Yeni ve ilk bisikletim kron xc250

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
Arkadaşlar merhaba,

Forumda birazcık araştırma yaptım ve bütçeme uygun bir başlangıç bisikleti almaya karar verdim. Aslında başlarda bukadar para vermenin ne gereği var derken forumda zaman geçirdikçe bisiklet konusunda yanlış düşündüğümü anladım.

Aldığım bisikletin önce bir modelini denedim bacaklarıma tam oturdu ve rahat hareket edemedim, büyük olduğunu düşündüm ve biraz daha kısa olan modelini gösterdiler, oda sanki biraz bol gibiydi, gidona doğru yükselen bir borusu var üstünde, gidon kısmına doğru gittiğimde 3-4cm boşluk kalıyor ama koltuğa doğru geri geri gidince boşluk büyüyor bu normalmidir. Şimdi bu konuda bilgi verebilirseniz bisikletimi teslim almaya giderken ona göre yine XC250 nin diğer modellerinede bakabilirim.

İnşallah en kısa sürede resimleri ekleyeceğim :)

Scudo

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
bacak arası boya göre hesaplanır kadro boyu eğer onu kastediyorsan.

tam apış arasına bir cetvel koyup yerle paralel hale getireceksin, daha sonra bir kişiden rica edeceksin tam bacak arası boyunu ölçeceksin. internette bacak arası boyuna göre kadro boyu hesaplayan siteler var. sanırım bu site de de bilgi mevcut. kadro boyunu en iyi bu şekilde öğrenirsin.

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
İlk bisiklet tercihim bianchinin magnum modelinden yana kullanmış sonra forumla tanışmıştım. Aradan bir süre sonra XC500 ikinci el kadro geçti elime.. Herşey öle başladı..

Aramıza hoş geldiniz :)

• Beğen
Tepkiler: H.ibrahim Erdemir

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi ilk yorumu ben yapmayı çok isterdim ama nasip değilmiş :)
Hayırlı olsun abi :)

• Beğen

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
@M.Burak KARADAĞ

Hiç önemli değil, ilk yorum son yorum. Canın sağolsun kardeşim, içim ısındı sana. Dediğin yerden aldım bisikleti :) birde aynı düşüncede olmaları ve aynı bakış açısına sahip olmaları beni çok mutlu etti. Samimi bir sohbet yaptık bisiklet için ödeme yaptıktan sonra.

Sendende bahsettim, ALLAH razı olsun sendende. Onlarda mutlu oldular. Bu akşam gidip alacağım galiba, resimlerinide çeker paylaşırım ;)

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@H.ibrahim Erdemir

:)

Sağol abi :)
Bekleriz resimleri :)
Bu arada:

belki hatırlamamışlardır.Kel bir arkadaş dersen tanırlar.Kafamı 7-8 aydır kazıtıyorum da :)

@Serbay Akar

Evet kanka her zamaki gibi :) :)

• Beğen

Dethagorf

Forum Bağımlısı
Tepki
353
Sonunda bir kron xc 250 bisikletli var forumda .
Resimlerini de alır almaz ekleyin çok merak ettim . . :)

• Beğen

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
Resimler yavaş yavaş geliyor arkadaşlar, henüz sürüşe başlayamadım, direk eve geldim resimleri sayfaya atmak istedim :) . Birazdan dışarıya çıkacağım birgüzel dolanalım bakalım.

http://img29.imageshack.us/img29/2989/07042011030.jpg

http://img203.imageshack.us/img203/5017/07042011028.jpg

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Hayırlı olsun abi. İnşallah bisikletinle mutlu olursun. ( tam olarak ne anlamda anlayamadım sanki bisiklet sevgilin :D ) Kazasız belasız bol pedallamalar. :) Çok şeker. Taş gibi bir bebek.

• Beğen

Dethagorf

Forum Bağımlısı
Tepki
353
Hocam ilk sayfaya eklesen, sürüşten sonra daha çok fotoğraf çeksen boydan göremedim bir türlü . :D Evde tek başına çekip te koysan daha iyi olacak sanki . :D

• Beğen

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
teşekkürler doğukan kardeşim. inşallah güzel güzel eskiteceğim :)

kaan biraz turladım bisiklet asfaltı sevmiyor onu anladım :) biraz toz toprak gördümü bayılıyor, at gibi ileri atlıyor. Agresif bir yapıya sahip bu demir at, dağ taş gezeceksin bununla. Hava soğuk olduğu için 4-5km bir dolaştım geldim eve. Hafta sonu senin için en az 10 tane resim çekeceğim :) model çekimi yapacağım :)

Bu arada anasayfadaki mesajımı düzenleyemiyorum, düzenleme butonu yok, hiçbir mesajımda gözükmüyor ?

• Beğen

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi öncelikle hayırlı olsun eğer benim bisiklet bu hafta sonu servisten gelirse beraber bir odtü turu yapalım şöyle dağ taş bayır ne dersin? Hemde tanışmış oluruz :)

• Beğen

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
Güzel bisiklet ! Abi yaz geldi sayılır, çamurlukları çıkartabilirsin belki :D

@M.Burak KARADAĞ

Cumartesi benimlesin yaya olarak unutma bak :rolleyes: :rolleyes:

• Beğen

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
Gölbaşındayım ben, aslında buluşabilsek harika bir hafta sonu olur bizim için, hem tanışır hemde dağa taşa saldırırız :)
---

kask almalımıyım? , serbay kardeşim çamurlukları çıkartacağım inş. :)

• Beğen

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Gölbaşında var arkadaşlarım onlarla çıkıyoruz turlara tokinin az gerisinde tedaşın lojmanları var orada oturuyorlar onların yanına geliyorum arada çıkıyoruz eymire Mogana falan ama şuan bisikletim frenlerin tamiri için serviste cumartesiye ancak gelir tur yapamayız herhalde bu hafta sonu :)Serbayıma sözüm var onunla takılacağım ama vakit Uzun elbet görüşecek bir zaman yakalarız :)

• Beğen

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi mayısı yarılamadan çamurlukları çıkarma derim ben ne olur ne olmaz bu arada kask illaki şart uygun fiyat için kentpark decathlon a panora kipaya bak derim birde ellerin çatlıyorsa eğer eldiven öneririm :) çünkü karşıdan çarpan rüzgar elleri berbat ediyor :)