Yeniden bisiklete binmek

Rocketman

Aktif Üye
Tepki
434
İsim
Ata A.
Bisiklet
Giant
Eğer henüz yapmadıysaniz, sele ayarini hatırlatmak isterim. Seleniz doğru açıda değilse vücut ağırlığınizin çoğunu kollarınıza bindiriyor olabilir.

Scudo

dwain

Üye
Tepki
37
İsim
Kaan Aslan
Herkese merhaba, bu mesajı yazdığım günden beri yaklaşık 10 ay süre geçmiş. Mayıs aylarında geçen yıl bisiklet binmeye başlamıştım.

1,77 boyum 99,5 kilom vardı.
Kilom artık 78. O gün diyetisyene başlamıştım. Diyetisyen bana sağlıklı ve dengeli beslenmeyi öğretti. Yemediğim bir şey yok. Her şeyi yiyorum ama günlük beslenmem gereken miktarları geçmiyorum. Önemli olan her besin değerini almak ve günlük ihtiyacınız olan kalori miktarına uygun yemek yemek.

Bisiklete eylül ayının sonlarından beri binmiyorum. Soğuk havalar başlayınca bıraktım. Sanıyorum Nisan ayında ufak ufak yeniden başlarım. Kilo problemim kalmadı. Sadece vücudumdaki yağ oranımı %22'lerden %19'lara veya belki %18'lere indirmek istiyorum o kadar.

Özetle bisikletin kilo vermemde çok büyük yardımı oldu. Beslenme konusunda doğru bir diyetisyen ile çalışırsanız keyifli ve hemen hemen her istediğinizi yiyecek şekilde bir programınız da oluyor. Bisikletle haftada 3 veya bazen 4 gün olmak üzere bazen üst üste bazen gün aşırı her sabah 12'şer kilometrelik bir tur yaptım o kadar. İlk başlarda 50-55 dakika iken son zamanlarda 40-45 dakikalara indirmiştim binme süremi. Otomatik oluyor zaten. Aşırı bir yüklenme yapmadan oldu bunların hepsi.

Neyse bu şekilde mesajlar açılıp bazen sonları gelmiyor. Ben en azından hangi tarihte hangi kiloda olduğumu paylaştığım için bugün son durumumu da iletmek istedim. Hayatınız değişiyor. Bir bisiklet mutlaka edinin :)

Görüşmek üzere...

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
@dwain maşşallah hocam çok iyi vermişsiniz , bu azimle korursunuz da. Fark fotosu varmı öncesi sonrası diye:)

dwain

Üye
Tepki
37
İsim
Kaan Aslan
Öyle bir foto bende çok var da :) En son başlamadan önce özellikle bir foto çekmedim. Genel olarak hep kilo alıp verdiğim bir hayatım oldu. Neredeyse 1 yıl olmak üzere bu düzene başlayalı. Kilomu hep korudum, hiç almadım. Zaten almamamın sebebi sadece bisiklet kesinlikle değil. Hala ayda bir bile olsa diyetisyene giderim. Kilo verme derdim yok ama kontrolleri yapıp bir şeyleri değiştiriyoruz. Ekliyoruz çıkarıyoruz vs...

Şimdi yağ oranımı düşürmek için de diyetisyenimle takip edeceğiz. Zaten tahmin ediyorum 1-2 ayda yağ oranım istediğim seviyeye gelmiş olacaktır.