Yeni Bisikletim - Vitus Vitesse Vri

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
@Sezer İmamoğlu

Teşekkürler. :) :in:

Evet, haklısınız Vitus pek bilenen bir marka değil. Aslında 3-4 sene öncesine kadar tamamen bitmeye yüz tutmuş bir Fransız markası. Dünyanın sayılı bisikletçilerinden Sean Kelly'nın geçmişte kazandığı başarılarda kullandığı markalardan bir tanesi.

Sean Kelly'nin memleketi İrlanda'da Chain reaction Cycles vardır, kısaca CRC, büyük ihtimalle dumuşsunuzdur. Dünyanın en büyük internet üzerinden bisiklet ve ekipman satan dükkan olarak biliniyor.

Şimdi 3 sene kadar önce bu CRC, Sean Kelly'yi de marka elçisi olarak seçerek Vitus markasına sponsor oldu ve üretimlere başladı. Dolayısıyla İralanda başta olmak üzere İngiltere de oldukça popüler hale geldi. Yine son 2 yıldır An Post Sean Kelly Race Team'in sponsoru. Yarışlardaki kadrosu çok güzel.
Arkalarına CRC'yi alınca artık her segmente bisiklet üretmeye başladılar. Mtb, yol, cyclo, şehir, hybrid ne ararsanız var :)
Keşke buraya getrimek kolay olsa, bakalım ileride olur belki :)

@Abdullah Cimis

Teşekkürler.. :)

• Beğen
Tepkiler: Osman D.
Scudo

Baran Altilar

Aktif Üye
Tepki
109
Bisiklet
Scott
Yahu bu bisiklete evde trainerde binmek olurmu dışarı çıkarın tekeri yere değsin,millet kanlı canlı görsün böyle güzel makinaları:)

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
@Baran Altilar

:) Bu aralar iş hayatım oldukça yoğun bir süre sonra rahatlayacağım ve Inşallah üzerinden hiç inmemeyi planlıyorum. :) Çalışmadığım hafta sonları binmeye çalışıyorum. Ancak hafta içi, akşamları iş sonrası tek çarem trainer.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
gerçekten çok güzel bir bisiklet. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin inşallah. Bende vitus un maşasını kullanıyorum çokta memnunum açıkçası. Gayet sağlam bir makine olduğundan eminim :)

• Beğen
Tepkiler: Onur K.

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Aşık olunmayacak gibi değil.. Hayırlı olsun, kazasız belasız bol pedallamalar dilerim... :)

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Teşekkürler, Doğukan bey. Aynı temenniler bende size.. :)

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
Bisikletiniz güzel ve farklı. Güle güle ve kazasız belasız kullanın. Gözüme hemen çarpan nokta maşa şaftı uzunluğu. Çarpmak ne kelime, kör olacaktım. :) O nedir hocam öyle? Yol bisikleti kullanıyorsunuz, biraz kısaltın şunu allasen :) Bu arada, Baki bey'in belirttiği konu herkes için geçerli. Arka aktarıcının yay tansiyonundan bahsetmiş, vites telinden değil. Kullanmadığımız durumlarda bisikleti küçük aynada bırakmak, elektronik olanlar dahil tüm aktarıcıların ömrünü uzatır.

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Yorumlar için teşekkürler, Baki bey'in bahsettiği konunun farkındayım, mesajlarımda da bahsettim, tüm arka aktarıcılar için geçerlidir. Baki bey'de bu sayede tüm foruma bir mesaj iletmiş oldu ve faydalı oldu.
Şaft boru uzunluğuna gelince, bir müddet bu şekilde kullanmak durumundayım. Bunun nedeni ise sırtımdaki bir noktada oluşan ağrı nedeni ile öne eğilmede yaşadığım problem. Dikkat ederseniz hem sele yüksekliğim, hem sele - gidon arası mesafe, hemde bahsetmiş olduğunuz şaft borusu yüksekliği öne eğilmemi minimuma indirecek seviyede konumlanmış durumda. Zaten şuan bisikletimi evde trainer ile kullanıyorum. Zamanı geldiğinde bisiklet üzerinde bir çok değişiklik zaten yapacağım.
Rahatsızlığımın bir süre sonra geçeğini düşünüyorum çünkü geçmişte de bu sorunu yaşadım ve doktor kontrollerim yapıldı. Bir süre sonra iyileşme sağlandı. Şuan için hedefim antremanlarımı yavaş yavaş artırarak, hem rahatsızlığımın geçmesi ve hem deeski kondisyonuma kavuşmam. Bakalım artık hayırlısı diyelim :)

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
of of of maşallah çok güzel bir bisiklet güle güle kazasız belasız kullan arkadaşım, hayrını gör :)

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
Çok geçmiş olsun. Kısa sürede sağlığınıza ve kondisyonunuza kavuşup gidon boğazını furç kapağına yapıştırmanız dileklerimle...:)

• Beğen

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
@erdem özgür

@Berk Karaca

Teşekkürler, güzel temennileriniz için.. :in: :alkis:

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
hey maşallah :) nazar değmesin hasta oldum resmen :islik: güle güle kullanın

• Beğen

Umut Y.

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Castello
Güle güle kullan çok güzel

• Beğen

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
güle güle kullanın, güzel bir bisiklet.
.
benim sele dikkatimi çekti. bana biraz geriye doğru kalkık gibi geldi. bu durumdaki bir sele uzun mesafelerde rahatsızlık verebilir.
ben şahsen selemi çok öne doğru eğiyorum ve uzun binişlerde bu benim daha rahat olmamı sağlıyor

• Beğen

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
@Melih Çolak

@Umut Y.

Çok teşekkürler :in::alkis:

@ismail eren

Tesekkurler, aslında sele pek öne eğik değil, hatta şuan tamam paralel diyebilirim. Foto cekerken bıraz egilmiştim, o nedenle geriye doğru eğik gibi görünüyor olabilir. :)
Uzun suruslerde bende cok olmamakla beraber one egiyorum ama her zaman degil.

Tepki
65
crc sitesinde en beğendiğim bisiklerdendir vituslar. neden TR'satılmaz derdim hep. açıları verenkleri çok hoş. hayırlı olsun

• Beğen

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
@mustafatepe

Çok teşekkürler,
Evet CRC bu markayı yeniden doğurdu, tüm dünyaya duyurdu :) Yanılmıyorsam tüm dünyaya yine internet üzerinden satıyor. Herhangi bir distribütörlük verdiğini duymadım. Ülkemizde 1,500€ sınırı var ve bu nedenle vergisini ödeyip alalım desek te alamıyoruz malesef. Ya gidip alacağız, ya da bizi seven biri gelirken getirecek :)