızdan kurtulun.

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
@Yusuf Z. Şipal

Bana önyargılardan uzak bir tane yayın merkezi söylermisiniz...

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@emin tak

haber5 bildiğin ısmarlama yayınlar yapan bir sitedir..
Bu zaten bilinen bir gerçek.. Tarikatlerin internet kanallarından birisi... ;)

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
@serhat toy

Belliki anlamamışsın ricamı..Bana ısmarlama yayın yapmayan bir haber kuruluşu söyleyebilir misin?

Türkiyede ki en büyük yayın kuruluşları manşetten ülkeyi galeyana getirip ertesi gün orta sayfalarda ufacık özür beyanı yapıyor..

Haber5 çok büyük bir site değil,ha bu yalan haber yapma hakkı doğurur mu kesinlikle hayır! Ama senin okuduğun kaynaktaki haberin doğru olduğu ne malum? Sen sadece öyle umdun ve içindeki bütün siniri bu forumda boşaltma ihtiyacı duydun..

Ayrıca bazı şeyleri ufacıkta olsa araştırın,haber5 tarikat sitesi değil siyasi bir görüşe ait bir sitedir..Bu bile gayriciddi birilerine sataşma arzunuzu gösteriyor..

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Herşey bir yana, mesele şundan ibarettir. Doğada büyüğün küçüğü yemeye çalıştığı, güçlünün zayıfı ezmeye uğraştığı bir gerçek. Tüm canlıların genindeki ortak yön. Zaten bu hissi aştıkça insan olmaya başlıyoruz.
Kendini Müslüman zanneden bir çoğunluk var, bunların çok çok büyük bir kısmı eğitsel seviyesi beklenen düzeyde olmayan, kulaktan dolma bilgilerle bu grubun dahili olmuş. Bu grubun içinde din olgusunu algılaması gerektiği gibi algılayıp içinde yaşayan, kimseye empoze etmeye kalkışmayanlar da var onları tenzih ederim ama pek çoğu diline dolamış, özünden bihaber, çoğunluk olmanın verdiği gücü kullanıp azınlık olanı ezmeye çabalayan tek hücreliler. Gerek Erzurum hadisesi ve gerekse de bu olay ve bilinen onlarcası, hatta dinle ilgisi olmayan mecradakiler, örneğin kask takanlara bulaşanlar vs bunların hepsinin temel güdüsü (güdü diyorum çünkü dürtü insanda olanıdır) ortak. Bu güruhun entelektüel seviyelerine bakıldığında farklı birşey de beklememek gerek.
Herneyse amacımız kulları aşağılamak değil, kul zaten hareketleri ile bunu kendine yapıyor.
Olayı basit ele alıp (kaynakların aktardıklarına bakmadan, bu durumdaki kadına böyle zulüm edildiğini varsayarak) bu davranışı nasıl karşılıyoruz, budur mesele.
İçinize siniyorsa, kadın giymesin şortu, burası Müslüman mahallesi, ya da adaba aykırıdır, kadın bu kıyafeti giyemez diyorsanız ayrı, içinize sindiremiyorsanız, kadına yaşama hakkı veriyorsanız (ki hiçbir kadın iffetini toplum içinde ayaklarının altına o derece almaz) ayrı.

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
Nurcan İbrahimoğlu'nun, İETT otobüsünde şort giydiği için dayak yediği iddiaları yalan çıktı. İddialar, yolcu ve şoförün anlattıklarından sonra farklı bir boyut kazandı!

Bindiği İETT otobüsünde kısa şortlu olduğu gerekçesiyle dayak yediği iddia edilen Nurcan İbrahimoğlu'nun, aslında yolcuya kendisinin saldırdığı ortaya çıktı.

Nurcan İbrahimoğlu'nun, İETT otobüsünde şort giydiği için dayak yediği iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. İddiaya göre Beşiktaş bayan voleybol takımı oyuncusu ve Haliç Üniversitesi öğrencisi 19 yaşındaki Nurcan İbrahimoğlu, belediye otobüsünde ayaklarını uzattığı için bir yolcu tarafından tartaklanmış, çenesine isabet eden yumruk yüzünden dudağı patlamıştı.

