Yeni ölümlü bir kaza

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
ne zaman bir bisiklet kaza haberi görsem, çarpan kişi/kişilerin tek bahanesi; aniden önüme çıktı oluyor! yol boşken bile bu tip sürücüler bisikletli kişileri taciz etmek için, çok yakınından geçiyorlar.

Allah rahmet eylesin, ailesine sabır versin..

• Beğen
Tepkiler: Sanberk E
Scudo

Fatih ÇT

Forum Demirbaşı
Tepki
567
Bisiklet
Scott
arkadaşlar ne kim suçluysa suçlu, abimiz öldü. Mutlaka suçlular cezasını alsın.

fakat, şöyle etrafınıza bir bakın, sizi sevenleri, annenizi kardeşinizi babanızı, eşinizi çocuklarınızı düşünün. Otoban,E-5 gibi araçların min 70-80 km/sa gibi hızlarla gittiği yollara kesinlikle girmeyin. Her zaman bir alternatifi mutlaka vardır. Bisiklet ile kaç tane ölümlü kaza haberi gördüysem hepsi de şehirler arası yollarda. Bu yollara çıkmadan önce bir defa daha düşünmek lazım.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Hukuken şöför ceza almayabilir ama hayat boyu vicdanı sızlayacaktır.

Cycmode

Daimi Üye
Tepki
375
Bisiklet
Pinarello
Allah rahmet eylesin kederli ailesine sabırlar versin. Çok üzüldüm moralim bozuldu daha kac can yollarda solacak...

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
tır şöforu emniyet şeridine girip bisikletliyi sıkıştırıp taciz ettiyse , bisikletlide sağ sol yaparak tırın geçişini engellemiş olabilir.tır şoforude nasıl olsa yoldan çekilir mantığıyla gaza basmış, bisikletlide çekilmeyince kaza yaşanmış olabilir..emniyet şeridinde giderken bir kaç defa minübüs ve kamyanların tacizine uğradım..kamyoncu arkadaş demişki kimse kimseye bilerek çarpmaz...bilerek yoldaki yolculara su sıçratan , yolda giden bisikletlileri sıkıştıran ,çok fazla örnek görüp yaşadık

Yasin Yücel

Aktif Üye
Tepki
63
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Allah rahmet eylesin. Rabbim yakınlarına sabır gücü versin. Kaza geliyorum demiyor direk geliyor. O hatalı bu hatalı aramak bence yanlış. İnsan oğlu olarak dikkatsiziz, karşı tarafın hata yapabileceğini hiç düşünmeden araba ve bisiklet kullanıyoruz. Bunun örneklerini de gün içerisinde görmemek elde değil.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Turhan Atakan

Size katılıyorum, bisikleti her gün kullanırım gerek spor, gerek antrenman, gerek üniversiteme gidip gelmek için. Her gün emniyet şeridinde sürüyorum, inanın bana tır şoförleri (kamyon değil) araçlardan ve kamyonlardan daha titizlikle yanımızdan geçiyor. hatta ben rampa çıkarken dibimden araç geçmesin diye tır şoförü sağ şeridi kapatıp bayırı rahat çıkmamı sağlamıştı. Sonrada selamlaşıp yolumuza devam etmiştik.

• Beğen
Tepkiler: Max Torque

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.286
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok üzüldüm ama otobanda gitmemeliydi.

A.Bülent Yamaner

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar, şehirlerarası yollarda sık sık bisiklet kullanıyorum, genel olarak trafik kurallarına harfiyen uymaya çalışırım. Tura çıkan tüm bisikletlilere en önemli tavsiyem budur. Bu anlamda çok dikkat edilmesi gereken birşey de yorgunluk arttıkça dikkat ve konsantransyon seviyesinin düşmesi sürücülerimizin daha çok hata yapmasına neden olmaktadır işte bu noktada kullanıcıların risk almadan sürüşe devam etmeye çalışarak en yakın mola yerinde dinlenmesi gerekmektedir.
Yollarda karşılaştığım tır sürücüleri konusundada pek problem yaşamadığım gibi aksine yanımdan geçerken dahi rüzgarından rahatsız olmamam için karşı şeride geçenlere ve ilerde tekrar kendi şeridine dönenlere sıklıkla rastlıyorum. Bu gibilerin arkasından bende sana da kaza bela gelmesin diye temennide bulunuyorum.
Son olarak bende vefat eden arkadaşımıza allahtan rahmet ve kederli ailesine sabır diliyorum, Hiçbir sürücü arkadaşımızın başına bir daha böyle bir kaza gelmesin diyorum.

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende 28 mayıs günü ıstanbul -cerkezkoy -corlu -marmara eregli -silivri istanbul yaptim... kesinlikle uzun yollarda tır sürücüleri diğer ufak araçlara göre daha bir dikkatli beş parmağın beşi bir degildir ayrı konu ama sırf rüzgarından etlilenmememiz için eğer ki yol müsaitse yanımızdan oldukça açıktan geçiyorlar,değilse dahi aceleye getirmeden güvenli bir geçiş sağlıyorlar.aksine ufak araçlar o kadar duyarlı değil.yanınızdan geçerken bağıranlarmı dersin.tam dibine gelip korna çalanmı dersin,son sürat emniyet şeridine girip makas yapan mı dersin.sözün kısası sürücü var sürücü var.
Abimize Allah rahmet eylesin,kalanlarınada sabır versin.

CoolDisco cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu arada tem diğer halk arasında otoban geçişleri yasak bi o kadarda tem üzeri güzergah diğer d100 (E5) e göre bilenler varsa özellikle b.çekmece kınalı arası yoldan daha emniyetli.fakat dediğim gibi kesinlikle yasak.sırf otobanın rüzgarına ve yasak olduğunu ve yaptığımın doğru olmadığını bildiğim halde d100 yolunun aşırı derecede özellikle yol bisikletleri için bozuk olduğundan olsa gerek kendimi orda buluyorum.

CoolDisco cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi