Yeni no name yol bisikletim

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok güzel olmuş güle güle kullan öyle arkadaş herkese lazım..

Scudo

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Turgay AKSOY

Görüntü konusu biraz zevk meselesi, fakat çok zaman aldığı ,önceden test edemediğiniz doğru,fakat hangi bisikletçi size satacağı bisikleti en azından 1 saatliğine verip buyrun test sürüşü yapın diyor ki zaten ?Bu süreden az bir sürede de test sürüşü olmaz zaten, 100metre karelik dükkanın içinde bisiklet test edilmez. Ek olarak, önceden test edilemiyor diye güzel bir sürüşü olmaz diye birşey yok ki topladıktan sonra test edildi, normal bir yol bisikletinden hiçbir eksisi yok.

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
Hayırlı olsun 10 gün önce de ben topladım bir tane kendime uzun bir süreden sonra. Benimde tercihim mat siyah oldu kesinlikle çok iyi duruyor, belki ilerleyen günlerde sade bir sticker yaptırabilirim. Birde forum üyeliğinde bisiklet seçerken marka tercihlerinde noname bisiklet seçeneği yok sanırım ya da benim gözümden kaçtı eğer yoksa eklenirse çok daha güzel olur. Ben kullanmadığım bir markayı seçmek zorunda kaldım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Her şey güzel ama sırf şu uyumsuzluk muhabbetinden ötürü hiçbir zaman bulaşmaya cesaret edemeyeceğim bir şey bisiklet toplamak. :) Yoksa bundan daha güzel bir şey olamaz herhalde.

Ben görüntü olarak çok beğendim. Marka olarak ne düşünüyorsunuz? Etiket olarak yani. :) En azından benim olsa, böyle bırakmam. Beyaz renk CANYON ya da SPECIALIZED düşünürüm. Yahut da Specialized yerine S-WORKS de olabilir. Enfes dururdu kanımca.

Güle güle kullanın. No-name yerine toplama demek daha ilgi çekici ve bilgilendirici olur bu konuya ulaşacaklar için.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Halil EROĞLU

Sen dert etme TDK yakında no name kelimesini de sözlüğe alır. O bahsettiğimiz kelimeleri de bir gecede sözlüğe almadı.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Ellerinize sağlık, güle güle kullanın...

Samet POLAT

Daimi Üye
Tepki
160
Bisiklet
Eddy Merckx
sanırım kadro cinden gelen kadrolardan. bende bu kadrolardn siparis vermeyi epey bi dusundum ama daha sonra gumrukten gecememe veya ururunun fiyatindan yuksek vergilerle karsilasma durumu olabilir dusncesi ile geri vazgecmistim. sizde biyle bir sorn oldumu acaba ?
(link) bu urunu siparis vermeyi dusunuyorumda.

bisikletiniz cok hos duruyor bnm amacimda bu tarz bir bisiklet toplayabilmekti. mutlu pedallamalar.

Tepki
49
Bisiklet
Diğer
@Samet POLAT malesef ürün gümrüğe takıldı. abes bir fatura girişi olmuş, fotoğraf makinesi aksesuarı olarak girilmiş ve 25$ yazılmış. ben olsam ben de tutardım yani koca koliyi :)
%20sini ödeyerek teslim aldım kadroyu. orada bulunan bir bilgisayardan ebay hesabınıza dahi bakıyorlar

Samet POLAT

Daimi Üye
Tepki
160
Bisiklet
Eddy Merckx
:) ürünü gönderirken asıl fiyatını yazsalar da bizi uğraştırmasalar olmaz mı acaba. bu şekilde illa ki takılıyo :eek:

Tepki
49
Bisiklet
Diğer
geçiren şanslı arkadaşlarım var. malesef bizde o şans yok, üzerine bir de borçlu çıkmaktan korkuyorum böyle alışverişlerde.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
4.2 milyar mı delilik o parayı ona vermek ne olursa olsun altın kaplama da olsa sonuçta insan gücüyle gidecek.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@Halil EROĞLU
@cenkduran
Alıntınızı geç farkettim. Dertlenen ben değilim, sadece açıklama gereği hissetmiştim bu konu hakkında. Ayrıca bu tip kelimeleri kullanmaya devam eden siz ve sizin gibi insanlar olduğu sürece tabii ki güzel Türkçe'mize dahil edilmek zorunda kalınabiliyor. Bunda ne gocunulacak ne de gurur duyulacak bir durum var. İsteyen istediği şekliyle kullanır, olması gereken ise tartışılır. That's all!(Anlayacağınız dilden...)

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Bisikletiniz çok güzel olmuş, estetik açıdan ve kendi zevkime göre değerlendiriyorum. Mat siyah, logosuz, markasız oluşu ile enfes. Bu şekilde sade, etiketsiz seven arkadaşlarım var ve neden sevdiklerine güzel bir delil bence.
Ancak bu tür üretim kadrolara kişiler biraz da haklı olarak şüpheli bakabiliyorlar. Sizin kadronuz belli ki markalara da üretim yapan bir yer (muhtemelen). Kadro açıları vs ayrıntılar açısından hangi bisikletin kadrosunu andırıyor, tecrübeli arkadaşlara sormak lazım.
Emek verilmiş, zaman ve para harcanmış, İnşallah karşılığını da verir. Buraya yorumlarımıza sunulmuş böyle bir konuda kelimelere takılmak anlamsız oluyor, iğneleyici tarzda ilk mesajla başlıyor arkası geliyor ondan sonra, konu (az daha topik yazıyordum bak :)) sahibine saygısızlık olmaması açısından kelime ile ilgili yanlış kullanımı görmezden gelelim. Hepimiz yapıyoruz, dil ile ilgili engin bilgileri burada dökmeye gerek yok, konunun özünden sapmayalım.
Kadro gümrüğe takıldı demişsiniz, bu süreçte ne yapılması gerektiği hakkında bilgi verebilir misiniz? mesela; açıklama kısmına fotoğraf makinesi parçası yerine ne yazılabilirdi?
Paylaşımınız için tekrar teşekkürler, kazasız sürüşler dilerim.

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Emek ve özenle yapılan herşey güzeldir...Kaba tabirle YILAN gibi olmuş...Güle güle kullan...

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
kadroyu alali nekadar oldu yani kac aydir kullanmaktasiniz
memnunmusunuz