Yeni bisiklet icin tavsiyeler

Tepki
5
Bisiklet
Salcano
@ogulcanislim

Hocam bisiklet kullanma tarzim biraz delice :) yani ole dag tasada cikarim bisikletle ondan dag bisikletimi diye dusunuyorum

Scudo

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Ayda bir kere dağ bisikletinin kullanımına uygun bir yere gidecekseniz ve sırf bunun dağ bisikleti alacaksanız bence hiç almayın, o ayda bir istediğiniz yere gitmezsiniz olur biter :D yani düşündüğünüz gibi olmaz, tamam dağda taşta iyi gider fakat istanbul gibi bir yerde ve anlattığınızlarla yola çıkarsak dağ bisikleti size fazla gelir. Ben de bir dağ bisikleti kullanıyorum ve aldığım güne her gün lanet ediyorum. Şu an bir yol bisikleti arayışı içerisindeyim

Tepki
5
Bisiklet
Salcano
@ogulcanislim

Dedikleriniz dogru ayda bir iki kere anca giderim oda gidilcek bir yer bulabilirsem tabi. Bide kafamdaki baska bir soru istanbul yollari maglum saglam yer yok heryer kirik dokuk yol yapimi falan simdi sehir icin bisiklet alsam bu ne kadar dayanikli olur o yollar icin bide heryer asfalt degil toprak yollarda cok sonradan bi sorun ciksin istemiyorum bisey alirken en ufak detayina kadar arastiririm sonradan pisman olmayayim diye

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Bozuk asfaltta dahi gitseniz dikkatli olduktan sonra şehir bisikletine hiç bir şey olmaz, hoş kağıttan yapılmıyorlar :D

Tepki
5
Bisiklet
Salcano
@ogulcanislim

O zaman tercihim sehir bisikleti olacak peki sizin tercih edeceginiz bir marka varmi servisi kalitesi iyi olan zirp pirt basimi agritmayacak :)

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Dediğim gibi bianchi nero. Fakat bir kötü yani- kötü yanı demeyelim de eksisi- ön mekanik disk olması. Zaten bu da size kısa sürede sorun olmaz. Uzun vadede olur. Bunu ileride v fren ile değiştirirsiniz hiç sorun olmaz çok iyi bisiklet.

Onur Sarcan

Daimi Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
salcano astro 210v (link) önermiştim bence mtb at şehir içindede kullanırsın 1.50 teker alıp ancak hep şehir içi olmuyor o üzden mtb almalısın daha iyidir maşası kitlenebiliyor butcene göre en güzel bisiklet diyemilirim :) bütcemi yükseltirim diyorsan (link) bu bisikletde çok güzeldir kullananların hiç şikayeti yok alırsın 1 mtb bide 1.50 lastik en güzeli :)