yeni oyuncağım, "elektrokompresör"

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Betül özkal

Evet Betül hanım yanılmıyorsam uzun uzun sizinle VW t1, t2 üzerine de konuşmuştuk. :) Bu tarz el becerisinde konu bayanlar olunca ise ayrı takdir eder, saygı duyarım. Boya tabancası ve yan ürünlere gelince de imkanlarımın el verdiği en iyi pistole ve bu pistoleye uygun nozzle'lar alıp güzel bir set kurmayı düşünüyorum. Zaten ucuzuna kaçmak yapım olarak bana çok ters olduğu gibi başta kendi emeğime, harcayacağım zamana saygısız sayarım. Artık bakalım diyorum kendime bir hedef çizdim ve bahara kadar bu hedef için gerekli ekipmanı derleme aşamasındayım. Sonrası ise profesyonelliğe aday bir amatör olaraktan yine bu başlık altından proje ve paylaşımlara siz dostlarım ile devam etmek. :)

• Beğen
Tepkiler: FelixTheCat
Scudo

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer

Evet ekipman yavaş yavaş ve uzun soluklu araştırmalarım ile toplanmaya devam etmekte. Tabii ki başlangıç için giriş yapmak manasında DeVilbiss tabancamın ilk kitini bu hafta tamamladım. Sırada ikinci bir takım ara rekor, dirsekler, pistole sonrası regülatörü ve hat arasına su tutucu filtrem kaldı. Bundan bir sonraki aşama ise pistole için stand, DeVilbiliss baskılı özel tulum, yüz/hava maskesi ve boya esnasında kullanıma uygun maskeleme ekipmanları kaldı diyebilirim.

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/DA3_7379_zpsf1c62a68.jpg

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/DA3_7380_zps496bf462.jpg

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/DA3_7381_zps5e32b721.jpg

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@ihtiyar

Onsuz boya yapmayacağım sanırım. ;) Buarada dudak uçuklatır derecede nadir bir klasik kadro set ile ilk denemem olacak, şimdilik sadece bu kadarını söyleyeyim.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar
Tepki
34
Bisiklet
Cube
Özenli çalışmalarınızı uzun zamandır ilgi ve gıptayla takip ediyorum. Yeni uğraşınızda da başarılı olacağınızdan hiç kuşkum yok. Umarım kısa zamanda bize moral katkının ötesinde destek verme fırsatını sağlarsınız. Tebrik ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Doğukan Aksu

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Merakimdan soruyorum. Isitma(firinlama) isini nasil cözeceksin?

• Beğen

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Melih Çörekçioğlu

Melih Bey teşekkür ediyorum, ben de bu konuda elimden geldiğince belli bir standartın üzerinde kaliteyi ve el işçiliğini yakalayacağımı düşünüyorum. Hatta bu anlamda ilk denemem güzel bir sunumla çok çok özel bir kadro üzerinden olacak. Şimdiden görüşmek dileğiyle.

@ihtiyar

Boyayı statik boyalarda ki gibi belli bir ergime derecesi (190°C-215°C) gereksinimi olmadan iki farklı yoldan birisine yönelerekten yapacağım. Bunlardan ilki prosedür ve uygulanabilirlik anlamında daha pratik olan boyaya sertleştirici/katalizör katmak ya da diğer bir yöntem UV kabin/oda oluşturmak ve süreci uzatmat yönünde olacak. İkinci yöndem zaten daha fazla alanda gerektireceği için pek düşünmüyorum.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Yuh kaç tane bisiklet var orada :D Depoyu daha görmedik gibi me geliyor :D Bu arada yatağın yanında bir kaçak var ^^

• Beğen

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Turan Babacan

Kaçak'ın adı Leo, henüz 1 yaşında bile değil, ev de bir adet abisi olabilecek 2 yaşında bir erkek ve ablası-teyzesi sayılabilecek 14 yaşında da bir dişi kedimiz mevcut. Bisikletlere gelince de yaklaşık 10 adet kadar hazırda ve bir o kadar da parçalar halinde hazırlanabilecek durumda mevcut.

• Beğen
Tepkiler: Turan Babacan

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Bugün içerisinde hat ya da mutlak pistole öncesine konulması gereken hava filtresi yani diğer adıyla su tutucu denen küçük ama önemli olan bu parça da geldi. Geldi gelmesine ama kargoda kırılamayacak kadar mukavemetli olmasına karşılık Çinli arkadaşın nasıl olsa ufak parça yerse mantığıyla hasarlı olarak geldi. Paketi zararsız olduğu halde 3 noktadan kırık ya da çatlakları olan parça için kendisi ile de yine gün içinde kendine yolladığım fotografları da yine buradan paylaşıyorum.

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/waterfilter2900_zps8c4cd644.jpg

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/waterfilter3900_zps14757811.jpg

Kullanım amacını öğrenmek isteyebilecekler için yüzeysel olarak tanımlamak gerekirse bu parça özellikle kusursuz boyayı hedefleyen profesyonellerin kompresör tankında sıkışan su ve zerreciklerini pistole içerisinde ki mevcut boyaya karışmadan bu kısımda hapsetmek ve sonrasında üzerinde bulunan küçük ters valften dışarı atmaya sağlayan bir filtrasyondan ibarettir.

Uygulamaya ise az kaldı, devamı geliyor. ;)

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer

Selamlar,
1,5 yıl olmuş, ekipman değişikliğine gitmenin sanırım vakti de geldi. 25litre yerine yeni bir 100litrelik kapasiteye sahip bir kompresör ve Devilbiss tekna'ya yakın zamanda geçiş yapacak gibiyim. Hazırlıklar da başlamışken biraz olsun bu süreçte konuya uzak kalanlar adına çıkan işlerden bir tanesine örnek vermem gerekir diye düşündüm. Klasik bisikletler sekmesini de takip etmiyorsanız tavsiye ederim;)

*Fotografa klik ile bulunduğu sayfaya geçiş yapabilirsiniz.

iyi forumlar.

(link)