Yeni Zelanda (Silahlı Adam Saldırısı)

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tamam bir nevi haklısın fakat burada öldürdüğün kişi bir insan ve geçerli bir sebebi yok. O zaman Las Vegasda 50 üzeri kişiyi apartman dairesinden konsere ateş eden insanla veya yılbaşı alişverişinin yapıldığı caddeye tırla dalan kişiye de mi normal insan diyebilir veya bu bakış açısı ile bakar dersiniz? Veganlık tercih olabilir ama insan öldürmek bir tercih olamaz.

Scudo

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@muhammedbensi
Öldürme eylemi tek başına bir kriter olamaz..1 kişiyi öldürmekle 100 kişi öldürmek arasında da bence bir fark yok..
Mesela geçen sene Türkiye'de 440 kadın öldürüldü..440 erkeğe deli gözüyle bakamayız ki..Aralarında muhakkak deli olan da vardır ve nerdeyse tamamı sağlıklı insan bunların..

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahlaksız
Sen müslüman değilsin o yüzden seviniyorsun sanırım bu olaya.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugünlük öyle olsun. Ne benim dediğimle bir sonuca çıkılacak ne de senin dediğinle. Boşuna konuşuyoruz. Fakat size katılmıyorum.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Türko
Sevindiğimi nasıl hissettiniz?Özel yetenekleriniz mi var?

Ne düşündüğümü merak ediyorsunuz galiba..Söyleyeyim..Umurumda değil..
Geçen sene Türkiye'de 440 kadın öldürüldü..Kimin umurunda?Kimsenin umurunda değil..
Birisi camide 50 kişiyi öldürdü,herkes üzülüyor/ağlıyor..Yeni Zelanda nerede desen,çoğu tarif edemez..!

• Beğen
Tepkiler: Serrchi

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@nonsteril
İlk mesajımda KONU KİLİT yazmıştım..
Herkese açık olan bir forumda,birisinin/birilerinin herkesi müslüman ilan etmesine de tepki mi koydum/koyarım..

• Beğen
Tepkiler: Serrchi ve hgercek

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
Evet arkadaş olaya müslümanlık olarak yaklaşmış. Daha da önemlisi INSANLIK... 49 insan ölüyor ve ibadet yaparken... karşıt tez olarak deseniz ki müslümanlar da öldürüyor daha farklı tartışılabilir ama siz insanların toplu şekilde katledilmesiyle kasapligi karsilastiriyorsunuz ve inanın ne yapmaya çalıştığınızı da anlamış değilim?

Ayrica bu konu neden burda tartisiliyor diyen arkadaşlar. Konu serbest kürsü. Bizler insaniz ve yaşadığımız dünyadan kendimizi soyutlayamayacagimiza göre canımızı sıkan şeyleri kendimize yakın bulduğumuz insanlarla paylaşma ihtiyacı hissetmemiz gayet normal.

Mehmet 38

Aktif Üye
Tepki
172
İsim
Mehmet Alay
Bisiklet
Salcano
@ahlaksız
Nasıl genelleme yaparsın özel yeteğin var galiba his okuma gibi. Düzgün insanlar yanlış tavırlara bir tepki koyar hele cinayet ise kızarda, üzülürde bunun kadını ayrı erkeği ayrı benim umurumda değil demek ahlaksızlık olur.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahlaksız
Düşünce yapını degistirmen gerekli. Ne demişler kötüden örnek olmaz. Kadınların ölmesini umursamayanlar vardır maalesef fakat kadınların ölmesini umursamayanlar var diye sizde müslüman yada değil sonuçta masum insanlardan bahsediyoruz, benim de umrumda değil diyorsanız o zaman sizi kadınların veya herhangi masum bir canın ölmesini umursamayan insancıklar grubuna alalım o halde.

Bu ahlaksız isimli arkadaş konuyu provake ediyor amacı konunun kapanması. Cevap vermek yerine onu yokmuş gibi kabul edip rahatsız edici mesajlarını şikayet edelim.

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.570
bu kadar hassas bir konunun burada tartisilmasi ne kadar dogru ? bence de bu konu kapatilmali , hepimiz icin soyluyorum .

