Yeni fuji bisikletim de fabrikasyon boya sorunu mu var?

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Arkadaşlar merhaba yeni bir fuji bisiklet aldım ve sanırım bu modeli ilk alanda benim, tanıtım konusu açacak iken böyle bir konuyla başlamak benim için hoş olmadı. Kutuyu açıp bayii de kurulumu yaptıktan sonra eve geldiğim de bisikletin kadrosunda katlanan kısımın olduğu yerlerde sanki fabrikasyon boya hatası var gibi geldi durumu fuji merkezine yazdım cevap olarak şöyle yazdılar:http://i.imgur.com/StA7smk.jpg

This could have been caused by several factors and is tough to determine. It is not a consistent issue that we have seen, but you can certainly discuss options with the shop you purchased it from or contact our distributor in Turkey for more information. Their contact information is listed below. We hope this helps!

Fotoğraflarda, bahsettiğim yerler de ki boya durumu görülüyor açık şekilde...http://i.imgur.com/fBegTar.jpg http://i.imgur.com/nTvgr2X.jpg

Scudo

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Yeni aldığınız bisiklette böyle bir sorunla karşılaşmak can sıkıcı. Ancak gördüğüm kadarıyla ciddi bir sorun gibi durmuyor.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Tuncay Üner Küçük noktalar sanki küçük taş değmiş gibi de iz olmuş gibi, diğer katlanan yerde içeride kalan kısım da boya kurumadan katlamışlar da orası öyle olmuş gibi.

İngilizcesi iyi olan var mı yazdıkları cevabı anladım ama tam da anlayamadım...

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@mehmet aşkın katlanma aksamında bir sorun yoksa bence hiç moralinizi bozmayın ama elbette hakkınızı da arayın, tasınır ken ya da paketlenirken olmuş olabilir.
kısaca soyle demişler; bu sorun pek cok seyden olmuş olabilir. sürekli karşılaştığımız bir şey değil ama siz yine de yerel satıcınzla ve Türkiye distrübitörümüzle bir görüşün,

• Beğen
Tepkiler: massaget

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Bu durum çeşitli sebeplerden olabilir. devamlı karşılaştığımız bir durum değil aldığınız dükkan ile veya bizim distirbütörümüzle konuyu görüşebilirsiniz diyorlar.

Bu fuji origami değilmi? Nereden aldınız? Ağırlığı ne kadardır? Katlandığında genişliği ne kadar olmakda ve katlandığında sürükleyebiliyormusunuz? Bilgi verebilirmisniz?

Acaba bu teşhir ürünüydü de orada açıp kaparkenmi yaptılar?

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
This could have been caused by several factors and is tough to determine. It is not a consistent issue that we have seen, but you can certainly discuss options with the shop you purchased it from or contact our distributor in Turkey for more information. Their contact information is listed below. We hope this helps!

Bu bir kaç faktörden sebep olmuş olabilir ve saptaması güçtür. Bu sürekli gördüğümüz bir sorun değil ancak albette bu konu hakkında yapılabilecekleri satın aldığınız mağaza ile konuşabilirsiniz; veya daha fazla bilgi için Türkiye'deki distribütörümüzle iletişim kurabilirsiniz. İletişim bilgisi aşağıda. Umarım bu yardımcı olur.

• Beğen

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
TERCÜMESİ:

Sebebini belirlemek zor olmakla birlikte birçok nedenden ötürü bu durum meydana gelmiş olabilir.Bu durum bizim sürekli rastladığımız türden değildir,fakat daha fazla bilgi için bu durumu bisikleti satıcı veya Türkiye distrübütörü ile görüşebilirsiniz.İletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.Umarız bu size yardımcı olmuştur.

Elimden geldiğince tercüme ettim.Benim gördüğüm kadarıyla küçük çizikler ve boya kalkmaları var.Daha önce başka markaların katlanır bisikletlerini mağazada inceleme imkanım olmuştu.Müşteriler veya satıcı ürünü deneme amaçlı katlayıp açma esnasında boyaya zarar verebiliyorlar.Teşhirdeki ürünlerden üzerinde hiç çizik olmayanını görmediğimi söylesem yalan olmaz..