Olaylar bununla da sınırlı kalmamıştı.. Sosyal paylaşım siteleri üzerinden ”O hayvanı bulun” kampanyaları başlatılmıştı. Hatta Nurcan'a destek veren kadın voleybolcular, cumartesi günü şort giyip Nurcan’ın hakarete ve saldırıya uğradığı 42M hatlı İETT otobüsüne toplu olarak bineceklerdi.

Ancak işin aslının medyaya yansıdığı gibi olmadığı yolcu ve otobüs şoförünün ifadeleriyle ortaya çıktı. Rotahaber'in ulaştığı görgü tanığı yolcu ve otobüs şoförü, Nurcan İbrahimoğlu'nun dayak yediği iddialarını yalanlayarak, asıl İbrahimoğlu'nun yolcuya tokat atarak sert bir cisimle kafasına vurduğunu belirttiler.

KIZ KAFASINA SERT BİR CİSİMLE VURDU

Olay sırasında dayak yediğini iddia eden kızın önünde oturan Salih Usta o anları şöyle anlattı;

" Otobüsün ön tarafında oturuyordum. Arka taraftan gelen gürültüler üzerine ayağa kalktım ve bayanın elindeki cisimle bir yolcuya vurduğunu gördüm. O sırada yanımıza şoför geldi ve ne olduğunu sordu. Nurcan'ın vurduğu yolcu, bayanın ayaklarını uzattığını, kendisinin de bunu görmeyerek ayağına takıldığını ve daha sonrada bayandan özür dilediğini söyledi. Ancak Nurcan, yolcuya önce tokat attı. Ardından da benim de gördüğüm şekilde elindeki sert cismi yolcuya vurmaya başladı."

Görgü tanığı Salih Usta'nın, bu ifadesini polis merkezine giderek, orada da verdiği öğrenildi.

"ÖZÜR DİLEYEN YOLCUYA TOKAT ATTI"

Görgü tanığı İETT otobüs şoförü, arbede çıktığı anda otobüsü durdurup olay yerine gittiğini, kavgaya tanık olan vatandaşlara olayın nasıl geliştiğini sorduğunu söyledi.

Nurcan İbrahimoğlu'nun otobüsün ön bölümünde oturduğuna dikkat çeken otobüs şoförü, "Oturduğu yerden ayaklarını boşluğa uzatmıştı. Darüşşafaka durağından binen 3 yolcu, bayanın ayağına takıldı. Ayağına takılan yolcu özür dilemesine rağmen bayan tartışmayı sürdürdü. Tartışma devam ederken üstelik özür dileyen yolcuya tokat attı ve sonra arbede çıktı." dedi.

İETT şoförü, polis çağrılmasını teklif etmesine rağmen Nurcan İbrahimoğlu'nun, bu teklifi geri çevirdiğini ve olayı kapatmaya çalıştığını vurguladı.

MİLLİYET ve DHA'NIN TEZGAHI BOZULDU

Milliyet Gazetesi ile Doğan Haber Ajansı'nın söz konusu olayı oluş şeklinin tam tersi şekilde haberleştirerek medyaya servis etmelerinden bir gün sonra olayın aslı ortaya çıktı. DHA'nın tezgahı, Rotahaber'in otobüs şoförü ve görgü tanığı yolcuya ulaşarak olayın aslını ortaya çıkarmasıyla bozulmuş oldu.

