Yeni iPhone modelleri geldi, eskiler indirime girdi!

BenGakgo

Üye
Tepki
44
Bir telefona bu kadar para verilmez.
En fazla 1000 para birimi veririm matıpı ile yaklaşıyor Avrupa'lılar.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ramadan Ş. Hocam bende bizim milletimizin apple huyunu anlamıyorum, 2 küsür yıldır başka bir ülkede yaşıyorum. Memlekette herkeste apple"lar, bmw"ler falan nasıl alıyorsunuz yıllar boyu kredi ödeyerek arkadaş?

Nasıl içleriniz rahat ediyor?
Yazıktır, günahtır.

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Ben farklı bir konuya değinmek istiyorum.

Hergün evlerimizde mini birer baz istasyonu olan wifi lere maruz kaldığımız yetmiyormuș gibi şimdi de iPhone 8 gibi yeni telefonlarda da kulaklık girişi olmaması sebebiyle Bluetooth kulaklıklar almak ve kullanmak zorunda bırakılmaya başlanıyoruz.

Bluetooth dediğimiz radyasyon, aslında WiFi lerde kullanılanın gücü azaltılmış olan versiyonudur. Evet bu sayede zararsız gibi görünse de bunu alıp da kafanızın dibine yerleştirince hiç de masum olmuyor malesef.

Dikkatli olmakta fayda var. Aramızda kimsenin kendi eliyle beyninde tümör ile yaşamak isteyeceğini sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
@bariss.t o ozellik g3 de degilmiydi..bundadami varmis..

@Işıklar Gazisi ayfonlarin bir samsunga gore veya lg modellerine gore yuksek SAR degeri tasidigini biliyormuydunuz..
En dusuk sar degeri sanirim note2 deydi..
Kucuk bir hatirlatma..eger 10 dk uzeri konusma yapacaksaniz kulakluk kullanin.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Iphone X oldukça güzelmiş gerçekten, görüntü olarak.Bunun dışında bu parayı sırf adı etmiyorsa bir şey bilmiyorum.Apple ürünü olarak sadece Ipad Air 2, Ipod Touch 6 ve Beats Solo 2 sahibiyim.İyi cihazlar ancak fiyatlarını Ipod Touch 6 hariç hiçbirisi hak etmiyor.İndirimli almış olmasam vermezdim paralarını.Diğer taraftan; kendi telefonumu kullandıkça (1500 TL değerinde LG G4) merak ediyorum insan neden 3000'lik olana ihtiyaç duyar.2 yıllık bir telefon olmasına rağmen üstüne ne atsam altından oldukça harika bir şekilde kalkan bir telefon.Aslında yani bir kişi ihtiyacını böyle bir telefonla giderebilir.Asıl olay insanları ikna etmekte, ihtiyacı olmayan şeyleri aldırmakta.İşte bence bu konuda 'Apple' çok başarılı.Harika reklam yapıyorlar.Kişinin ihtiyacı olmayan bir sürü özellik mevcut telefon'da.Kişi buna kanıyor.Bu da yetmezmiş gibi aynı özellikler'e sahip başka bir android telefon 1000 TL - 2000 TL kadar ucuzken, kişi yine de Iphone alıyor.İnandırılmış, IOS'un Android'den daha pürüzsüz bir tecrübe verdiğine.İnanmış o telefon'un en iyisi olduğuna.Bunun sebebi biraz da Android deyince akla gelen 'ucuz telefon' ile Iphone kıyaslama yapılması.Halbuki gidip Iphone 8 ile Galaxy S8 gibi bir şey kıyaslansa A5 gibi amiral olmayan bir telefon yerine, herkes görebilir Android'in açık ara yiyebileceğini IOS'u.Ayrıca bir laf vardı, zengin ile fakir'in buluştuğu ortak nokta olan tek eşya Iphone diye.Biraz da bundan olsa gerek, 1500 alan bir kişi'nin Iphone alınca kendini zengin sanması.

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)
Kabaca çevirisi:
Yeni ıphone kısacık pil ömrüne sahip çünkü kullanıcı için bataryanın en son aranan özellik olduğunu biliyoruz. *alkışkar*

Teşekkürler. Yeni ıphone öyle büyük ki elinize, ne de cebinize sığar. Aslında onu taşımak için sadece Apple store' dan temin edebileceğiniz bir çanta almak zorundasınız.

Ayrıca yeni ı Phone' u tamamen camdan yaptık. Eğer düşürürseniz 1000 parçaya bölünecek ve siz de en yakın Apple store' a gidip yenisini almak zorunda kalacaksınız.

Bu yıl kulaklığı ve müzik çalma özelliğini tamamen kaldırdık. (bu özelliği) Apple store' dan ekstra 500 $ ödeyerek satın alabilirsiniz.

