Yeni bisikletim ve ilk sorunum :)

hayatgezi

Aktif Üye
Tepki
66
İsim
Caner
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşalar daha önce forumda 3 konu açmıştım, city fun 60 mı sportive 224 mü derken sonuç itibari ile salcano city sport 40 almaya karar verdim, fikirlerini esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim.

Dün evemagaza sitesinden saat 13 de sipariş verdim bugün öğlen 13 olmadan ürün kapıma gelmişti. Benim şansıma sanırım :) Bunu neden yazıyorum, siteden memnun kaldığımı belirtmek, alacak arkadaşlara tavsiye etmek için yazdım.

Neyse kargoyu bisikletçiye götürdüm kurulumunu yaptı, ayak üstü orada bindim. Ön vitesi 1 de iken arka 1-2-3 şeklinde kullandım 1-2 dakika ama 4-5-6 ya ve ya diğer viteslere geçmeden tamam dedim. Akşam 5 dk kullanayım dedim ama fark ettim ki sol koldaki 1-2-3 ön vites yani pedalların olduğu yerdeki vites; 2'ye geçmiyor. Ters çevirdim denedim gene olmuyor sadece 1 defa geçti onun dışında hiç geçmedi. yani pedalların olduğu yerde ki vites 2'ye geçmiyor, sürtünmeye benzer ses çıkartıyor. bilmediğimden ve zorlamak istemediğimden 3. vitese geçip geçmediğini denemedim. Bisikletçide kapanmıştı, yarına kaldı. Fakat kafama takıldı, önemli bir sorunmudur bu? Kolay halledilebilir birşey mi yoksa bisikleti kargoyla gönderecek kadar ciddi bir sorun mu merak ettim?

Scudo

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hiç ciddi değil, aslında bakılırsa problem bile değil :) Ayar yapmayı öğrenin derim, bisikletçiye gitmekten bıktıracak kadar çok yaşayacaksınız muhtemelen

• Beğen
Tepkiler: T. Yıldırım

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Görmeden bişey söylemek zor elbette. Lakin büyük ihtimal çok ufak bişeyden kaynaklıdır ve halledilir. Resim yada video ekleyerek daha net sonuç alabilirsin buradan bence

aycan turan

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Salcano
bisikleti tekrar göndercek kadar sorun deil tahminimce siz yapamassınız :)bisikletciye götürün iki dk halleder

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
çok kolay ayar yaptırın daha iyisi forumdan veya youtube dan yapmayı öğrenin sorun çözülür

hayatgezi

Aktif Üye
Tepki
66
İsim
Caner
Bisiklet
Salcano
Teşekkür ederim arkadaşlar, bir nebze olsun içimi rahatlattınız. şöyle bir link buldum

(link)

Okuduğum kadarı ile "H vidasının gevşetilmesi" öneriliyor. yanlış anlamadıysam eğer.. ben gene de yarın götüreyim bakayım nasıl yaptıklarına :)

hayatgezi

Aktif Üye
Tepki
66
İsim
Caner
Bisiklet
Salcano
H ve L vidalarını biraz kurcalayarak sorunu çözdüm bisikletçiye gitmeye gerek kalmadı. Zaten bisikletçi bana gıcık gittiği için, ilk kurulumda ayaralamadı arka frenide janta yapışık bırakmıştı, benimde dalgınlığıma geldi. Bugün kendim kurcaladım hallettim güzel oldu. Gıcık adama gidip konuşmaya gerek kalmadı.

• Beğen
Tepkiler: lealtad