(link)

bir okuyucu yorumu : Milliyet bir Ramazan ayını da es geçsin. Her Ramazan'da hep aynı tür haberler. Her seferinde de ortaya çıkıyor yalan haberleri

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@emin tak

Galiba Numandan bahsediyorsunuz ;)
Bağlı bulunduğu siyasi görüş savunucuları tarikat adamlarıdır
İkisi aynı anda olabilen şeyler ;)
Ayrıca o ricanız benden değil başkasındandı.. dialoga girdiğiniz insanları karıştırmayın ;)
Ve benim neyi araştırıp neyi araştırmadığım konusunda yorum yapabilecek kadar hakkımda bilgi sahibi değilsiniz ;)
Ben zaten Kanal ve gazeteleri sevmem, bireyleri severim.. ;)
Yılmaz Özdil gibi kalemini sadece gerçekler,vatanı ve milleti için kullanan insanları severim mesela ;)

Şimdi içinizi başka birisinde boşaltabilirsiniz emin bey.. ;)

MertDokur

Daimi Üye
Tepki
205
@emin tak

Birkaç farklı ülkede çok uzun süreler olmasa da bulundum, bulunduğum ülkeler arasında kendimi gerçekten tehlikede hissettiğim tek ülke burası ve daha hafif olmakla beraber ingiltere. Ayrıca belirtmeliyim ki londra'nın çok tekin olmayan bir yerinde potansiyel tehlike hissetmiş olmakla beraber istanbul'un en güvenli yerlerinde benim ve arkadaşlarımın başına sürüyle olay geldi.

Fransa konusunda belki bir hata yapmışımdır diyordum ama yok... buyrun buradan yakın...

Türkiye cinayet sıralamasında 1.

(link)

Evrime inanmama konusunda da 1. ayrıca teokratik olarak yönetilmeyen ülkeler arasında tanrı inancının en kuvvetli olduğu ülkelerden de biri...

türkiyede hem geçmişten gelen hem de yeni koyulan öyle kanunlar var ki... az-çok gelişmiş bir ülkeden gelen birine anlattığınız zaman durumu algılayamıyorlar. bir arkadaşımın yabancı kız arkadaşına neden istediği gibi giyinmesinin türkiyede kötü bir fikir olduğunu anlatması çok zor oldu...

• Beğen
Tepkiler: serhat toy

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
bırazda türkiye yanılgı basın istatistigi olusturulması lazım
islamiyet karsıtı basın organlarının bilinmesi lazım
misyonerler tarafından islam adına yapılan komplo teorilerinin arastırılması lazım ve

HAK DİN DİL BAYRAK NAMUS GİBİ KAVRAMLAR KARŞISINDA TÜRKLERİN DUYDUGUNA OKUDUGUNA İNANIPTA YARGIDA BULUNAN BİR MİLLET OLDUGUNU ANLAMAK LAZIM

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
@serhat toy

Evet ben sizden rica ettim fakat başka birisi cevap verince diyalog onun ile gelişti.Araştırma yapın dediğimde o kişiydi siz değil.Boşuna alınganlık etmişsiniz.Siz varın her önünüze geleni yaftalayın ben niye uğraşıyorsam..

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@emin tak

Merak etmeyin emin bey kimseyi yaftaladığımız yok,bizi bilen bilir ;)

Buyurun bu da sizin kimden rica ettiğiniz hakkında DOĞRU SÖYLEDİĞİNİZİN kanıtı.. çünkü ben Yusuf beyim zaten.. o yüzden serhat toy yazıyor isim bölümünde ;)

http://i51.tinypic.com/1zw0rj9.jpg

Hadi eyvallah şimdi...

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@Goflet

Yeni nesillerin filmin böyle süper sahnelerini kaçırması...İçler acısı...
Ben bu sahneyi her izlediğimde yüzümde gülücükler açar...

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
Eyvallah sağolasın..Hem Yusuf Beyim diyorsun hemde solda isminde Serhat Toy yazıyor.Kafamı karıştırdın.Haa seninle gelişmişse diyalog o zaman problem yok..Özür dilerim karıştırdığım için şahısları.

Eğer ki olay HÜrriyet ve Milliyet'in her Ramazanda ki yaptığı gibi bir yalan haberse belalarını bulsunlar..Haa haber gerçekten ilk yayınlandığı anda ki gibi ise o zaman da o adam yaptığının bedelini öder umarım..

Biz millet olarak kutuplaşmışız tartışmalar bizi dahada uzaklaştırıyor,o yüzden daha da kutup olmamak adına ben tartışmadan uzaklaşıyorum..