Yeni SKODA Fabia 3 Combi

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
fabia spaceback ile fabia combi'nin birleşiminden doğan yeni güzellik. tamamen yenilenmiş çok başarılı bir kasa. donanımlar artırılmış. yan aynalara sinyaller eklenmiş, açılabilir cam tavan beni benden aldı zaten. beyaz renk her arabaya gider fabia'ya gitmezdi fakat bu kasaya gitmiş çok beğendim. daha sert-keskin-net bakışlı karakterli bir duruş..
içine tasarıma gelecek olursak kocaman çok kapsamlı bir multi medya sistemi konulmuş. fabia 2 kasadan kopyala yapıştır dijital klima. zaten yeterli, sade ve kullanışlıydı. hemen altında aux-usb bağlantı noktalarını görüyoruz. ön göğüse göre biraz çukurda bırakılmış. çok önemli bir ayrıntı dikkatimden kaçmadı.
performans-güç olarak; versiyonuna göre 7 ileri dsg şanzuman eklenmiş. çok çeşitli motorlar var. atmosferiğin yanında turbo benzin ve dizel seçenekler sunulmuş. daha önce yoktu. min. 1.0 mpi 60hp başalayan max 1.2 tsi 110hp(muazzam yakıt tasarrufu, performans ve yüksek vergiden yakayı yırtma) kadar motor seçenekleri. fabia 2 combi kullanıcısı olarak tabiri caiz ise ağzımın suyu aktı.
henüz türkiye'ye girmedi. spaceback modelinin satışlarını baltalamak olmaz ise şayet yakın zamanda gelir diye düşünüyorum.
vatana millete şimdiden hayırlısı olsun.
video ile sizleri baş başa bırakıyorum. iyi seyirler.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@aeneskral

Bisikletforum sitesinde otomobil tanıtımıda neyin nesi? forum günden güne hedefinden ve çizgisinden sapıyor. Tamam forum ortamları tartışma ve fikir paylaşma platformlarıdır ama amacına uygun olursa güzeldir. Nette binlerce otomobil forumları dururken bunun bir bisiklet forumunda paylaşılması anlamsız ve mantıksızdır. Bu paylaşımı onaylayan ve yayınlanamsına izin verenleride anlamak mümkün değil. Sanırım artık bisiklet ile ilgili başka ciddi forumlara kayma zamanı geldi.

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@Ceyhun BAYDOĞAN
sakin ceyhun bey. diğer üyeler gibi bana da tanınan, tamamen kurallar dahilinde bir başlık-bilgi paylaştım. abartmaya gerek yok. ilgili alanınız değilse şayet başlığa tıklamamanız yeterlidir. daha yeni konuşuldu bunlar. yönetimin bu konu ile alakalı bir girişimi var zaten. ilgi alanımız olmayan başlıkları gizleme gibi bir şeydi yanılmıyorsam. süreci bekleyiniz.

• Beğen
Tepkiler: -Paşa- ve umito

umito

Üye
Tepki
96
@aeneskral Elinize gözünüze sağlık .Çok güzel bir paylaşım bu forum sayesinde birçok yeni bilgiye ulaşabilir ve zevkli zamanlar geçirmeye başlamış oldum.Tabi ki bisiklet ortak zevkimiz ama bizler bisiklet dışında da yaşayan bilgiye ihtiyaç duyan insanlarız.Bu tarz paylaşımlar forumu zenginleştiriyor diye düşünüyorum.Tekrar teşekkürler Enes Bey.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Egzos kokusu aldım. Forum modaratörleri derhal bu başlığı kapatsın.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Marka olarak bana halen güven vermese de, sıkı bir superb hayranıyım ve yurtdışı lansmanı yakınlarda yapılan yeni kasa superbi merakla bekliyorum. Tasarım anlamında müthiş bir iş başarmışlar. Rekabetçi bir fiyatla "abisi" passatla satış bağlamında yarışacağı kanaatindeyim.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Şöyle bir ekleme yapabilirim. Skoda Volkswagen tarafından satın alındıktan sonra malzeme kalitesini arttırdı. Motorundan hiç bahsetmiyorum. Ben Skoda Yeti modeline bir ara kafayı takmıştım fakat fiyatından ötürü vazgeçtim. Şu aralar Yeni Clio kullanmaktayım ve memnunum.

• Beğen
Tepkiler: aeneskral

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kazakistan da da üretilmesine rağmen sokakta bir tane bile Fabia görmedim...henüz.

