Yine bir Kamil Koç rezilliği!

bariss.t

Daimi Üye
Tepki
313
İsim
Barış T.
Bisiklet
b'Twin
Şahıs otobüslerinin arıza yaratmasının nedenini söyleyeyim, otobüsün bagajlarında genellikle mal taşınır, bir otobüsün ne kadar mal alabildiğini bilseniz şaşarsınız :)

Bisiklet dediğimiz zımbırtı da hacimli olduğundan işlerine gelmiyor. Yolculara ayırdıkları ufak alan çabuk dolarsa kendi yüklerine yer kalmaz.

Scudo

Pabioo

Üye
Tepki
170
Bisiklet
Carraro
Bende aynı durumu yaşadım. Kısaca anlatmak gerekirse muavin otobüse geç geldi. Yani sefer saatine 10 dakika kala civarında geldi ben ve arkadaşım bisikletler ile beklemedeydik. Bisikletleri yükletmek için muavini çağırdığımda bunları almam ben dedi kestirip attı. Nasıl almıyorsun kardeşim, iki tane bisiklet hakkım var benim almak zorundasın dedim. Kısa bir tartışma laf dalaşından sonra kaptan muavine yetkinin onda olduğunu isterse almayacağını söyledi muavinde almıyorum dedi. Bekle bakayım yetki kimdeymiş diyerek peron sorumlusuna gittim. Geldi her otobüsün iki tane bisiklet hakkı olduğunu almak zorunda olduklarını söyledi. Muavinde paşa paşa aldı. Tehdit etmeyi de ihmal etmedi. Otobüs dolarsa atarım dışarı diyerek. Bende ben inene kadar dokunamazsın bile dedim. Sonuç olarak hiçbir şey olmadı bisikletimle vardım gideceğim yere. Eklemem gerekiyor otobüs bagajları boştu. Burası yük kamyonu mu diyerek almak istemedi muavin efendi. Hakkımız olanı savunmadan elde edemiyoruz maalesef.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Ben İstanbul'dan Adana'ya, otobüsün full + full dolu olduğu bir gün 50TL karşılığında yalnızca bisiklet yollatmıştım.
Hiç yazıhane veya bilet almakla falan uğraşmadım :) Şoförün eline 50TL para verdim, o dolulukta bisikletime öyle güzel bir yer buldu ki anlatamam.
"Kesinlikle sığmayacak daha bir sürü yolcunun eşyası var" dediğim anda öyle bir yere koydu ki aklım şaştı kaldı :)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bunların kamillikleri, kemaliyetleri gitmiş sadece koçları kalmış. Onlada bizi boynuzluyorlar.

Tepki
0
İsim
talat
Bisiklet
Sedona
Lüleburgaz'da oturuyorum İzmir'de okuyorum iki şehir arasi pamukkale turizm ile 10 dan fazla kez bisikletimi taşıdım hiç sorun olmadi. Zaten yasal olarak 30 kg hakkımız var yüküm 30 kg dan fazla olmadığı sürece muavine 1 tl bile vermem.

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
Kamil Koc'un kendi sitesinde konuyla ilgili yazılı açıklama varmış, şimdi gördüm..

Bisikletli Yolcu
Otobüslerimizde diğer yolcu bagajlarına zarar vermeyecek biçimde bisiklet taşınabilir. Bisiklet taşıma koşulları aşağıdaki gibidir:
  • Her otobüste maksimum iki bisiklet bagaj alanında taşınabilir.
  • Bisikletin ön tekerleği demonte edilmiş bir şekilde bagaja dâhil edilebilir.
  • Bagajda bisiklet üzerinde meydana gelebilecek fiziksel zararlardan Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. sorumlu tutulamaz.
  • Bisikletini taşımak isteyen yolcu bilet alım esnasında bilet satış merkezini ya da çağrı merkezini arayarak yolculuğundan önce bisiklet taşıma talebini bildirmelidir.

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@cem_filiz
İlginçtir çağrı merkezini bu konu için her aradığımda, konuyu ilk defa duymuş bir ses tonuyla "bizi aramanıza gerek yok ki, 2 bisiklete kadar alırlar" cevabını aldım. Ama her seferinde de arıyorum, maksat bunu öne süremesinler tartışma anında. Hatta aradan bineceksem otobüsün ilk kalktığı yerin gişe/peron sorumlusuna ulaşıp tembihliyorum "ben şuradan bineceğim, otobüsün muavinini uyarın bagajı ona göre yüklesin" diye.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Bugün Alibey köyden 01:20 Ankara otobüsüne bilet aldım, şu an saat 02:30 otobüs hâlâ yok... Bu otobüs ne zaman gelir? Buradaki görevli arkadaşlarda bir bilgi vermiyor

yanık_orhan

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
orhan Y
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Cyclocross