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788

Fuji katlanır ile ilgili hiç video inceleme yok sadece fuji 2.0 ile ilgili bu var ama bu da Türkiye de yok galiba.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Kazuya Sadece görsel bir şey aksam da hiç bir sorun yok ama yine de moralim bozuldu biraz....
@A.Sinan Evet fuji origami 1.1 8 vites Güngörlerden aldım, ağırlığı tartmadım ama bana hafif geldi fabrika verisi sanırım 11.3 kg civarı, genişliği falan hiç ölçmedim sanırım Dahon'lara yakın, sürüklemeyi denemedim ama kanaatimce sürüklenmiyor olmalı, aslında bir incele konusu düşünüyordum ama önce bu konuyu açmak durumda kaldım. Teşhir ürünü değil ben, teşhir ürünü de vardı onu almadım, özellikle yeni istedik açılmamış kutu da kutuyu açtık...
@burhan çetin Teşhir ürünü ben almam kolay kolay, bu da zaten benim isteğim ile geldi, ben bu yüzden fabrikasyon mu diye dedim?

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Arkadaşlar, aldığım bayii mağaza da açıkta başka iki tane var gel onunla değiştir diyorlar ama onlarda açık kurulmuş, bu aldığım kapalı kutudan böyle çıktı ne yapsam kapalı kutuda talep etme hakkım var mı?

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Birbirine sürten parçalarda boya kalkmaları olabilir. Değiştireceğiniz bisiklette de bu tip çizikler olabilir. Çiziksiz bisiklet neredeyse imkansız.

• Beğen
Tepkiler: ihsangencer

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@muratcolakoglu

Bunu da söyleyenler oldu ama hiç açma katlama yapmadan direk bu şekilde çıktı kutudan...

• Beğen
Tepkiler: Yusufclp

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
Bence diğer aksamlarda sorun yoksa hiç uğraşmayın, sonuçta kullanımı etkileyecek bir husus değil. Ama çok takıldıysanız, gözünüzle görmek kaydıyla daha temizi varsa değiştirin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
O zaman aldığınız bayiye gidip diğer açılmış biikletlere bakın çiziksiz varsa onlardan biriyle değiştirin. Ama kullanmaya başlayınca zaten çizilecekler. O kadar kafaya takmayın bence. Esasında bende bu konuda titizim ama sonuçda bisiklet aç katla oraya buraya daya çizilecek.

Bu bisiklet katlandığında açılmaması için mıknatıs vs gibi bir düzeni varmı?

angrist

Üye
Tepki
85
İsim
Ümit U.
Bisiklet
Dahon
bence tat kaçıracak kadar büyük bir sorun değil. bence, aksamlarda vs bir sıkıntı yoksa bu küçük kozmetik kusur için hiç kafanıza takmadan keyfini çıkarın ;)

• Beğen

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Kazuya Bunlar dışında başka bir sorun yok, gözümle görme hakkı veriyorlar gelin bakın alın değiştirin isterseniz diyorlar ama kapalı kutuda yokmuş kurulu var dediler bir kaç tane, hepsini kurmuşlar, güngörlerden burak bey ile görüştüm. Ama sanki bunun bayii den ziyade üretim aşamasında ya da fabrikada paketleme sırasında olduğunu düşünüyorum yani Türkiye'de olan bir şey değil bu...

@A.Sinan Bu durumda da teşhir ürününü almış gibi olacağım beni düşündüren bu...:) mıknatıs var evet açılmaması için...

Bu arkadaşın konusunu okuyunca iyice düşündüm kendi kendime, teşhir ürününde deformasyon olmuş, benim direk kutudan böyle çıktı ilginç...:)

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Dahon almayı düşünüyordum ama şu anda hiç yok acaba bende fujimi alsam. Distb. sayfasında yüzde 20 indirim var diyor siz indirimli fiyatdanmı aldınız. bu bisikletle ilgili hiçbir yerde yabancı sitelerde de hiç inceleme yok acaba neden?

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletiniz nasılsa çizikecektir çiziğe takılmayın bu yüzden. Bisikletten soğursunuz.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Çok gözünüze batıyorsa basit bir kapatıcıyla o çiziklerin üstünden geçip görünmez olmalarını sağlayabilirsiniz. Bu tarz şeyler yapı marketlerde satılıyordu yanlış hatırlamıyorsam, kalem şeklindeydi hatta. Ama ben olsam uğraşmam. Er geç çizilecek zaten. Üzücü bir durum, insan yeni aldığı bir şeyin hasarlı olduğunu görünce kötü hisseder gerçekten.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Teşhir de duran olsa yine çok şaşırmam da kutudan böyle çıkması ilginç, üretim aşamasında ya da paketleme de olmuş sanırım, üretim yeri Çin yazıyor yani bunun için üreticinin tatminkar bir cevap vermesi gerekmez mi sizce?