Bu yıl ı Phone ufak bir ipotekle alınabilecek fakat siz gerizekalılar yine de alacaksınız. *alkış tufanı*

Sizi aptallar. Teşekkürler, teşekkürler. Gerizekalılar. :kptmya: (küfürleri elbet tam çevirmedim :D)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Farklı bir bakış açısı:
Bizim asgari ücret 1400 TL
Almanya asgari ücret 1400 €

4 aylık maaş muhtemelen yetmeyecek iphone X için, ama elin Alaman işçisi 250€ para arttıracak :) Bizim (TL) satın alma gücümüzün yerlerde olduğu da açık malesef...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Türkiye'deki en iyi servis açık ara Apple servisidir. Ben başka serviste bu kadar birebir değişim görmedim. Bir telefon satın aldığınızda, fiyatının içinde sizin 2 yıllık servis ücretiniz de vardır. Yani bir Apple alırken, iyi bir servis hizmetine de ödeme yapmış oluyorsunuz. Neredeyse kusursuz bir servise sahip, size telefonu 2 yıl boyunca sorunsuz kullanmayı garantileyebilen belkide tek servistir, Apple servisi.

Bir diğer anlaşılmayan konu da, Apple bir telefondan öte aksesuardır :) O elma logosu...
Anlayamazsınız arkadaşlar :D
Telefonunuzla konuşurken işaret parmağınızın elmayı kapatmaması için, herkesin elmayı daha iyi görebilmesi için parmağınızı biraz daha aşağı koyarsınız.
Kılıf almaya gittiğinizde, kılıfların çoğunda elma logosunun açık olduğunu görürsünüz. Neredeyse hiçbir Apple kılıfı arkadaki elmayı kapatmaz :D Çünkü siz o elma için de ciddi bir para verdiniz! :eek:

Çok öte yandan, Siri'nin giderek daha başarılı ve kolay hale gelişi, İphone cihazlarının çok eskiden beri su geçirmezlik (özellikle spill resistant denilen dökülmelere karşı su geçirmezlik) konusunda zaten başarılı oluşu göz ardı edilemez. Çok eski bir iphone'u bile elinize alıp şarj girişine baksanız telefonun içindeki devreleri veya anakartı göremezsiniz, girişin dört bir yanı kapalıdır içerden. Samsung bunu 1-2 yıldır yapıyor, ama Apple, çok uzun yıllardan beri yapıyor.
İphone kadar özel bir malzemeden yapılan kasa da malesef sadece son yıllarda var. İphone kasaları hep özeldir ve "jilet" gibidir. İşçilikleri, kesimleri çok iyidir ve ek yerleri tam olarak, "cuk" olarak oturur. Aranıza Xiaomi mi6 inceleme şansı olan varsa, canlı canlı görmüş olan varsa ne demek istediğimi daha iyi anlar, kasanın nasıl "kapatılmaması" gerektiğini :acpsnr:

Tüm bunlara ek olarak, Apple'ın telefon dünyasına getirdiği çok fazla yenilik var. Özellikle dahili bataryaya Türk halkını bile alıştırmaları bence bir mucize. Yani bu tabuyu nasıl yıkabildiler, hala anlamış değilim helal olsun. "Hee bataryası çıhmıyor mu? E batarya bozulunca çöp o zaman!?" diye dahiyane bir fikri kafalarına vuraa vura nihayet çürütebildiler. Respect! diyorum :D

Samsung gibi yılda onlarca telefon çıkarıp, sektörü "deneme tahtasına" çevireceğine, 2 yılda bir 2 model (ilk kez bu yıl 3 model çıkarttılar) çıkartan Apple, bence de gerçekten başarılı bir şirkettir o_O

Yazmaya doyamıyorum ama ekleyeyim, Apple da bir ara ekonomi sınıfı telefon yapabilir miyim acaba? gibisinden düşük gelirli tüketiciye yönelmeye çalışarak plastik kasalı İphone 5C yapmıştı, hatırlayanlarınız kesinlikle vardır. Ne oldu? Patladı :) Hem maliyetini düşüremediler, hem de telefon Apple kimliğinden çok uzaklaştığı için başarıya ulaşamadı., Halbuki özellikleri iphone 5 ile aynıydı. Tüketici 200-300 lira daha fazla verip plastik kasadan kurtulmayı tercih etti.
Özetle, herkes iyi bildiği işi yapacak arkadaş :D İphone'ların kendine has bir çizgisinin olmasına da bayılıyorum mesela. Tıpkı bir Mercedesi, BMW arabayı farından tanımak (bir arabanın mercedes veya bmw olduğunu gerçekten de çoğu zaman farından tanırsınız! çünkü kendine has, oturmuş çizgileri vardır!) gibi, kendine has çizgi ve tasarımları var.