• Beğen
Tepkiler: :DDD

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@nonsteril
Akli denge konusunda tartıştığımız için kasaplığı araya karıştırdım..Yanlış anladınız galiba..
Tekrar edersem..Bir vegan,hayvanları öldürenlere deli gözüyle bakabilir dedim..
@Mehmet 38
@Türko
Ben dürüstçe söylüyorum..Mesela kanıksama kelimesini de kullanabilirim size..
Siz de şaşırıyorsunuz gerçekten..''Vay be,adamın umurumda değilmiş..''
İnsanlar birbirlerini sürekli öldürüyorlar..Niye kafama takayım ki?!
Bugün de Hollanda'da birisi,birilerini zevk için öldürmüş..Oturup ağlayayım mı yani?

• Beğen
Tepkiler: Serrchi

Mehmet 38

Aktif Üye
Tepki
172
İsim
Mehmet Alay
Bisiklet
Salcano
@ahlaksız
O zaman cümleleri düzgün seç ve birde tavsiye ahlaksız olma

• Beğen
Tepkiler: Tuzlu_Fıstık

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valverde Movistar bile buraya gelmişse demek baya evrensel bir konuymuş. :)

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.491
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tekrar ediyorum bu o konu kapatılsın lütfen gereksiz polemikler oluşmaya başladı.Bisiklet forum amacının dışına taşıyor.Siyasi ve dini
söylemler artmaya başladı.Bunun yeri burası değil.Bence lütfen kapatılsın.Ve bu tarz konular açılırken daha dikkatli olunmalı , daha hassas
davranılmalı diye düşünüyorum.Saygılar...

• Beğen
Tepkiler: :DDD

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.570
@muhammedbensi

ne alaka yahu? kendinize gelin ?

edit: ironiyi yanlis anlamis olabilirim , malum hayat yogunlugu ;beni uyariniz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar ahlaksız diyor ki: herkese açık bir forumda (hepimiz müslümanız , hepimiz hristiyanız , hepimiz etçiliz, hepimiz BeşiktAşk’lıyız) genelleme yaparsanız ben de tepki gösteririm . Bunda kızmaca darılmaca olmamalı. Herkes farklılıklara saygılı olursa dünya daha yaşanası bir yer olur.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@a.valverde
Nickine baksana :D

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Mehmet 38
Anladım sevgili Mehmet..
Bundan sonra ahlaklı olacağım,düzgün cümle kuracağım,Dünya'nın öbür ucunda ölen insanlar için üzüleceğim:)

Şöyle bir şey var,laf açıldı madem,belirteyim..Birileri sizin neye sevineceğinize/üzüleceğinize karar veriyor..Türkiye'de her yıl yüzlerce kadın veya işçi öldürülüyor ama asla gündeme getirilmiyor bu konular..Çünkü sizlerin bu konularda üzülmenizi/düşünmenizi birileri istemiyor..
Yeni Zelanda'da şu olmuş,Venezüella'da bu olmuş,İsrail'de şu olmuş,Amerika'da bu olmuş..Medya pompalıyor mevzuyu,ister istemez her yerde karşınıza bu haberler çıkıyor ve siz de ister istemez üzülüyorsunuz/düşünüyorsunuz/ağlıyorsunuz..Bir cenazede herkesin suratı asıktır,ağlayanlar,feryat edenler vardır..Toplumu idare edenler de,sizlerin toplum dışındaki olaylara üzülmenizi,adeta sizi bir cenaze evine sokar gibi gerçekleştiriyorlar..Böyle yaparakta,toplum içindeki sorunları öteliyorlar..

''Sevindin mi?'' diye bir arkadaş sordu,söyledim işte..Umurumda değil..Banane Yeni Zelanda'dan..İsterse birisi Yeni Zelanda'ya atom bombası atsın,banane..Ben yaşadığım topluma bakarım..Toplum dışındaki gelişmelerle dış işleri ilgilensin..
Yeşil biberin kilosu 19.99 olmuş..Buna üzülün..!

• Beğen
Tepkiler: NS. ve MURAT3506