Yeni Makinam SEDONA 610 !

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
Renk uyumu ve görsellik olarak ta gerçekten çok hoş bir bisiklet. Hayırlısı olsun Kazasız Belasız kullanman dileğiyle. BOL PEDALLAR :)

Scudo

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
hayırlı olsun güzel görünüyor.

Sabri YILDIRIM

Daimi Üye
Tepki
279
İsim
Sabri YILDIRIM
Bisiklet
Sedona
Hayırlı uğurlu olsun, inşallah 1 aya kadar aynısından ben de alacağım - renk kombinasyonu olarak cidden çok iyi bir model.

Carel

Forum Demirbaşı
Tepki
743
Bisiklet
Sedona
Yakından dahada güzel görünüyor geçen bisikletçiye uğradığımda görmüştüm, güle güle kullanın.

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
@Sabri YILDIRIM

O zaman şimdiden hayırlı olsun,bisikletin vites ayarlarını mutlaka tam yaptırın kimi bisikletçi pek özen göstermiyor :)

Sabri YILDIRIM

Daimi Üye
Tepki
279
İsim
Sabri YILDIRIM
Bisiklet
Sedona
@Ahmet AKÇA

Teşekkür ederim. Peki vites ayarının tam yapılmasından ne anlamalıyım? Yani ben bunu ifade ederim ama tam olarak yapılmasını nasıl anlayabilirim?

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
@Sabri YILDIRIM

Mesela ben bisikletimi ilk aldığımda arka attırıcıdan pedalı çevirdiğimde "tır tır tır" diye ses geliyordu ve vitesi 7 den 6'ya düşürdüğümde vites tam geçmiyordu bende aldıktan 2-3 gün sonra bayiye götürdüm,adam yine yaptım dedi neyse 2-3 vites denedikten sonra tamam dedim.Eve getirip tüm viteslere baktığımda da bu sefer yüksek viteslerde sorun çıktığını gördüm,yine malum ses geliyordu.Ayrıca vites 7'den 6'ya geçemiyordu.Tüm bunların ardından kendi vitesimi kendim yapmaya karar verdim ve şimdi bilgi topluyorum.
Tabi şunu söyliyebilirsin "bu işi tam yapıcak başka yerler yok mu ?" tabi kide var ama hem bunu kendim öğrenmek istiyorum hemde bisikletimle kendim ilgilenmek istiyorum çünkü böyle keyifli bence.Neyse benim diyeceğim bisikletinin ayarlarının tam yapıldığından emin ol yoksa bisikletten soğursun.
Son olarak şu videoda ayarsız bir vitesi hem de ayarın nasıl yapılacağını gösteriyor sonuna kadar izlemeni öneririm:

(link) :)

Oğuzhan Kabaçalı

Aktif Üye
Tepki
41
Bisiklet
Scott
Hayırlı olsun. Bende düşünüyorum bir yol bisikleti almayı çok yakın bi zamanda. Aklımdaki modellerden biriside bu model. Acaba biraz bisikletten bahseder misiniz? Hoşunuza giden ve gitmeyen yönleri veya orjinal herhangi bir parçasının değişmesi gerekiyor mu?

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
@Oğuzhan Kabaçalı

Açıkcası çok yol bisikleti görmedim ama bundan önce arkadaşımın triban5'ini kullandım ve yakından inceledim onla kıyaslarsam 610'un bariz bir büyüklük farkı olduğunu söyleyebilirim(kadro boyları arasında 2cm fark var).Sanırım bunda 610'un uzun alın borulu olması ve markadan markaya değişen kalıp farkı olması etkili.Neyse değişmesi gereken bir parçası var mı dersen bence başlangıç için gayet iyi.56 cm kadro pedalsız 10.2 kg(dediğim gibi büyük kalıplı bir bisiklet ama boyum 1.91 olduğu için ben bundan memnunum. :) ).Yol bisikletinin en sevdiğim özelliğide çok kolay bir şekilde hızlanıyor ve çok yormuyor tabi bunun içinde sele ayarına dikkat etmek gerekir ben bisikleti aldığım ilk gün bunun sıkıntısı çektim neyse kısaca başlangıç ve yol bisikletini tanımak adına güzel bir tercih ben memnunum.

Tepki
6
Bisiklet
Sedona
bende bundan alıcaktım ama bir arkadaş yüzünden MTB aldım (Tugay İnşallah görürsün bunu :)) hayırlı olsun iyi günlerde kullan :)

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bel ağrısı yoksa spacerları yukarı almanızı tavsiye ederim. Hayırlı olsun.

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
@Burhan Özdemir

haha :D teşekkür ederim.Tamam yol bisikletinin kullanım alanı mtb veya şehir türü kadar geniş değil ama yol bisikletindeki sürüş zevki de bir başka ya :D .

@Oguz_

hmm...aslında gidona ellemedim ama şu anki pozisyondan şikayetçi değilim yani gidonu biraz daha mı alçaltıyım ?

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet AKÇA

Tercih meselesi, memnunsan böyle devam et.
Gidonu alçaltırsan bisiklet daha sportif olur ama tereddüt ediyorsan acele etme.

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
@Oguz_

Aslında evet doğru söyliyosun ama yeni başladığım için biraz daha böyle devam etsin :) .

Sabri YILDIRIM

Daimi Üye
Tepki
279
İsim
Sabri YILDIRIM
Bisiklet
Sedona
@Ahmet AKÇA

Çok teşekkür ederim detaylar için