Yine gevezelik ettim :acpsnr:

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
Şimdi reklamlar dönmeye başlar 7500 tl ihtiyaç kredisi vs vs asgari ücreti olan da gider çeker o krediyi alır bu kadar net bence 1500 tl maaş alıyorsun gözün doymuyor ki 7000 tl lik telefona bakıyorsun patron bile olsan bence gerek yok yani :/

Tepki
246
İsim
Hakan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Orda 910 euro, burada 7000 den aşağı fiyat olmaz bence

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
6000 liraya bisiklet de almam ben. Telefon hiç almam zaten.

İlle de 6000 lirayı harcayacak olursam; 3500 liraya bisiklet, 1500 liraya telefon ve 1000 liraya da tablet alırdım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Şu telefonlar yüzünden (iPhone veya diğerleri fark etmez) borcu olmayan insan yoktur herhalde. Çek kredi kartını bilmem kaç ay taksitle al gitsin, sonra aylarca öde öde bitsin derken yeni model çıksın onu al, böyle dön dolaş dur. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yeni çıkan bir amiral gemisinin taksit sayısı 12-24-36. Modasının geçip, prestijini kaybetmesi için gerekli süre: 11 ay. Yani daha taksiti bitmeden yenisi çıkıyor. Villalarım, ofislerim, botlarım filan yoksa hiç yanaşmam bu moda denen akıma. O paraya alınacak o kadar güzel, o kadar gerekli şeyler var ki.
Herkes kendi hayatından kendi kararlarından sorumlu.

150 dolar maliyetle üretilen bir ürünün 1150 euro civarına satılması saçmalık.

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
4 kere ekranını değiştirdiğim ip5 telefonumu değiştirmeye değer nitelikte modeller çıkmış. Almaya değer

ekranci

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
iPhone'a geçmeden önce hep en iyi, en amiral gemisi (Nexus'lar, Z3'ler... Samsung'a alerjim var) Android telefonları kullandım. Hepsi zaman geçtikçe yavaşladı, bozuldu, güncellemeler geldikçe sorunlar başgösterdi. Hiçbirinin kamerası iyi değildi. 6S Plus'ım ile 2 sene olacak, çok memnunum. 2 sene daha kullansam götürür. Parasının kıymetini bilen herkese tavsiye ederim.

iPhone X 6 bin lira olur mu olur, vergiyi dayadıkça dayıyorlar. Alacak olan varsa yurtdışından alsın derim, kaydettirmek (bu da başka bir vatandaşı yolma kapısı) vs. e-devlet ile çok kolay. Garantiye işiniz düşerse zorlayabilir yalnız. Öte yandan ülkemizde garanti beklentisi ile alışveriş yapmak bence pek doğru değil. Apple'ın garantisi ne kadar iyi olursa olsun.

serdarsezgin

Aktif Üye
Tepki
265
İsim
Serdar Sezgin
Bisiklet
Kron
yavaşladı, bozuldu durumları olsa bile çok daha ucuza geliyor. Galaxy s2 yıllarca yavaşlamadı. 3 sene önce 600 TL'ye 1.nesil asus zenfone 5 aldık. Sonra galaxy s2'yi anneye devredip 900 TL'ye Zenfone max (2. nesil) aldık. Şarjı da 3 gün gidiyor. Bakıyorum, dokunmatik ekranlar çıktığından beri 3 kişi telefona verdiğimiz toplam para 3 bin TL. Onun da yarısı samsung yüzünden. Mahrum kaldığımız herhangi bir şey? Eksikliğini hissetmediğimize göre yok. Bu arada bu yavaşlama olayları bizim başımıza hiç gelmedi. Galaxy S2'yi annem hâlâ kullanıyor. Şimdi eşim acaba 1.nesil zenfone yerine başka bir şey mi alsam diyor çünkü ekranı kırıldı. Baktığımız fiyat aralığı 800-1200 TL. Eşimin kardeşi hayatı boyunca telefon için çalıştı. Şimdi de asgari ücretle ayfon 7 taksitine kölelik sözleşmesi imzaladı. Gerekçesini sordum cevabı şu oldu: Neden almayayım ki?

Biz ne yapsak ayfon almak için geçerli bir sebep bulamıyoruz. İstediğimiz anda alabilecek durumda olmamıza rağmen. Çünkü herhangi bir mutluluk getirmeyecek. Şu aralar biri kırmızı biri lacivert b-fold alma planları yapıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bizi çok mutlu edecek keratalar :D

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek