Yeni bir bisiklet alıcam

olivie

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar yeni bir bisiklet almaya karar verdim ve bazı arkadaşlardan bu sitenin adını aldım. Gerçekten de çok detaylı ve kaliteli bir ortam kurulmuş burada. Şimdi yeni bir bisiklet alıp eskisi gibi sahil yollarında gezmek istiyorum. Şöyle bir sorum olacak. 1.91 boyundayım ve kilom 110 civarı bu nedenle bisikletin sağlam birşey olması gerektiğini düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Fiyat tabiiki önemli ama kaliteli olması ve uzun süre kullanabilir olması benim için daha önemli. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Scudo

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Öncelikle Hoşgeldiniz...
Biiklet seçimi başlıklarını araştırırsanız size model konusunda bayağı bir yardımcaı olacaktır...
Ve ayrıca size yardım edebilmemiz için ne tarz kullandığınız, Bütçe aralığınızın ne olduğu, ne aralıklarla nasıl yollarda bineceğiniz gibi konularda da bir ayrı önemli konular grubudur...bunları bize yazarsanız eminim ki forumdaki arkadaşlarımız size en iyi şekilde yardımcı olacaktır...

Saygılar

johny/TAXI

olivie

Üye
Tepki
0
Valla dediğim gibi öncelikle uzun süre kullanabilmek önemli benim için bisikleti bütçe tabii ki önemli ama 1 milyardan fazla verebileceğimi en azında şimdilik zannetmiyorum. Kullanıcağım yerler konusunda ise işte malum istanbul sokakları ve ağırlıklı olarak sahil yolu kadıköy arası bir parkur genelde kullanılacaktır. 2 sene bisikletim çalındığından beri hasretle bisiklete bineceğim günleri bekliyorum. Şimdiden tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için teşekkürler

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
(link) çok güzel bir konu var :).
Sizin bütçe kısıtınız dahilindeki tüm dağ bisikletlerli mevcut, bakıp inceleyip karar verebilir, takıldığınız yerde yine bize danışabilirsiniz :)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
abicim bu forumu çok seviyorum ya yardım isteyene 30 kişi birden atlayıp yardım etmeye çalışıyor işte gerçek dostluk işte gerçek dayanışma bisiklet camiasi sizden gurur duyuyor arkadaşlar...

olivie

Üye
Tepki
0
Tavsiye için teşekkürler hakikatten güzel modeller gördüm teknik olarak çok bir bilgim yok. Amoeba Hussar (bununda vites sayısını göremedim Boylar: 16-18-20" bunun anlamı ne oluyor 3 ayrı boyda mı var yoksa??
, Scott Voltage YZ 3 Disc,(bunun vites sayısını göremedim) ikis arasında kaldım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Sevgili Olivie,
Amoeba Hussar ve Scott Voltage YZ3 aynı sınıf bisikletler değil malesef yani ikisini karşılaştırmak doğru olmaz.Amoeba XC sınıfı bir bisiklet yani daha basit bir tabirle klasik dağ bisikleti demek yanlış olmaz sanırım.Scott Voltage ise 'dirt jump' denilen ve böyle atlayıp zıplamaya yarayan bir bisiklet.Sen eğer ben şehir içinde caddelerde parklarda dolaşıp kaldırımlardan atlayıp zıplayacağım ve öyle uzun mesafelerde kullanmayacağım diyorsan Voltage oldukça güzel bir bisiklet.Forumda kullanan bir arkadaşta var hatta sana bisikletle ilgili gereken açıklamayı yapar sanırım(kendisine buradan selam ederim:)).Öte yandan Amoeba ise dediğim gibi klasik 'hardtail' (ön amortisörlü) sınıfında bir dağ bisikleti yani ben çıkıp uzun mesafelerde kullanacağım gerek şehir içinde gerekse arazi koşullarında bineceğim bisiklete dersen tercihini tabikide Amoeaba'dan yana yapman gerekecek.Bu tarz kullanımda diğer seçenek kadrosunun geometrik farklılıkları doğrultusunda uzun dönemde fiziksel handikaplar doğuracaktır.Uzun lafın kısası bisikletler arası tercih yaparken bu ayrıntılarıda göz önünde bulundurman daha sağlıklı karar vermene sebep olacaktır.Sadece görüntüsünü beğenip tercih yapmak pek doğru bir yaklaşım değil bisiklet alımında.

olivie

Üye
Tepki
0
Cevap için teşekkür ederim güzel bir açıklama yapmışsın, görünüşe göre karar vermek tabii ki pek doğru olmaz ama dediğim gibi teknik olarak profesyonel bir bilgim yok boy ve kiloma uygun şehir içinde tur atabileceğim uzun süre beni götürebilecek bir bisiklet arıyorum. Bütçem en fazla 1 milyara kadar olur daha fazlasına zaten gerek yok diye düşünüyorum. O kadar prof. bir bisiklete binecek kadar prof. değilim. Öncelikli derdim beni taşıması ve uzun süre kullanabilmem yeterli olacaktır.

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
İşte bu yüzden 1000 ytl ye kadar olan bisikletler başlığından seçeceğin bisikletlerden, kadro boyuda sana uygun olan birtanesi çok iyi olacaktır...Zaten o bisikletler o başlığa koyulmuşsa "tavsiye edilmiş durumdadırlar"...Çünkü hepsi kendi dallarında ve fiyat aralıklarında kaliteli bisikletlerdir...Ve gerçekten sağlamlardır...Uzun süre götürürler...

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Johny'ninde dediği gibi Halil'in verdiği o linkteki bütün bisikletler senin ihtiyacını karşılayabilecek seviyedeler.Yapman gereken tek şey kullanım amacını belirleyip bir tanesini edinmek.Ayrıca bir şey eklemek istiyorum,pro seviyede bir bisiklet almak için seninde pro olmana gerek yok.Bu hayatın her alanında böyledir cebinde paran varsa gider en üst seviyede ürünü alır kullanırsın.Kimsede sana bu ürünü neden aldın fazla sana diyemez.Ferrari kullanmak için F1 pilotu olmaya gerek yok yani.Dediğim gibi varsa paran gider 10.000 dolarlık bir bisiklet alır paşa paşada binersin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tabii bisikletin markasi da onemli.Bianchi geciyorsa aklindan,ben once bu konudaki sikayetleri oku derim.