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@Onur YCL
onur bey o dediğiniz vw almadan önceydi emin olabilirsiniz. fabia 5j kullanıcısıyım. bundan önce uzunca bir süre corolla kullandım. ondan da çok memnundum. hatta orta sınıf(c sınıfı) başka bir arabaya binilmez falan diyordum. toyota hakikaten çok kaliteli bir araba. fabia b sınıfı olmasına rağmen beni çok şaşırttı. japon araçlarına göre biraz farklı ama bu kötü olduğu manasına gelmez. aracımı zevkle kullanıyorum. ki her yıl skoda kendisini geliştiriyor ve standartları yükseltiyor. atilla bey'inde dediği gibi vw bünyesinde olunca kalitesiz olma gibi bir lüksünüz yok.
super b'de yine çok güzel bir modeldir. üst sınıf beni aşar ama hani imkan olsa kesinlikle değerlendireceğim bir model. 2015 tekrar yenilediler. bir yıl makyajlı kasa dolaştı piyasada. yeni yüzü çok güzel oldu ve üst sınıf özellikler eklendi.
skoda'yı her zaman tavsiye ederim.

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
Çoook güzel bir araç, özellikle combisinin bekleyeni çok, haziran gibi gelecekmiş.

• Beğen
Tepkiler: aeneskral

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@eneskral , dediklerinize katılıyorum. Özellikle volkswagen'in yeni nesil tsi bluemotion motor teknolojisini ve tabiki ilk neslini saymazsak, ikinci nesil çift kavramalı otomatik şanzımanlarını, üst sınıf markaları hariç tutarsak şu an için emsalleri arasında (örneğin edc ya da powershift) rakipsiz görüyorum...tabiki işin ekonomik bir boyutu var ama vw'in bu mühendislik dehası ürünlerini güvenmediği bir markayla paylaşması söz konusu olamaz. Ama yine de insanda bir şüphe oluyor. Ben de uzun yıllar honda civic kullandım ve gerçekten bir kez dahi beni yolda bırakmadı. Geçen sene vw golf 7 için kapora verdim ve vw'in stok sorununa sinirlenip kaporamı çektim gidip yeni dizel 136hp astra aldım :) iyi ki almışım diyorum.

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@Onur YCL
aynen doğrudur. birde vw grupta özellikle vw kendi araçları ile alakalı bir vurdumduymazlık var. adamlar sanki ekmek satıyorlar. gereksiz havalar, müşteri ile tam manasıyla ilgilenmemeler, ister al ister alma bize fark etmez mantığı vb. bir sürü müşteri hizmet sorunları var. parasıyla bir ürün alıyorsunuz size sanki allah rızası için veriyorlarmış gibi davranıyorlar. ben fiyat sormaya gittim de pişman oldum. bir daha da uğramam. hiç kullanmadım ama astra da iyidir muhtemelen. güle güle kazasız kullanın inşallah.

Merickagantek

Daimi Üye
Tepki
74
Bisiklet
Lapierre
DSG den kaçanlardanımm ; ama onun dışında gerçekten hoş araba :)

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok merak ettim DSG nin sorunu ne?

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Ghost
Bozuk. Yapamamışlar düzgün. Olmamış :D
Sorunlu kısacası.

• Beğen
Tepkiler: Ghost

Merickagantek

Daimi Üye
Tepki
74
Bisiklet
Lapierre
@Ghost internetten sıkayetlerle ilgili bir site var ordaa yazılanlara bir göz atarsanızz anlarsınızz :) sitenin ismini vermedim ama siz çok rahat bulursunuzz :)

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
vw grubuna dahil olduktan sonra kesinlikle kalite arttı skoda'larda. Gerek tasarım, gerek iç dizayn, gerek motor olsun bayağı yol kat ettiler. Sokaklarda gördüklerime göre konuşacak olursam beklenildiği gibi bir satış artışı olmamış. Özellikle B sınıfı segmentinde fabia'lar hak ettiği yeri almıyor diye düşünüyorum. Bana sorarsanız bir corsa,fiesta,polo veya cliodan bir eksiği yok... Önceleri marka olarak baktığınızda çok tutulan Almanlardan biraz daha aşağılarda görülürdü. Şimdi şartlar eşitlendi herhalde :) Skodaların yeni tasarımları gerçekten çok hoş.

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ama bunun kullanan kişiyle de alakası var bence tamam ben kullanırken DSG cidden kötü ;) ama babam kullanırken hiç bi sorun problem olmuyo