Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yeni mesajlar nasıl takip edilir?

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Forumda yeni mesajları takip etmek oldukça önemli bir konudur. Özellikle Vbulletin sistemine yabancı olanlar için faydalı bir konu olacağını düşündüğüm için bu konuyu açtım.

Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi forumda en üstteki menüde "Yeni Mesajlar" seçeneği vardır. Buna tıkladığınızda daha önce okumadığınız mesajlar içeren konular zaman sıralamasına göre listelenir.

Gelen listede koyu yazılı konular okumadığınız mesaj içeriyor manasındadır. Açık renk olanlar ise bu konudaki mesajları okuduğunuzu belirtir. İstediğiniz konuları okuduktan sonra foruma tekrar geldiğinizde bu mesajların "Yeni Mesajlar" butonuna bastığınızda tekrar çıkmamasını istiyorsanız forumdan çıkmadan yapmanız gereken 2. bir işlem var.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yine forumun üstteki menüsünde "Hızlı Linkler" seçeneği var. Buna tıkladığınızda açılan menüden "Konuları Okundu İşaretle" seçeneğine bastığınızda o ana kadar atılan tüm mesajlar sizin tarafınızdan okundu sayılır.

Daha sonra foruma gelip "Yeni Mesajlar" a tıkladığınızda en son "Konuları Okundu İşaretle" dediğinizden bu zamana kadar foruma atılan mesajları görebilirsiniz.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Anlayamayanlar denesin, sonra sorusu olan tekrar sorabilir.

Scudo
sağolasın eYa..uzun süredir forumda yeni mesaj var mı diye her yerleri dolaşmakla ne kadar büyük bir zaman israfı yaptığımı gördüm , yeni konular linkini öğrendiğimde..

bir de mesaj yazarken aşağıda konu aboneliği kısmında "anlık e-posta bildirisi" seçeneği var. bu işe yaramıyor mu? posta gelmiyor da...

@maosxs

Aynı sorun bir süredir bendede var Abone olduğum konulara mesaj yazıldığında artık posta ile bildiri gelmiyor ayarlarımı kontrol etmeme rağmen düzeltemedim, not: özel mesaj aldığımda bildiri geliyor.

@başarist

Abone olunan konulara mail gelmesi özelliği yönetim tarafından sunucuyu çok meşgul ettiğinden kapatılmıştı. Bir ara çalışıyordu. Bu aralar yine kapalı sanırım :cool: Keşke çalışsa... Her konuyu takip etmek çok zor ve o kadar vaktimiz her zaman olmuyor malesef...

• Beğen
Tepkiler: başarist
Konulara abone olduğum zaman (Anlık eposta bildiri) mail gelmiyor sadece kontrol panelinden takip edebiliyorum. Bu problemi sadece benmi yaşıyorum genel bir sorunmudur ?

İlginiz için teşekkürler...

Konu aboneliklerinde sistem mail göndermez.Panelden takip ediniz.

@Murat Reis
Peki aktif etmeniz gibi bir sansımız yokmu takibi kolaylaştırmak açısından.

Kolay gelsin. Teknik olarak mümkün olup olmadığı konusunda bir fikrim yok ama sürekli takip ettiğim konuların son mesajlarına ya da son sayfalarına doğrudan ulaşmamı sağlayacak kısayolları oluşturabilir miyim? Eğer mümkünse nasıl?

https://www.bisikletforum.com/search.php?do=getnew

Mesela yukarıdaki link sayesinde o anki yeni mesajlara ulaşabildiğimiz gibi....

Teşekkür ediyorum, kolay gelsin.

@funq

Aynen öyle, yeni mesaj arama sayfasında konuların hemen sağındaki yeşil oka basmak son mesaja sizi taşıyacaktır.

Ancak özel olarak takip ettiğiniz konulardan bahsediyorsak, onlara abone olabilirsiniz. Böylelikle kontrol panelinizin en üst kısmında abone olduğunuz konular sıralanacaktır. Yine oradan son mesaja hemen gidebilirsiniz.

Aslında kastettiğim şeyi tam anlatamadım sanırım. Diyelim ki firefox kullanıyorum, programın açılışta istediğim konuların son sayfalarını direkt olarak karşıma getirmesi için başlangıç sekmelerine ilk mesjımdaki gibi linkler ekleyeceğim.

Yukarıdaki örnek gibi. Normalde işyerinden sık sık takip ediyorum forumu, ve aradığım konuları bulup son sayfalarını açmak zaman alıyor. Bahsi geçen okun da farkındayım, ayrıca aradığım konunun içerisine girdiğimde çok sayfalıların son sayfasına direkt link var, hatta ilk okunmamış mesaja gitmek de mümkün. Bunların linkini de inceledim, doğrudan mesajı içeriyor, eğer bir komut şeklinde olsalardı onları da kullanabilirdim. :) Elbette beş on dakikadan ne çıkar diye de düşünülebilir ama o dakikalarda bu yöntemle aradığım mesajları okuyup işime dönmüş olmak benim için önemli çoğunlukla. Hızlı cevap için teşekkür ederim.

Evet sanırım keşfettim. İstediğimiz konunun numarasını aşağıdaki mesajda xxx yazan yere yazıp linki kaydettiğimizde okumadığımız ilk mesajı buluyor. Denemeler de yaptım problemsiz çalışıyor gibi. İstenen başlığın bulunduğu sayfada başlığın üzerine gelindiğinde en altta linkin içeriğini görürsünüz, linkin sonundaki rakam konunun numarasıdır. Yukarıdaki örnekte xxx yazan yere o numarayı yazıp açılış sayfası, sık kullanılanlar vs olarak kaydettiğinizde doğrudan o konunun okumadığınız mesajına gidiyor. Ben Firefox programında araya " | " işareti koymak suretiyle sürekli izlemek istediğim konuları açılış sayfası yapacağım ve firefoxu her açtığımda ya da açılış sayfasına git butonunu tıkladığımda başkaca uğraşmadan istediğim konulardaki yeni mesajlar karşımda olacak.

Abone olduğum bir konuya yeni bir entry girildiğinde haberdar edilmek istememe rağmen mail gelmiyor, sorun ne olabilir?

konuya abonelik türü sorun olabilir.kontrol panelinizdeki seçeneklere girerek geçerli abonelik tipinizi anlık e-posta bildirimi olarak değiştirin

• Beğen
Tepkiler: mammoth
çok teşekkür ederim. sorun çözülmüştür.

Forumumuzda '' Son Gonderilen Mesajlar '' gibi bir buton olsa. Bassak, en son girdiğimizden beri gonderilen tüm konuları görsek ne güzel olurdu

Şimdi farkettim. Zaten benden once düşünülüp bu buton konulmus:)

Fakat konuyu silemiyorum. Kirlilik için üzgünüm..

Arkadaşlar herhangi bir konuda yazı yazdığımda ya da benim açtığım konulara gelen cevaplar için bir uyarı e-maili gibi bir şey geliyor mu ? Acaba benim ayarlarımda mı bir sorun var. Yorumlarınızı bekliyorum..

Back