Yeşil Şerit..

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
arkadaşlar bilindiği üzere patlak önleyici yeşil şeritler belli bir süre sonra hem lastiği hemde kendini kesip parçalıyor:eek:
o yüzden eğer kullanılacaksa Zefal şeritlerden kullanılması tavsiye edilir..

Scudo

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
@superonlayn
kardeş ben kullanıyorum normal şerit neden zefal şerit bunda hiç sorun çıkmıyormu???

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
@isoking
zefal şeritlerde kesinlikle böyle bir sorun yok.
diğer şeritler belli bir süre sonra telef oluyor,bu artık biliniyor..
ancak sende daha olmadıysa şanslısın..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Arkadaşlar bu şeritlerin "paralanma" olayı genelde düşük basınçta lastik kullanmaktan kaynaklanıyor. Zefal şeritleri denemiştim zamanında, sert bir yapısı olduğu için kendini paralamak yerine iç lastiğimi paraladı :(. Uzunca bir aşınma oluştu resmen. Min. 35 PSI kadar hava basarsanız bu sorun ortadan kalkacaktır.

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
bende delta marka patlak önleyici şerit kullandım.beli bi süre sonra hem kendini hemde iç lastiğimi parçaladı.zefali incelediğimde biraz daha yumuşak olduğunu
farkettim.ama sonuç olarak halil'inde bahsettiği gibi eğer önerilen basınçta lastikler şişirilirse kesinlikle böyle bi olayla karşılaşılmaz.iyi forumlar.

Tuurok

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Teo
Bisiklet
Salcano
@superonlayn Hâlâ hayattamısınız bilmiyorum ama bu yeşil dediğimiz zefalin yeşil renkli şeritleri mi yoksa yeşil diye marka mı var?

• Beğen
Tepkiler: DutPekmezi

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
873
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@Tuurok abi şaka mısın çok eski konuları bulup soru mu çıkarmak istedin anlamadım :D ama komik bir hortlatma metodu olmuş
"Hala hayatta mısınız bilmiyorum ama...":koptum::koptum::koptum:

Adamın son aktivitesi yok, hiç yok... :koptum::koptum:
en son yazdığı mesaja baktım 2010 yılında :koptum::koptum:

Tuurok

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Teo
Bisiklet
Salcano
@mhtozel :) Yeni konu açmayım dedim. Belki ipleyen olur diye:komik:

Arkadaşlar yokmu hayatta olan ve zefal şerit kullanan kimse

Hevesli

Aktif Üye
Tepki
260
@Tuurok Aynı ürün. Ben kullanıyorum, memnunum. Cam kırıkları görünce kaçmaya çalışmıyorum çok büyük değillerse. Oturduğum yerde yol zemin malzemesi olarak dal, taş, kırık plastik parçaları ve içki şişesi kırıkları kullanılmış.

Saru

Aktif Üye
Tepki
194
Bisiklet
b'Twin
@H.T Aynısını bende düşünüp heyecan ile konuya girdim fakat karşıma "Hâlâ hayattamısınız bilmiyorum ama bu yeşil dediğimiz zefalin yeşil renkli şeritleri mi yoksa yeşil diye marka mı var?" çıkınca ne oluyoruz dedim ve tebessüm ettim. :)

• Beğen
Tepkiler: H.T