Yeni Giant Escape 3'üm

furkangezer

istanbul
Tepki
125
İsim
furkan
Bisiklet
KTM
Ne kadar cool bir açıklamayla kilo olayını geçiştirseler de bisiklet omuzda 4 kat çıkarken o ağırlığın da bir öneminin olduğu çok net anlaşılıyor :D

Scudo

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kadro içinde kaç cm sele borusu kaldı?

furkangezer

istanbul
Tepki
125
İsim
furkan
Bisiklet
KTM
@Harun.

Hocam çook geç cevap için kusura bakmayın, yeni görüyorum bu konuyu :) boyum 188, yeteri kadar pay kalıyordu içinde. bisiklet değiştirdiğim için hatırlamıyorum ne kadar pay kaldığını.

Tepki
99
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
@BerkEvren hangi dış ve iç lastiği tercih ettiniz ağırlığı düşürmek için. Lastik ebatını orjinaline sadık mı kaldınız yoksa incrlttiniz mi. Ben de Escape Air kullanıyorum M kadro. Şu an pedallarla 9 kilo 730 gr.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@BerkEvren hangi dış ve iç lastiği tercih ettiniz ağırlığı düşürmek için. Lastik ebatını orjinaline sadık mı kaldınız yoksa incrlttiniz mi. Ben de Escape Air kullanıyorum M kadro. Şu an pedallarla 9 kilo 730 gr.
700x25c Michelin Pro 4 ve continental iç lastik taktım. (Hafifletmek amaçlı daha hafif bir lastik - iç lastik tercih edilebilir. Ben elimde olanları kullandım)

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Önetiniz var mı peki.
Hafiflik dışında bir kriteriniz yoksa Scwalbe extra light veya (link) iç lastik ile 200 gr'lık veloflex takın derim.
(Ama o bisikletin ağır jantları ile boşa harcanmış bir para olur onu da belirteyim)
Sürüş ve değişiklik yapma amacınız daha önemli burada. Zaten hafif bir bisiklete sahipsiniz buna emin olun :harika:

Tepki
99
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
Hafiflik dışında bir kriteriniz yoksa Scwalbe extra light veya (link) iç lastik ile 200 gr'lık veloflex takın derim.
(Ama o bisikletin ağır jantları ile boşa harcanmış bir para olur onu da belirteyim)
Sürüş ve değişiklik yapma amacınız daha önemli burada. Zaten hafif bir bisiklete sahipsiniz buna emin olun :harika:
Evet hafif zaten ama insanoğlu doyumsuz ? teşekkürler.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Evet hafif zaten ama insanoğlu doyumsuz ? teşekkürler.
O halde seleniz, sele borunuz, jantlarınız ve pedallarınız en ağır parçalar onu belirteyim :) Bisikleti kendisi kadar bir harcama ile baya hafiflik sağlarsınız. Ama bu bisikletin dik sürüş pozisyonu size yüksek hızlar konusunda yardımcı olmayacaktır emin olun.

Tepki
99
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
O halde seleniz, sele borunuz, jantlarınız ve pedallarınız en ağır parçalar onu belirteyim :) Bisikleti kendisi kadar bir harcama ile baya hafiflik sağlarsınız. Ama bu bisikletin dik sürüş pozisyonu size yüksek hızlar konusunda yardımcı olmayacaktır emin olun.
Bisiklete çok vakit ayıramayan biri olarak bence de yeterli. Bundan sonrası yol bisikleti zaten. Ona geçemedim daha cesaret edip